2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

BSE-Szeviép-Szeged 69-82

Nagy küzdelemben őrizte meg a Szeviép-Szeged veretlenségét a női kosárlabda NB I A csoportjában. A szívós BSE és a játékvezetés bírók nehézzé tették a mérkőzést, ám a tudásbeli különbség a Szeviép oldalára döntött, akik 82-69-re győztek a fővárosban.

BSE-Szeviép-Szeged 69-82 (21-20, 16-21, 15-19, 17-22)
Női NB I A csoportos kosárlabda-mérkőzés, Budapest, 150 néző. Vezette: Bognár, Jakab.
BSE: Kocsis 13, Simon 5/3, Zsovár 11/9, SZLIMÁK 12/3, VARDA 14/9. Csere: Tiba 9/9, Gadnai 3, Hegedűs 2, Fülep, Szabó. Edző: Farkas Sándor.
Szeviép: Ciglar 5/3, NÉMETH 24/12, FÜRÉSZ 23/6, Horváth 8/3, Sipaviciute 9. Csere: Zserzserunova 10, Lengyel 3/3. Edző: Bencze Tamás.
Kipontozódott: Simon (a 39. percben), ill. Ciglar (a 38. percben).

4. negyed (69-82)

Egy triplával nyit a BSE, nem bízzák a véletlenre, ezzel 5 pontra jönnek fel a hazaiak, akik olykor a durvaságtól sem riadnak vissza. Fürészt már nem egyszer - ha véletlen is - ütötték arcon, ennek ellenére ő a legjobban teljesítő szegedi a mérkőzésen. A 33. percben 64-57 a Szeviépnek. Stagnál a közel 10 pontos Tisza-parti vezetés, a 36. percben 59-68-ra mennek Némethék. Fürész mellett a mérkőzés végére Zserzserunova találta meg dobókezét, két büntető mellett gyorsan egy duplával is megtoldja a Szevép pontjait. A 37. percben 72-64 a vendégeknek. Még van erő a szegedi alakulatban, triplával felelnek a hazai duplákra. Egy perccel a vége előtt Bence Tamásnak nevetséges technikait ítélnek. Mikor fújják már le? A 39. percben 66-78-ra vezetnek a szegediek. Csak vége lett, 13 ponttal, 82-69-re győztek Fürészék.

3. negyed (52-60)

A találkozó a harmadik játékrész közepére sem dőlt el, mindkét gárda rendkívül idegesen játszik. A bírói ítéletek csak tovább borzolják a kedélyeket. Ami viszont öröm, hogy a 27. percben Szeviép vezet 49-43-ra. A 29. percre tovább növeli előnyét a Szeged, 10 ponttal mennek a Tisza-parti lányok, 47-57. Kocsis remekel a hazaiaknál, de Fürész utolsó utáni pillanatban dobott duplájával még mindig a Szeviépnél az előny. Bencze Tamás és hazai kollégája is bőven a tűréshatáron túl. A negyed végén 8 ponttal, 52-60-ra vezet a Szeviép. Fürész és Németh pontjai nagyon kellenek.

2. negyed (37-41)

Ciglar és Zserzserunova duplájával a Szeviépé az előny. Mindkét mester nyugtalan, csak állva bírják a csatát - Ciglar dobásánál nem segít a "hazai" gyűrű. A bírók igencsak megfújják a hazai pályát a BSE-nek, szerencsére Némethet azonban ez sem zavarja 25-28. Lengyel Dalma pályára lépése jó hatással volt a Szeviépre, előbb Németh, majd a fiatal irányító dob be egy triplát 27-34. Feszült légkörben zajlik a találkozó, a játékvezetőkkel egyik oldal sem elégedett. Szerencsére azonban a tudásbeli különbség lassan kijön a csapatotkon, a szünetben a Szeged vezet 37-41. Németh Bernadett 12, Fürész Emőke 10 pontnál jár, a hazaiaknál Zsovár a legeredményesebb 11 ponttall.

1. negyed (21-20)

A feldobbás után a Szeviépé a labda, Sipaviciute azonban kihagyja az első dobást. Horváth Zsuzsa azonban nem hibázik, triplájával a Szegednél az előny. Fürész is hármassal kezd, Sipaviciute pedig közelről javítja első rontását, 5-8. A negyedik percben a palánk alól Németh is eredményes. Jól kezdünk, ezt bizonyítja, hogy a vendégek mestere máris időt kért. Feljönnek a hazaiak, Szlimák dob be egy hármast, ám Sipaviciute egyből válaszol. Szlimák újabb kosara után Bencze Tamás kér időt, 13-14. Jó iramú a meccs, a nézőket talán csak a csarnok idegesítő szirénája zavarja. Németh büntetőivel a 8. perc elején 17-19. Bár sokszor egyenlített, vezetni nem tud a hazai csapat. A negyed végére azonban mégis: egy Ciglar ellen be nem fújt fault után Kocsis Boglárka kosarával 21-20.

Korábban:
A női kosárlabda NB I A csoportjában a Szeviép-Szeged ma 18 órától a BSE otthonában szerepel. A fővárosiak három győzelemmel kezdték a bajnokságot, és bár azóta kikaptak a Győrtől és a Pécstől is, előbbi együttest hazai pályán igencsak megszorongatták.

xfj
Zserzserunova (fehérben) márciusban 21 pontot dobott a BSE ellen hazai pályán.
Fotó: DM/DV

- Nyerni megyünk Budapestre. Hazai pályán kellemetlen ellenfél lehet a BSE, amelyet a Zalaegerszegnél is erősebbnek érzek - nincsenek kiemelkedő játékosaik, de csapatként jól teljesítenek. Laczi Edit nem játszhat a mérkőzésen, mivel a héten egy edzésen rosszul lépett, és bal lábfeje azóta is fáj. Őt leszámítva a legerősebb csapattal lépünk majd pályára, az összesapás gyakorlási lehetőség a Gdynia elleni csütörtöki Euroliga-meccs előtt - mondta a találkozóról Bencze Tamás vezetőedző.

• 3. THEBOSS01 2009. november 08. 12:23
    „FIATALOKAT IS JÁTSZATNI!!!!”
  • 2. rabatamas 2009. november 08. 09:53
    „Kis bencének! Ez itt a SZEVIÉP-SZEGED,ha nem tudná!! Itt nem úgy készültek a "következő nemzetközi mérkőzésre,hogy 11 játékosból HÉT "KÉSZŰL!! a többi 4 ül a padon!!! MAJD emlékeztetem a mérkőzés után!!
    A "készűlésben részt vett játékosok közül Pl.34perc játék után!! 3 sikeres ÉS 10 SIKERTELEN dobással 30%-os dobószázalékkal erőlteti.HA HÉT JÁTÉKOSSAL GYAKOROL!!! Meglátjuk mi lesz Gdyniában!!! Kis -bence ez CSAPAT JÁTÉK!!”
  • 1. yvan16 2009. november 08. 07:42
    „Hajrá lányok, csak így tovább !! ^^.”

Aronjan legyőzte Lékót

Lékó Péter harmadik mérkőzésén kikapott a Moszkvában zajló IV. Mihail Tal-emlékversenyen. Tovább olvasom