2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 8°C | 19°C Még több cikk.

Búcsú a kupától: Szedeák-Szolnok 67-99

A Naturtex-SZTE-Szedeák hazai pályán 67-99-es vereséget szenvedett a Szolnok ellen, ezzel a nyolcaddöntőben búcsúzott a magyar kupától.
Naturtex-SZTE-Szedeák-Szolnoki Olaj 67-99 (18-29, 13-20, 13-25, 23-25)
Férfi kosárlabda magyar kupa, nyolcaddöntő, visszavágó. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Papp, Frányó, Jurák.
Szedeák: Fekete 8, Gurley 8, Kiss Zs. 2, DUKICS 11, Csorvási M. 8. Csere: Csorvási L. 3/3, Jakab 4, Vida 6, Tanács 7/3, Wirth 6/6, Varga D. 4, Hájer. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.
Szolnok: Simon 5, HORVÁTH 16/12, SEHOVIC 15/3, Bell 13/3, BÁDER 17. Csere: Németh I. 3, SZABÓ M. 11, FODOR M. 15/9, Mándoki, Trepák, Csaba 2, Grebenár 2. Vezetőedző: Neno Ascserics.

Búcsúzott a Szedeák a kupától. Fotó: Schmidt Andrea

IV. negyed
Nézzük az utolsó játékrészt. Tanács kosara 46-74. Németh kosár plusz büntető 46-77. Szabó zsákol egyet Tanács felett, csak nem dobja be. A büntetőket viszont igen 46-78. Vida a palánk segítségével 48-78. Grebenár dupla, Tanács tripla 51-80. Tanács most labdaszerzés után zsákol nagyot 53-80. Horváth 53-82. Fodor is betalál 53-84. Wirth Ádám triplája 56-84. Horváthé is hármas 56-87. Megint triplát dob 56-90. Jakab második kosara 58-90. Vida, 60-90. Fodor hármasa remek, kiváló csapat ez az Olaj 60-93. Wirth Ádám is dob egy hármast 63-93. Varga Dániel kosara 65-95. Hájer is a pályán, de a tripla nem jó. Szabó 65-99. Egy perc van hátra. Ez a vége, továbbjutott a Szolnoki Olaj.

III. negyed (44-74)
Báder nyitja kosárral a félidőt, Vida felel rá 33-51. Bell dobása is jó 33-53. Húsz pont a különbség. Remek akció végén, Vida passza után Gurley talál be a palánk alól 35-55. Bell egyedül marad, "csont nélkül" bedobja 35-57. Németh passzából Fodor eredményes, szegedi időkérés 35-59. Csorvási Milán hiába dobja be, lejár a támadóidőnk. Most is ő a főszereplő, Bellnek ad egy sapkát. Fekete tisztán, jól 37-59. Bell kosara is pontos, hatvan fölött a vendégek 37-61. Simon rohan, a ziccer jó, még jöhet egy büntető. Az is bent van 37-64. Kiss Zsolt, majd Szabó 39-68. Dukics büntető, Bell triplája 40-71. Jakab is beköszön 42-71. Gurley betörésből 44-71. Horváth triplája a sarokból megy be 44-74. Negyed vége.

II. negyed (31-49)
Bell csönget egyet 18-31. Szabó dobása is bedöcög 18-33. Csorvási Milán kosárral jön vissza a padról 20-33. Arról a padról, ahogy egyébként Anthony Jones civilben ül, tehát ő nem játszik ma. Simon passzából megint Szabó eredményes 20-35. Gurley kosara szép 22-35. Fodor triplája jó, szegedi időkérés 22-38. Bonifert edző nagyon dühös a kispadon. Rázendít a maroknyi szolnoki drukkerhad. Báder szerez nekik örömet, majd Gurley talál be 24-40. Megint Báder, most kicsit messzebbről 24-42. Csorvási Levente büntetői kimaradnak. Báder most egy egykezes zsákolással jelentkezett 24-44. Sehovic triplája háromszor pattan meg a gyűrűn, mielőtt beesik 26-47. Fekete duplája jó 26-47. Dukics triplája hibátlan, jól játszik a szerb 29-47. Az utolsó akció is Dukicsé, szünet 31-49.

I. negyed (18-29)
A Szolnok hozza el a labdát. Báder, majd Csorvási Milán 2-2. Két jó szegedi védekezést láthattunk. Csorvási Milán, majd Sehovic 4-7. Sok szegedi dobás marad ki eddig. Megint Sehovic, Fekete első kosarát szerzi 6-9. Bádernem nem okoz sok gondot a ziccer, ezért a legjobb magyar center. Csorvási Levente folytatja jó formáját, triplát szór 9-13. Most a másik Csorvási, Milán dob ziccert, a testvérpár eddig remekel 11-15. Fekete Stefan dob be két büntetőt 13-15. Fodornak van szerencséje 13-17. Jakab passzából Dukics triplája remek 16-17. Meglógott a Szolnok két kosárral 16-22. Horváth büntetői után 16-24. Dukics fordul be szépen 18-26. Szolnoki tripla zárja a negyedet 18-29.

17.59: kezdünk!

17.45: üdvözlünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Jöhet tehát a kupa nyolcaddöntőjének visszavágója. Hamarosan kezdünk.

Jó, és egyben szoros mérkőzést játszott a Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata Szolnokon, a helyi Olaj ellen a magyar kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. Ez pedig több dolog miatt is jó előjel a jövőre nézve.

Egyrészt azért mert a Szolnok a legjobb hazai csapat, így az, hogy idegenben csak 14 ponttal kapott ki ellene a szegedi alakulat, egyáltalán nem számít rossz teljesítménynek. Másrészt azért, mert tudjuk, hogy a hazaiak minden hazai sorozatban a csúcsra törnek, a Szedeáknál viszont kimondták, a hétvégi, jászberényi bajnoki prioritást élvez. Harmadrészt pedig azért, mert Bonifert Domonkos csapatában kisebb sérülés miatt Anthony Gurley és Csorvási Milán sem tudott pályára lépni, így tartalékos volt a szegedi együttes.

Csorvási Milán hiányában egyébként testvére, Levente remekelt: a fiatal játékos 18 pontjával együttese legeredményesebb pontszerzője volt.

A párharcban a továbbjutás két mérkőzésen dől el, a visszavágót ma 18 órától rendezik az újszegedi sportcsarnokban. A mérkőzést a www.delmagyar.hu online tudósítja.

Bonifert Domonkos: – Amiért eljöttünk, azt a mai mérkőzésen megvalósítottuk. Remélem, hogy a visszavágón is méltó ellenfelei leszünk a szolnokiaknak.

Szolnoki Olaj–Naturtex-SZTE-Szedeák 81–67 (25–20, 24–13, 16–21, 16–13)
Férfi kosárlabda magyar kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés. Szolnok, 1000 néző. Vezette: Cziffra, Győrffy, Pozsonyi.
Szolnok: SIMON B. 9/3, Németh I. 8, SEHOVIC 10, BELL 19, BÁDER 12. Csere: Szabó M. 6, Fodor M. 10/3, Trepák 2, Horváth Á. 5/3, Grebenár. Vezetőedző: Neno Ascserics.
Szedeák: Fekete 3, Jones 10/3, KISS ZS. 11/9, Tanács 8, DUKICS 11/3. Csere: Vida 4, CSORVÁSI L. 18/6, Varga D., Jakab 2. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.
Kipontozódott: Csorvási L. (40.).

Csonka Gábor: Igazságtalan Natasa büntetése

Csonka Gábor szerint van alapja annak, hogy Natasáék a sportdöntőbírósághoz fordulnak. Tovább olvasom