2017. 09. 26. kedd - Jusztina 13°C | 22°C Még több cikk.

Bravúr Görögországban

A magyar női kosárlabda-válogatott remek játékkal 69–68-ra nyert az eddig százszázalékos görög csapat otthonában Európa-bajnoki selejtezőjén.
Remekül kezdett a magyar válogatott, ötletes támadásaival fokozatosan elhúzott, és a negyed végégi őrizte előnyét. Aztán rákapcsoltak az első három fordulóban százszázalékos hazaiak, és még a nagyszünet előtt fordítottak. A záró negyedben is maradt a szoros állás, és főleg a vendégeknél volt az előny, ám a görögök többször is egalizáltak. A Szeviép-Szeged játékosai közül Fürész Emőke lépett pályára, és a bedobó nagyszerű és eredményes – 12 pont – játékkal rukkolt elő.

Görögország–Magyarország 68–69 (18–23, 18–9, 14–18, 18–19)
Európa-bajnoki selejtező, Volosz, 4. forduló, A csoport.
A magyar pontszerzők: Cserny 19, Károlyi, Fürész 12–12, Császár 10, Iványi 8, Fegyverneky, Ujhelyi 4-4.
A csoport másik szombati mérkőzésén: Fehéroroszország–Bulgária 74–56.

Az állás: 1. Görögország 7 pont, 2. Fehéroroszország 7, 3. Magyarország 6, 4. Bulgária 4.

A magyarok szerdán 18 órakor Körmenden fogadják a fehérorosz együttest.

Jó játék az edzőmeccsen

Harmadik előkészületi mérkőzését 77–58-ra megnyerte a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női… Tovább olvasom