2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Bravúros vásárhelyi győzelem az Univer ellen

Az utolsó szalmaszálba kapaszkodott bele a sereghajtó Vásárhelyi Kosársuli. A 32 pontig jutó Brooks vezérletével 81-77-re győzték le a Kecskemét együttesét.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli–Kecskemét 81–77 (20–23, 20–17, 28–18, 13–19)

Vásárhely, 400 néző. Vezette: Valovics, Jakab, Szabó G..

Bodrogi Bau: DRAHOS 11/6, BROOKS 32/6, Freeman 6, Kováts 4, GÉMES 15/3. Csere: Babut 2, BÖSZÖRMÉNYI 11/6, Kukla. Edző: Czuprák László.

Kecskemét: SIGURDARSON 14/6, HORVÁTH Á. 24/6, SZABÓ ZS. 10/3, Tóth P. 14/3, Lekli 6. Csere: Csabay 6, Horti 3. Edző: Zsoldos András.

Kipontozódott: Gémes 38. perc illetve Horti 37. perc, Lekli 38. perc.

A sereghajtó vásárhelyiek fogadkoztak, hogy amíg a matematikai esélyük megmarad, addig mindent megtesznek a bennmaradásért. A helyzetük nem könnyű, ugyanis a mérkőzés előtt három győzelem volt a hátrányunk a MAFC-cal, és a Kaposvárral szemben. Az Univerrel szemben egyébként is akadt törlesztenivalójuk, hiszen a bajnokságban még nem nyertek a Kecskemét ellen, és a kupában is az Univer búcsúztatta Drahosékat.

Idegesen, kapkodva kezdett a Kosársuli, főleg védekezésben követtek el több komolyabb hibát a hazaiak. A második negyed elején veszített magabiztosságából az Univer, különösen Brooks-szal akadtak gondjaik. A Kecskemét a nagyszünet előtt két időntúli büntetődobással mentette döntetlenre a részeredményt (40-40).

A harmadik negyedben 10 ponttal meglépett a Vásárhely, ám a vendégek nem adták fel, szorossá tették a végjátékot, de már nem tudták befogni a Kosársulit. Brooks 42 IBM pontot gyűjtött, éppen annyit, amennyi lepattanót szedtek a hazai játékosok a mérkőzésen.

Olga Nyikolajenko tizenegy akciógólt dobott a Fehérvárnak

Az ASA-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata az utolsó hazai bajnokin bravúros győzelmet (33–32)… Tovább olvasom