2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 12°C | 17°C Még több cikk.

Búcsúzott a magyar kupától a ContiTech Szeged Diapolo

Búcsúzott a magyar kupától a ContiTech Szeged DiapoloManhercz Krisztián csak egy gólt szerzett, a szegediek kettős vereséggel maradtak le az elődöntőről. Fotó: Kuklis István
A vasárnapi, szegedi első meccs után a negyeddöntő visszavágóján is 9-8-ra kapott ki, így kettős vereséggel búcsúzott a férfi vízilabda BENU magyar kupától a ContiTech Szeged Diapolo. Varga Péter együttese számára maradt a bajnokság.
Ahogy arra számítani lehetett, a Szeged–Honvéd kupapárharc visszavágója is szorosra sikerült. A vasárnapi, szegedi első meccshez hasonlóan ismét 9–8 lett a végeredmény, ám mivel ezúttal is a fővárosiak lőtték a több gólt, ők örülhettek a négy közé jutásnak.

Pedig volt esélye Varga Péter csapatának... Sánta Dániel lövésével a vendégek kerültek előnybe, ám a Honvéd 2–1-re fordítani tudott. A találkozó kiegyensúlyozottságát jelzi, hogy egyik csapat sem vezetett két góllal.
A szegediek a második negyedben 4–5-nél kerültek közel a továbbjutáshoz, Basara és Manhercz Ádám talált be ekkor, ám a félidőben ismét a Honvédnál volt az előny (6–5).

A harmadik nyolc perc a Szegedé volt: kiválóan védekeztek, Meixner Marcell szó szerint mindent fogott, bár rá az egész meccsen nem lehetett panasz, 59 százalékkal védett. Fájdalom, hogy „kollégája", a válogatott Decker Attila még így is túlszárnyalta, neki 62 százalékos mutatónál állt meg a statisztikája a lefújásnál.

Szóval a harmadik negyedben ismét fordítottak Kiss Csabáék, éppen a rutinos  játékos juttatta 7–6-os előnyhöz csapatát. Ám  az utolsó játékrészben több helyzet is kimaradt, így  keserű pirulát kellett lenyelnie a ContiTech játékosainak: 7–8-as állás után Simon akciógólja és Kiss Gergely sikeres büntetője a hazai sikert jelentette (9–8).

A Szeged így búcsúzott a sorozattól, a négyes döntőbe a Honvéd kettős győzelemmel jutott be. Sántáéknak marad a bajnokság, amely január közepén folytatódik majd.

Varga Péter: – A vereség ellenére sokat léptünk előre játékban, akaratban, küzdeni tudásban. Láttam dolgokat, amelyre „rápakolva", még többet dolgozva fejlődhetünk.

Racionet Honvéd–ContiTech Szeged Diapolo 9–8 (2–1, 4–4, 0–2, 3–1)
Férfi vízilabda BENU magyar kupa, negyeddöntő, visszavágó. Budapest, Kőér utca, 200 néző. Vezette: Fodor, Berki.
Honvéd: DECKER A. (11 védés) – GYÁRFÁS 2, Fazekas 1, Kiss G. 1, SZIVÓS 1, SIMON 1, Simuzu. Csere: Kiss B., FEJŐS 3, Irmes, Kalanovics, Steinmetz B.  Vezetőedző: Vad Lajos.
ContiTech Szeged Diapolo: MEIXNER (12 védés) – SÁNTA 1, PELLEI F. 2, Sedlmayer,  Kiss Cs. 1, Manhercz K. 1, Illés. Csere: Palotás, Vukicsevics, Basara 2,  Manhercz Á. 1, Nagy M. Vezetőedző: Varga Péter.
Gól – emberelőnyből:  9/1, ill. 8/0.
Ötméteresből:  3/3, ill. 2/2.
Kiállítás cserével:  Simuzu.
Továbbjutott: a Racionet Honvéd, kettős győzelemmel.

Tokióig tervezhetnek: szerződést hosszabbított az EDF DÉMÁSZ és a város

Kedden kora délután az Agórában tartotta évzáró összejövetelét az EDF DÉMÁSZ-Szeged Vízisport Egyesület. Tovább olvasom