2017. 04. 28. péntek - Valéria 13°C | 23°C Még több cikk.

Bronzérmes a Szeviép-Szeged

A Szeviép Szeged a harmadik helyen végzett a bajnokságban, miután a bronzcsata második felvonásán is győzni tudott a BSE ellen. Ezúttal a fővárosban nyertek Törökék 99-57-re.
BSE–Szeviép-Szeged 57–99 (8–22, 14–28, 8–25, 27–24)
Uniqa NB I A csoportos női kosárlabda-bajnokság, bronzmérkőzés, 2. összecsapás. Budapest, Városmajor, 300 néző. Vezette: Király, László, Jakab.
BSE: Fűrész 3/3, Zsovár 12/6, Vida 9/6, Vincze 4, Horváth 7. Cserék: Castillo 3, Kiss 9/3, Sapszon 3, Tillmann 2, Cseh-Szombaty 3, Forray 2. Edző: Farkas Sándor.
Szeviép-Szeged: TÖRÖK 8, FÜRÉSZ 5/3, SZLIMÁK 13/6, TOMOVA 17/3, ZSERZSERUNOVA 6. Cserék: RUSSAI 12/6, KOVÁCS 13/6, VRANCSEVA 10/6,
LACZI 7/3, ARANYICS 3/3, LENGYEL 2, TÓTH 3/3. Szakmai igazgató: Domokos Mihály.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Szeviép-Szeged javára.

4. negyed:

40. perc: Horváth büntetők, 52-92. Tóth Cili tripla, 52-95. Lengyel tripla, Vrancseva büntetők, 54-99. 5 másodperc van hátra, büntetőket dobhatnak a BSE-sek. Szegedi időkérés, hazai büntetők: 57-99 VÉGE, BRONZÉRMES A SZEVIÉP-SZEGED.

Pezsgős ünneplés. Fotó: Segesvári Csaba

39. perc: Nincs kosár.

38. perc: Vrancseva újabb tripla, 50-92.

37. perc: Zsovár egy büntető, 45-86. Cseh-Szombaty kosarak, Vrancseva tripla, 47-89. Sapszon büntetők, 49-89.

36. perc: Horváth kosár+büntető: 42-84. Vincze dupla, Laczi ziccer, 44-86.

35. perc: Laczi dupla, 39-84.

34. perc: Russai tripla, 38-82. Pályán Tóth C. is.

33. perc: Forray szépít, jön újból Lengyel. Vida tripla, Forray dupla, 38-79.

32. perc: Russai ziccer, Vrancseva passza után, 30-79. Fűrész D. hármas, 33-79.

31. perc: Russai dupla, éppen nem hármas, 30-77.

3. negyed:

30. perc: Zsovár egy büntető, 30-75. Ez az eredmény a 3. negyed után. Elő a pezsgővel!

29. perc: Kovács tempó, szép, Szlimák ziccer, 29-75.

28. perc: Vida büntetők, 27-68. Vrancseva a pályán. Jön Aranyics. Kiss dupla, 29-68. Aranyics tripla!!! 29-71.

27. perc: az első BSE kosár, Kiss tripla, Kovás válasz, dupla, 25-68.

26. perc: Török büntetők, 22-62. "Negyven!" Zszerszerunova egy büntető, 22-63. Zserzserunova dupla+büntető: 22-66.

25. perc: Kovács jön be Fürész Emő helyett. A BSE továbbra sem szerez kosarat.

24. perc: Török büntetők, 22-60. 10-0-al indít a Szeged.

23. perc: Törk csent labdát, ziccer, 22-56. Szlimák dupla, 22-58.

22. perc: Tomova 17. pontja, 22-54.

21. perc: Visszajön a kezdő ötös: Török, Fürész, Szlimák, Tomova, Zserzserunova. Fürész nyitja a negyedet, 22-52.

Fotó: Segesvári Csaba
Kovács Krisztina (kékben) bronzérmet ünnepelhet a csapatával

A szünetben előkerültek a bronzérmek a zsüriasztalnál. Ők már sejtenek valamit. Mindent elmond a statisztika: 10/8 a hármas mutatója a Szegednek! Lepattanózásban pedig 16:4 ide!

