2017. 02. 25. szombat - Géza 1°C | 8°C Még több cikk.

Bronzcsata: egyenlítettünk, irány újra Egerszeg!

Szeged - A bronzcsata második, hazai meccsén a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata a második negyedtől esélyt sem adott a Zalaegerszegnek. A magabiztosan megnyert meccs jutalma egy újabb zalai kirándulás, így idegenben kiharcolhatják a lányok a bronzérmet.

Mediteam Szeged-Zalaegerszeg 88-71 (15-20, 36-18, 21-18, 16-15)
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás, bronzmérkőzés, 2. találkozó, 200 néző. Vezette: Kapitány G. Kiss L. Vétek F.
Mediteam-Szeged: Lengyel 7/3, Laklóth 18/3, Rasheed 16, Roglics 6, Zserzserunova 13. Csere: Sazonenko 22/12, Faraksinszki 4, Kováts, Fejes, Békefi 2. Edző: Mészárosné Kovács Andrea.

ZTE: Szélesy 3, Zsovár 16/9, Ambrus, Bukovszki 15, Page 18. Csere: Czukor 9/3, Szalay 8/3, Sonyák 2. Edző: Gáll Tamás.

Tíz perc kellett Mészárosné Kovács Andrea csapatának, hogy bemelegedjen. Utána viszont már egyértelmű volt, hogy hozzák Rasheedék a meccset, és helyenként igen jól játszva simán verték a ZTE-t. Zalában viszont nem adhatnak egy negyednyi előnyt az ellenfélnek. A harmadik meccset április 18-án este hattól játssza a Mediteam Szeged.

Mészárosné Kovács Andrea: Nagyon gyors formajavulást mutattunk be...

Gáll Tamás: A második negyed eldöntötte a mérkőzést.

4. negyed
10. perc:
Szalay áll a vonalon, neki is csak a második jó, 88-71.

10. perc:
Page büntetőzik, csak a második jó, 88-70,

9. perc:
Bukovszki előbb büntetőből, majd betörésből talál be, 88-69.

9. perc:
Békefi is megszerzi első kosarát, 88-66.

8. perc:
Zserzserunova kipontozódott, Bukovszki kosarával, 86-66.

7. perc: Roglics büntetőzik, az első beszédül, a második nem. a túloldalt Page kozmetikázik, 86-64.

7. perc:
Szélesy is bedob egy duplát, 85-62.

6. perc:
Roglics befordul, de rossz a dobása. Oda se neki, Zserzserunova visszateszi a lepattanót, 85-60.

5. perc:
Rasheed lő szép gólt tempóból, 83-60.

4. perc:
Laklóth labdát szerez, majd szó szerint végigsétál a pályán, senki nem ment utána, 81-60.

4. perc:
Page 15. pontját is megszerzi, 79-60.

3. perc:
Czukor kosarával szépít a ZTE, 79-58.

Mediteam Szeged-Zalaegerszeg 88-71. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

3. perc:
Laklóth Annát verik agyon hárompontos-dobás közben, már ott is büntetővonalon. Az első jó volt, a második is, három a magyar igazság! 79-56.

2. perc: Zserzserunova fejét majdnem letépték. Most büntetőket dob, jól, 76-56.

2. perc: Gáll Tamás gyorsan időt kér.

1. perc: Saznonenko kosarával 74-56.

1. perc:
Zserzserunova hármas szédül le az első támadás végén.

3. negyed
10. perc:
Bukovszki kosarával zárul a negyed, 72-56.

10. perc:
Laklóth kezéből tépik ki a játékszert, büntetőket dobhat. Mindkettő jó, 72-54.

9. perc: Zsovár a negyed végén megszórja magát, 70-54. Szegedi időkérés.

9. perc: Szélesy büntetőzik, csak az első volt jó, 70-52.

9. perc:
Zsovár triplájával 70-51.

8. perc:
Lengyel büntetői jók, 70-48.

7. perc:
Farkaszinszki kosarával már 20 pont a különbség, 68-48.

7. perc:
Zserzserunova áll a büntetővonalra. Csak az első van benn, az ellentámadásból page dob gólt és dobhat büntetőt, utóbbit kihagyja, 66-48.

6. perc: Zserzserunova, mint Kevin Garnett, félfordulatból, a puttonyból, 65-44, majd Page is gólt lő, 65-46.

6. perc:
Alszanak a vendégek, megint kidobják az oldalvonalon a labdát...

6. perc: Szalay Virág is feliratkozik a kosárszerzők közé, 63-44. A túloldalon Zserzserunova kezéből csúszik ki a laszti, időt kér a Mediteam.

5. perc: Ritkaság: lejárt a hazai támadóidő és nem dobtunk kosárra.

4. perc: Czukor büntetőzik ismét. Megint csak az elsőt dobja be, 63-42.

4. perc:
Sazonenko a másik kosarat is felavatja egy triplával, 63-41.

3. perc:
Megzavarodott a ZTE. Már harmadszor passzolják ki a pályáról a labdát. Laklóth az ellentámadásból tovább növeli az előnyt, 60-41.

