2016. 09. 28. szerda - Vencel 9°C | 22°C

Cegléd-MOL-Pick Szeged 27-39

A vártnak megfelelően, magabiztos, 39-27-es győzelmet aratott a MOL-Pick Szeged együttese a Cegléd otthonában. Az NB I 12. fordulójában lejátszott meccs legfájóbb pontja, hogy Dean Bombac súlyos bokasérülést szenvedett.
Cegléd-MOL-Pick Szeged 27-39 (12-18)
Férfi kézilabda NB I, 12. forduló, Cegléd, 800 néző. Vezeti: Medve, Nagy.
Cegléd: Bősz - Pocsai 2, Takács 8/1, Bíró 3/2, Lepsényi 3, Tóth, Hódi. Csere: Mojszilov (kapus), Lászlai 2, Antal 2, Nikolicza 3, Hegedüs 1, Perisic, Országh 3, Egyed. Edző: Kökény István.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirksi - Parrondo 4, Balogh 5/1, Bombac, Zubai 4,, Ilyés 2, Källman 2. Csere: Sierra (kapus), Blazevic 1, Prodanovics 9/5, Vadkerti 1, Vranjes 6, Ancsin 4, Molnár B 1/1. Edző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 8, ill. 6 perc.
Hétméteres: 5/3, ill. 8/7.

A MOL-Pick Szeged végig uralta a meccset, de fájó pont, hogy Dean Bombac súlyos bokasérülést szenvedett. Molnár Bence első meccsét, és első gólját szerezte az NB I-ben.

60. perc: Molnár ügyes átadás, Vranjes, 27-38. Szegedi labdaszerzés, Vranjes hetest harcol ki, Molnár, 27-39. Ez a vége!
59. perc: Zubai okosan, 26-37. Takács, 27-37.
58. perc: Takács, 25-36. Vranjes 2 perc. Eladja a MOL-Pick. Nikolicza, 26-36.
57. perc: Blazevic remek átadás Molnárnak, ziccert ront. Ancsin, fölé.
56. perc: Ancsin rossz átadás. Molnár Bence a pályán. Premier.
55. perc: Sierra, a befejező Vranjes, 23-36. Takács a szélről, 24-36.
54. perc: Prodanovics, micsoda zunder, 23-35.
53. perc: Ancsin 2 perc. Antal, 22-33. Balogh, majd Lászlai az üres kapuba, 23-34.
52. perc: Nikolicza, 21-32. ANCSIN! Jó ég! A nap gólja, talpról, a pipába, 21-33.
51. perc: Bíró: belemenés. Ancsin nagy passz, Vranjes, 20-32.
50. perc: Hegedüs 2 perc. Lábbal ért bele. Blazevic, Bősz véd, Vranjes szedi össze, 20-31.
49. perc: Ancsin eldőlve, 19-30. Országh, 20-30.
48. perc: Lepsényi vert meg mindenkit, 19-29. Vranjes, szabálytalan zárás, Lászlai alaposan mellé.
47. perc: Vranjes harcol ki hetest. Parádésan fordult be! Prodanovics, 18-29.
46. perc: Hegedüs, 18-28.
45. perc: Balogh 2 perc. Sierra csemege, remek indítás, Prodanovics, 17-28.
44. perc: Nikolicza, majd Balogh 17-27.
43. perc: Országh szépít, 16-25. Zubai gyötri be, 16-26. Hegedüs még 2 percet is kap.
42. perc: Sierra tolja mellé. Källman "izomból" a szélről, 15-25.
41. perc: Időt kér a Cegléd.
40. perc: Ilyés emelkedik, nagy gól, 15-24. Balogh, Bősz lábbal.
39. perc: Sierra ismét, Parrondo remekül, Bősz véd, Országh, 15-23.
38. perc: Tóth rántja le Zubait, 2 perc. Zubai ziccer, 14-23.
37. perc: Lepsényi harcol ki hetest. Takács, 14-22.
36. perc: Källman a szélről, Bősz a győztes. Sierra könnyedén véd, Parrondo eladja.
35. perc: Eladja a Szeged, Lepsényi robog, 13-22.
34. perc: SIERRA! A második hetest hárítja!
33. perc: Sierra könyeddén, Balogh két csel után, 12-21. Blaogh passz, Parrondo, 12-22. Közte tíz!
32. perc: Sierra ismét lábbal, