2017. 07. 26. szerda - Anna, Anikó 16°C | 26°C Még több cikk.

Bronzkapuban a Beton

A férfi vízilabda OB I harmadik helyéért zajló csatában a jobban játszó, motiváltabb Szeged Beton magabiztosan szerzett előnyt a Fradival szembeni, két győzelemig tartó párharcban.
A szakemberek döntő többsége szerint az elődöntőt elveszítő két gárda közül a Szeged Betonnak jóval nagyobb esélye van a bronzérem megszerzésére. Pláne úgy, hogy a Vasas ellen kiállított Molnár Tamás is ott lehetett a vízben, mert a három meccsre szóló eltiltását december 31-éig felfüggesztették. Papesz azonnal be is köszönt Jászberényinek, de a jó kezdést nem követte hasonló folytatás, a fordulásnál csak 2–1-re vezetett a Szeged. Ekkor ugyanis még kimaradtak a fórok, igaz, a Fradi sem villogott ebben a műfajban.

A térfélcserét követően abban semmit sem változott a Szeged teljesítménye, hogy a védekezése továbbra is elsőrangúan működött, abban viszont igen, hogy az emberelőnyös szituációkat ekkor már remek százalékkal váltották gólra Vindischék. Állva hagyták a Ferencvárost, amelynél lényegesen jobban, harciasabban, motiváltabban pólóztak. (Ezt egyébként Kásás Zoltán elődje, Gyöngyösi András is megjegyezte a meccset követően. A szakemberrel holnapi számunkban olvashatnak interjút). A maga módján természetesen igyekezett az FTC, mégis az volt az ember érzése, mintha csak a Szegednek lenne igazán fontos az Euroliga-indulást jelentő bronzérem megszerzése.

Török két gólja is kellett a biztos szegedi győzelemhez. Fotó: Iványi Aurél
Török két gólja is kellett a biztos szegedi győzelemhez.
Fotó: Iványi Aurél

– Három és fél negyeden át jó volt a védekezésünk, addig csak két gólt kaptunk – magyarázta az ismét remekül védő Beton-kapus, Baksa László.
– Ha a meccs elején jobban koncentrálunk, már a fordulásig behozhatatlan előnyre tehettünk volna szert.

A háromszoros olimpiai bajnok, Molnár Tamás sem volt elégedetlen.

Előny az Egernél

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó férfi vízilabda bajnoki döntő első összecsapását az Eger nyerte a Vasas ellen. A rendes játékidő 7–7-re végződött, a kétszer 3 perc után pedig 8–8 volt az eredmény. A büntetőket a hevesieknek 4–3-ra nyerték.

– A legfontosabb a győzelem megszerzése, azt magabiztosan hoztuk – mondta Papesz. – A végén ugyan kicsit kiengedtünk, de azt gondolom, ilyen meccsen ez talán megengedhető. Ezt a lendületet kell továbbvinni, és akkor már szerdán, a Népligetben megszerezhetjük a bronzérmet.
A harmadik helyért szerdán 19 órakor a Népligetben játszanak a csapatok. Amennyiben nyer a Szeged, fennállása harmadik bronzérmét nyeri, amennyiben viszont egyenlít a Fradi, szombaton a mindent eldöntő csata következik.

Kásás Zoltán: – Összességében dicséret illeti a csapatot, nagyot hajtottak a srácok, a második félidőben kimondottan jó volt a fórkihasználásunk. Kár, hogy a végén kaptunk két hátránygólt.

Szeged Beton–FTC 6–4 (1–1, 1–0, 3–1, 1–2)
Vodafone férfi vízilabda OB I, a 3. helyért, első mérkőzés. Újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Székely B., Kun.
Szeged: BAKSA – Juhász Zs., Vindisch 1, Komlósi, MOLNÁR T. 2, Lehmann, TÖRÖK B. 2. Csere: Varga P., Ágner, Busila, Kuncz 1, Somogyi, Kayes. Edző: Kásás Zoltán.
FTC: Jászberényi – Balatoni, Babay, Steinmetz B., Máthé, WESZELOVSZKY 2, Czigány 1. Csere: Mátyás 1, Tóth M., Tóth B., Georgescu. Edző: Godova Gábor.
Gól – emberelőnyből: 9/5, ill. 10/3
Ötméteresből: – ill. –.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1:0 a Szeged javára.

Megye I: rangadót nyert a Csongrád

Az Arany Ászok labdarúgó megyei I. osztály hétvégi fordulójában 5 hazai győzelem mellett 3… Tovább olvasom