2018. 11. 20. kedd - Jolán 2°C | 8°C Még több cikk.

Bravúros szentesi győzelem a BVSC otthonában

A férfi vízilabda OB I harmadik fordulójában mindkét Csongrád megyei csapat 9–8-ra győzött. A Szeged Beton csak a „kötelezőt" hozta a Pécs ellen, viszont a Pendola Szentes Elektroglob sikere a BVSC otthonában a bravúr kategóriába tartozik.
Minden olyan szépen indult: a meccs előtt Lehmann Istvánt köszöntötték 300. élvonalbeli meccse alkalmából, majd hetven másodperccel a kezdést követően már az első szegedi gól is megszületett. És mégis... Az ilyen találkozókra szokták azt mondani: nehéz szülés. Mert tény, a Beton rettentően megszenvedett a Pécs ellen, de a lényeg ezúttal is a győzelem megszerzése volt, a két pont pedig az újszegedi sportuszodában maradt.

Szeged Beton VE-Pécs: 9-8

OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Juhász Gy., Székely B.
Szeged: BAKSA – Balatoni 1, Weszelovszky, VARGA T. 5, KOMLÓSI 1, Varga P., Lehmann. Csere: Juhász Zs., Monostori, ÉLES 2. Edző: Gyöngyösi András.
Pécs: GÁRDONYI – ÁGNER 2, CZIGÁNY 3, SEMAN 2, Bereczki, Babay, Bóbis 1. Csere: Kollár, Lukács, De Blasio, Surányi, Petőváry. Edző: Ambrus Tamás.
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 8/2.
Ötméteresből: 3/2, ill. 2/2.

De azt is írhatnánk, krimit láthatott a nézősereg. Pedig nem akart azt, abban bízott, ha nem is arat könnyű sikert Gyöngyösi András gárdája, de nem kell majd idegeskedi a sorozatban harmadik győzelem kiharcolásakor. Kellett, nem is keveset. Ebben persze erősen ludas volt a pécsi együttes, amely igazán méltó ellenfele volt a Szegednek. Jól, fegyelmezetten játszottak a baranyaiak a Koroliját még mindig nélkülöző Beton ellen, úgyhogy benne volt a meccsben a meglepetés.

Az első gólt ugyan a zseniális Varga Tamás, azaz Csuvi révén a Beton szerezte, de utána rendre a házigazdáknak kellett az eredmény után „futniuk". A második negyed elején már 2–4 állt az eredményjelzőn, és ha nincs Varga Tamás, talán a legrosszabb is bekövetkezhetett volna. De volt Csuvi, és szinte a hátán cipelte csapatát. Félelmetesen játszott centerben. A középcsatár helyéről dobott két klasszis gólt, ugyanarról a helyről kiharcolt két büntetőt, amelyeket annak rendje és módja szerint értékesített is. Végül pedig 7–8-as állásnál pazar ejtése ugyancsak a kapuban kötött ki. De ő is csak ember, nem gép, az utolsó negyedben előbb ötméterest hibázott, majd fölé durrantott emberfórból. A győzelem azonban így sem maradt el, mert Éles második hatalmas lökete is a pécsiek kapujának jobb oldalába fúródott, és mert a találkozó legvégén emberhátrányos szituációban Baksa hálóőr is feltette a koronát az egész meccsen mutatott remek teljesítményére, 9–8.

BVSC-Pendola Szentes Elektroglob: 8-9

OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Budapest, Szőnyi út, 100 néző. Vezette: Kun, Schlosser.
BVSC: Laboncz – Szabó P. 1, Pecz 1, Kriszt, Kuncz 1, NÉMETH ZS. 3, Szűcs L. 2. Csere: Szabó A. (kapus), Simon, Ambrus, Nagy S., Tóth Z., Galambos. Edző: Vin-
cze Balázs.
Pendola Szentes Elektroglob: HORVÁTH T. – Torday, Csente 2, Papp G., Szabó T., VÍGH R. 1, Döbrőssy. Csere: Maklári 1, Baranyi, TURZAI 3, Jaksa 1, Józsa 1. Edző: Berki András.
Gól – emberelőnyből: 9/1, ill. 8/1.
Ötméteresből: 2/1, ill. 1/1.

Gyöngyösi András: – Savanya Norbinak azt üzenem, ne adja fel, az, hogy a jó Isten nem engedi el a kezét, azt jelenti, tervei vannak vele, szurkolok neki. A meccsről csak annyit: ez volt az utolsó olyan mérkőzésünk, hogy Korolija nélkül játszottunk. A lényeg, hogy nyertünk.

Ahogy az elmúlt héten a ligeti uszodában a Pécs ellen, most a Szőnyi úton a BVSC-vel szemben is kivágta a rezet a Pendola Szentes Elektroglob. A Kurca-parti játékosok végig betartották a taktikai utasítást, fegyelmezetten pólóztak, nem hagyták a vasutasokat lefordulni, rendre kijátszották a támadóidőt. Nem volt mindez hiábavaló, kellemes meglepetést okoztak edzőjüknek, vezetőiknek, szurkolóiaknak. Pedig a 10. percben már elvesztették a cserével végleg kiállított Csentét, aki addig már két gólnál járt. Csakhogy nem roppantak össze, nem törődtek azzal, hogy igazságtalanság érte csapatukat. A BVSC 2–1-re még vezetett, de onnantól kezdve mindvégig a Szentesnél volt az előny.

A sorsolás ismeretében, na és persze a nyitányon a Dominótól elszenvedett húszgólos vereséget követően az volt valószínűsíthető, hogy három forduló után nem rendelkezik még ponttal a gárda. Ehhez képest már hármat szerzett és az előkelő hetedik helyen áll a táblázaton!

Berki András: – A fiúk betartották, amit megbeszéltünk. Harcosan küzdöttek, és ez meghozta az eredményt. Gratulálok nekik!

További eredmények: Vasas–FTC 10–7, Újpest–OSC 12–8, Fehérvár–Szolnok 11–7, Eger–Domino-Honvéd 9–8.

Fallabda: Malmőben járt a Tisza SC és a Platán SC

Svédországban álltak rajthoz a Tisza SC és a Platán SC fallabdásai. Pápai Miklós tanítványai közül… Tovább olvasom