2016. 09. 28. szerda - Vencel 9°C | 22°C

Búvárúszó-vb: kedden is született magyar érem!

A vásárhelyi uszonyos- és búvárúszó vb negyedik napján hat döntőt rendeztek, Senánszky Petra vasárnapi aranyérme után ezúttal bronzot nyert. A szegedi klubban versenyző Debreczeni Hajnalka hatodik lett.

Összefoglaló
A XVI. uszonyos- és búvárúszó-vb mai versenynapján hat számban osztottak érmeket. Az orosz Pavel Kabanov negyedik aranyát is megnyerte, méghozzá világcsúccsal (összesen 13 született eddig a vb-n), míg Debreczeni Hajnalka, a Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub versenyzője a nők 400 méteres búvárúszásában 6. lett.

Eredmények, férfi 50 méteres búvárúszás: 1. Pavel Kabanov (Oroszország) 14,11 mp (új világcsúcs), …22. Danyi Gábor, …33. Kövy Bence. Férfi 800 méteres felszíni úszás: 1. Stefano Figini (Olaszország) 6:17,98 p (új világcsúcs), … 6. Németh Dávid, …13. Dimák Dávid. Női 100 méteres felszíni úszás: 1. Margarita Artyusenko (Ukrajna) 36,90 mp, …6. Székely Lilla, …11. Károlyi Csilla. Női 100 méteres uszonyos gyorsúszás: 1. Vitalina Szimonova (Oroszország) 47,83 mp (új világcsúcs), …3. Senánszky Petra, 4. Stier Lilla. Női 400 méteres búvárúszás: 1. Jiao Liu (Kína) 2:59,24 p, …6. Debreczeni Hajnalka, …16. Nagy Dorottya. Női 4×200 méteres felszíni úszó váltó: 1. Oroszország (Vera Iljusina, Maria Radcsenko, Valeria Baranovszkaja, Vaszilisza Kravcsuk) 6:10,09 p, …6. Magyarország (Senánszky Flóra, Kanizsai Lilla, Ócsai Dorottya, Kovács Zsófia).

19.56: a mai nap utolsó döntőjéban ismét orosz arany született, méghozzá a 4×200 méteres női felszíni úszó váltók között. Második Ukrajna, harmadik Olaszország. A magyar váltó (Senánszky Flóra, Kanizsai Lilla, Ócsai Dorottya, Kovács Zsófia) hatodik lett.

19.38: jobb későn, mint soha: a versenybíróság elfogadta a német csapat óvását, így 800 méteres felszíni úszásban Lauchus lett a bronzérmes, az orosz Safigulin csak negyedik.

19.27: Debreczeni Hajni hatodik lett, nyert a kínai Jiao Liu (ez a harmadik aranya), második honfitársa, Csu, harmadik a koreai Sin.

19.19: jön a női 400 méteres búvárúszás döntője, benne a Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub versenyzőjével, a korábbi világbajnok Debreczeni hajnalkával.

19.04: ma is megvan a harmadik világcsúcs: az orosz Szimonova nyert 47,83-mal, honfitársa, Dzsvakisvili lett a második, Senánszky Petra a harmadik, Stier Lilla a negyedik. Senánszky Petrának ez a második érme a vb a 200 aranya után. Sőt kiderült, hogy Szimonova az előfutamban is világcsúcsot repesztett, így ez már ma a negyedik, összesen a 13. rekord.

19.02: nem adtak helyt az óvásnak, jönnek Senánszky Petráék.

18.55: a szegedi hős, a tegnap világcsúccsal nyerő Kanyó Dénes elárulta, mégiscsak elindul zárószámában, a 200 méteres felszíni úszásban, ahol ő a címvédő. - Nem akartam kockáztatni a hosszútávú versenyeken való esetleges indulásomat. Bár a tegnapi versenyen eltört az uszonyom, egy régebbi, ütött-kopott uszonyal csak elindulok, aztán majd lesz valami. Nem izgulok, én már elvégeztem, a feladatomat - mondta Kanyó, akivel a Délmagyarországban holnap hosszabb interjút olvashatnak.

18.53: kis intermezzo: óvtak a kínaiak, a döntésig nem megy tovább a program.

18.48: közben kizárták a kínait, második helyre ugrott a francia, harmadik lett a dél-koreai Jang Je-Sol.

18.46: izgalmas versenyben ukrán arany: nyert Margarita Artyusenko 39,60 másodperccel, második a kínai Liang, harmadik a francia Heitz. A kecskeméti Székely Lilla nagy hajrával hatodik helyen csapott célba.

18.28: elképesztő, újabb világcsúcs: 800 méteres felszíni úszásban az olasz Stefano Figini 6:17,98-cal nyert, második az ukrán Odnokov, harmadik az orosz Safigulin. Eredetileg a német Lauchus lett volna dobogós, de szabálytalan rajt miatt kizárták. Németh Dávid 5. lett, Dimák Dávid még tegnap 13. helyet szerzett a számban.

18.12: egy levegővel egy hossz - a leggyorsabb búvárúszószám zajlott le az imént. Nyert az orosz Kabanov, neki ez a negyedik aranya, második a dél-koreai Lee, harmadik honitársa, Kim. Kabanov saját, két évvel ezelőtt világcsúcsát javította meg - ideje 14,11 mp. Ez a tizedik rekord, eddig minden nap három volt, ezek szerint ma még kettő várható.

18.06: megtörtént a versenybírók bevonulása, hamarosan jön az első finálé, a férfi 50 méteres búvárúszás, magyar nélkül.

Senánszky Petra a rövidebb távon is bejutott a legjobb nyolc közé a 16. uszonyos és búvárúszó világbajnokságon. A hódmezővásárhelyi világverseny első magyar aranyérmese 100 méteres uszonyos gyorsúszásban a 3. legjobb időt úszta a selejtezőben, és szintén döntős Stier Lilla, aki a 4. időt produkálta.

A kétszeres Világjátékok-résztvevő Székely Lilla is döntőzni fog délután. A kecskeméti klasszis 100 méteres uszonyos úszásban lett finalista, ebben a számban Károlyi Csilla a tizenegyedikként zárt.

Női 400 méteres búvárúszásban Debreczeni Hajnalka vette sikerrel a selejtezőt, és a 4. idővel kvalifikálta magát délutáni döntőbe, itt Nagy Dorottya 16.

A nők 1500 méteres uszonyos úszó számában Ócsai Dorottya a 15., Gurisatti Lilla a 17. lett, míg a férfiak 50 méteres búvárúszásában Danyi Gábor a 22., Kövy Bence a 33. helyen zárt.

A délelőtti program záróakkordjaként a női 4×200 uszonyos úszó váltónk selejtezett. A Senánszky Flóra, Kanizsai Lilla, Ócsai Dorottya, Kovács Zsófia alkotta csapat a hatodik idővel jutott a délutáni döntőbe.
A mai program, döntők, 17:00: 50 m búvárúszás, férfiak, 17:10: 800 m felszíni úszás, férfiak, 17:30: 100 m felszíni úszás, nők, 17:50: 100 m uszonyos gyorsúszás, nők, 18:10: 400 m búvárúszás, nők, 18:30: 4x200 felszíni úszás, váltó, nők.

Csongrád megyei foci: nagy mozgás Röszkén

Nagy mozgás volt a Röszke megyei I. osztályú labdarúgócsapatánál. Tovább olvasom