2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 17°C Még több cikk.

Bravúros Pick-ezüst Dobojban

A második helyen végzett a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a doboji nemzetközi tornán. A döntőben az idei BL-győztes Barcelona 37–25-re verte a magyar együttest.
Remek eredménnyel, ezüstéremmel zárta a doboji nemzetközi férfi kézilabdatornát a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Skaliczki László együttese a Szkopje elleni vereséget követően előbb a görög bajnok AEK Athént (30–27), majd az idei KEK- győztes, a német Gummersbachot (31–29) győzte le, így a csoport élén végzett.

A döntőben egy újabb idei első, a Bajnokok Ligáját nyerő, a világ legjobb klubcsapata, a Barcelona várt a magyar csapatra. A Pick saját nevelésű játékosa, a katalánok csapatkapitánya, Nagy Lászlót is a soraiban tudó spanyol bajnok nem kegyelmezett, a fáradó kétszeres magyar bajnokot végül fölényesen (37–25) legyőzte.

Zubai Szabolcs a Gummersbach ellen is jól játszott.  Fotó: DM/DV
Zubai Szabolcs a Gummersbach ellen is jól játszott.
Fotó: DM/DV

A Pick vasárnap kora reggel ért haza Boszniából, ma délután pedig már edz. Péntektől a vajdasági Magyarkanizsán szerepel újabb nemzetközi tornán, az elődöntőben a szerb Partizan Belgráddal csatázik majd. A másik ágon a szlovén Celje az FTC-PLER-rel mérkőzik majd.

Barcelona–Pick Szeged 37–25
Doboji nemzetközi torna, döntő, 3000 néző. Vezette: Marics, Masics (szerbek).
Barcelona: Sjöstrand, Sarics – Nöddesbo 3, Garcia 5, Tomas 2, R. Entrerrios 6, Sorhaindo 1, Ugalde 3, Nagy L. 4, Aguirrezabalaga 3, Rutenka 4, Rocas 1, Morros, Onet 2, Igropulo 3, Corrales. Vezetőedző: Xavier Pascual.
Pick Szeged: Tóth M., Tatai – Buday 2, Bajorhegyi, Lékai 8, Vadkerti 2, Pribanic 1, Fekete 1, Zubai 1, Törő 2, Velky, Czina, Prodanovics, Sulc 3, Ancsin 5. Vezetőedző: Skaliczki László.

A torna végeredménye: 1. Barcelona, 2. Pick Szeged, 3. Gummersbach, 4. Chambery, 5. Metalurg Szkopje, 6. Tatran Presov, 7. Doboj, 8. AEK Athén.

Kajak-kenu vb: Horváth szerint változások kellenek

Sík Márton és Horváth Gábor is egyetért abban: 200 méteren a nemzetközi mezőny rendkívül megerősödött, itthon pedig változtatásokra van szükség. Tovább olvasom