2. negyed:

20. perc: Kiss ziccer, 20-48. Tomova válasz, 20-50, majd Zsovár kosara zárja a félidőt, 22-50. Szegedi parádé harminc perc alatt.

19. perc: Horváth szépít, 18-45. Pályán már Lengyel Dalma is. Fürész Emő is beszórja a maga tripláját, 18-38. "Harminc! Harminc! - már tudják, hogy kik mondják...

18. perc: Hármas szegedi csere: jön Fürész E., Török, Tomova. Tomova labdaszerzés, ziccer, 16-43. Russai varázslatos passz, Török dupla, 16-45.

17. perc: Zserzserunova újabb "sapkája". Laczi is kintről, 16-41. Micsoda szegedi játék!

16. perc: Laczi a pályán Szlimák helyett. Castillo kintről, 17-35, amire Kovács szintén egy hármassal válaszol, 17-38.

15. perc: Zserzserunova ziccer, 14-35. "Húsz, húsz!" - zúgja a maroknyi szegedi tábor. BSE időkérés.

14. perc: Zserzserunova bizonyítja, hogy jó center, 11-30. Vida tripla, 14-30. Kovács válasz, 14-33.

13. perc: Nem volt kosár, csak jó szegedi védekezés.

12. perc: Zsovár válaszol kintről, 11-27. Kovács két büntető, csak az egyik jó, 11-28.

11. perc: Befutott Izsák Juci, a Szeviép volt játékosa. Puszi a szurkolóktól.  Russai duplája nyitja a második negyedet, 8-24. Szlimák tripla, romokban a BSE, 8-27.

1. negyed:

10. perc: Vrancseva emberről, 8-20, majd Tomova, 8-22. Vége az első negyednek.

9. perc: Kiss ziccer, 6-15. Russai nyugtatja a társakat egy triplával, 6-18. Zsovár tempó, 8-18.

8. perc: Fault Tomova ellen, Castillo csak egyet értékesít, 4-15.

7. perc: Török assziszt, Tomova ziccer, 3-15. Szegedi cserék: érkezik Russai és Vrancseva.

6. perc: Szlimák hármas, 3-10. Gyors válasz, majd Tomova "trójka", 3-13. "Tíz, tíz!" - ordítja a maroknyi szegedi tábor. BSE időkérés.

5. perc: Az első hazai kosár, Zsovár tripla, 3-7. Cserék: Fürész E. helyett Kovács Fűrész D. helyett Castillo.

4. perc: Tomova tempó, csodás, 0-5. A bolgár válogatott center dobhat két büntetőt, 0-7. Csodás kezdés, nyugodt a szegedi kispad.

3. perc: Szlimáké az első dupla, majd a büntetőt is értékesíti, 0-3. Zserzserunova "sapka".

2. perc: Fürész E. dobása jön le a gyűrűről. Nincs még kosár.

1. perc: Tomova elrontott ziccerével indul a bronzcsata.

A lelátón a szegedieknek drukkol Deák Attila (édespaja, a MTK örökös gólkirálya, Deák "Bamba"), a Magyar Tenisz-szövetség főtitkára, Balogh Zoltán, a Szedeák egykori irányítója.

Teljes a szegedi csapat, közel húsz Tisza-parti ultra is a lelátón. A hazaiaknál játékra jelentkezett Imbergerova és Castillo is. Igaz, mindketten húzzák a lábukat, nem teljesen egészségesek.

A Szeviép: Török, Fürész, Szlimák, Tomova, Zserzserunova összeállításban kezd.

A BSE: Fűrész, Zsovár, Vida, Horváth, Vincze.

• 3. halak66 2008. május 20. 10:35
    „Én is gratulálok a lányoknak!”
  • 2. sara83 2008. május 19. 20:47
    „Gratulálok nektek Szeviépes csajok!!!:):):)):):):)”
  • 1. balazs_88 2008. május 19. 19:32
    „Szép volt csajok, gratula.”

Andjelkovics: Nyerünk!

Kedden 19 órakor a Budapest Bank férfi kézilabdaliga döntőjének negyedik összecsapására kerül sor a Pick Szeged és az MKB Veszprém között. Andjelkoviccsal beszélgettünk. Tovább olvasom