2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Bravúros Floratom-továbbjutás az Inter-kupában

Óriási csatában, háromórás találkozó megnyerésével jutott túl az Inter-kupa második fordulóján a Floratom Szeged férfi asztalitenisz-együttese.
Manom J.S. (francia)–Floratom Szeged 2–4
Asztalitenisz Inter-kupa, a 16 közé jutásért. Manom, 100 néző
Mérkőzések: Hosy–Dudás 3–1, Niederstrassen–Perei 0–3, Tusseau–Lukács 3–2, Niederstrassen, Tusseau–Perei, Erdélyi 2–3, Niederstrassen–Dudás 1–3, Hosy–Lukács 1–3.

A kezdésnél Dudásnak nem ment a játék a kellemetlen, védekező stílusú Hosy ellen, Perei azonban gyorsan egyenlített. Lukács döntő játszmában maradt alul Tusseau-val szemben, így a páros mérkőzés előtt hazai vezetésnek örülhetett a francia publikum. A szegedieknél ezúttal a Perei, Erdélyi kettős bizonyíthatott, és meg is tette: végletekig kiélezett találkozón győzött a Floratom duója. Dudás az első két szett nehézségeit követően magabiztosan múlta felül Niederstrassent – először vezetett ekkor a párharcban a Szeged. Lukács jól kezelte Hosy labdáit, így a kiélezett összecsapás végén a vendégek ünnepelhettek, akik bejutottak a legjobb 16 közé a sorozatban.

Lukács Levente: – Egységes csapatban mindenki hozzátett a végső sikerhez.