3. perc:
Roglicsnak játssza be centertársa, Zserzserunova a Spaldingot, 58-41. Gáll Tamás ezt már nem bírja elviselni, megértjük, időt kér.

3. perc: Rasheed szerez labdát, végig is viszi, 56-41.

3. perc:
Roglics második büntetője végre bemegy, 54-41.

2. perc: Czukor első büntetője jó, a második leszédül, 53-41.

1. perc:
Dadog a labda a vendégkezeken, Bukovszki még az öltözőben van. Rasheed viszont nem, 53-40.

1. perc: Page kezdi a kosárgyártást, 51-40.

Össze sem lehet hasonlítani a két negyedet. Az elsőben szenvedett, a másodikban szárnyalt a Mediteam, bejöttek végre a dobások is. Reméljük, így folytatják a lányok.

2. negyed
10. perc:
Bukovszki kimaradt tempója az utolsó jelenet, szépen talpra állt a Mediteam Szeged.

10. perc: Zsovár a vonalon. Az első büntetője rossz, a második hibátlan, 51-38.

10. perc:
Zserzserunova duplájával, és jutalombüntetőjével 51-37.

10. perc:
Bukovszki hallat újra magáról, büntetőivel, 48-37.

9. perc:
Czukor-Sazonenko "kosárváltás", 48-35.

8. perc:
Önök szerint ki dobott kosarat? Nyertek, Sazonenko. Milyet? Nyertek! Hármast. Majd Lengyel száguld végig, 46-33.

8. perc:
Újra Sazonenko, ez már magabiztos vezetés, 41-33.

7. perc:
Saznoneko büntetőzik. A kutyaugatás és a visítás sem zavarja, 39-33.

7. perc:
Sonyák Zita süllyeszt el két büntetőt a hazai gyűrűben, 37-33.

7.  perc:
Lengyel Dalma is "felcsatolta" a dobókezét, triplájával 37-31.

7. perc:
Sazonenko betörésből is eredményes, 34-31.

6. perc:
A túloldalt Page áll oda büntetőt dobni, neki jobban megy, mindkettőt bedobja, 32-31.

6. perc: Roglics a büntetővonalon, az első kiszédül, a második még rosszabb volt, éppen elment a gyűrűig...

6. perc: Rasheed viszi a csapatot, 32-29.

5. perc:
Page büntetőzik ismét, mindkettőt bedobja, 30-29.

5. perc: Rasheed Rita kosarával már "el is húzunk", 30-27. Időt is kér Gáll Tamás.

4. perc: Sazonenko most "csak" 9 méterről lő triplát, végre vezetünk, 28-27.

4. perc:
Rasheed pöttyint négy méterről, 25-27.

3. perc:
Bukovszki lassan "nemzeti hős" lesz Zalaegerszegen, 23-27.

3. perc:
Page a büntetővonalon, csak az elsőt értékesíti, 23-25.

2. perc:
Bukovszki sajnos ihletetten játszik, kosarára Laklóth válaszol, 23-24.

2. perc:
Farkasinszki büntetőivel 21-22.

1. perc:
Szalay kosarával 17-22, a ráadásbüntetőt elrontja. Jogosan reklamál a hazai kispad. Rasheed semmivel nem törődik, újabb kosarat szerez, 19-22.

1. perc: Rasheed Rita hoz közelebb minket, 17-20.

1. negyed
10. perc:
Sazonenko 10 méterről végre betalál, 15-20, mint egy falat kenyér úgy kellett. Ezzel van vége a negyednek.

9. perc: Sül a "vendégkéz", az ötödik triplát dobják, Szalay volt a soros, mi Roglics duplájával zárkózunk, 12-20.

8. perc:
Czukor triplával mutatkozik be, 10-17.

8. perc:
Zserzserunova harcol ki büntetőket csak az elsőt dobja be, 10-14.

7. perc:
Lengyel védekezik megint jól, majd Laklóth adja el a labdát, Bukovszki száguld, 9-14.

6. perc:
Megint Bukovszki, az alapvonalon "vonul be" a palánk alá, 9-12.

6. perc:
Megint jó a védekezés, Laklóth ziccert dob, már vezetünk, 9-10.

5. perc: Olena ziccert dob, 7-10.

4. perc:
Nem lejt a hazai pálya. A ZTE-palánk alatt a verekedés is meg van engedve, a Mediteam szigorítottján viszont Sazonenkóra egyből fújják a személyit. Hazai időkérés.

3. perc: Bukovszki kosarával 5-10.

3. perc: A védekezés összeállt: anélkül járt le a ZTE támadóideje, hogy kosárra dobtak volna. Laklóth betöréséből, 5-8.

3. perc:
Zserzserunova próbálkozik egy triplával, de lejön. Idegesek a lányok.

2. perc: Egyelőre sajnos be van deszkázva a vendégek gyűrűje, közben újabb kosarat szerenek a vendégek, Laklóth triplájával jövünk közelebb, 3-8.

1. perc: Zsovar két triplávájal indul a meccs, 0-6.

Zalában 91-82-re, botrányos körülmények között kaptak ki Mészárosné Kovács Andrea lányai. Itt a nemes bosszú ideje! Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!

• 4. jóvicc 2011. április 16. 11:14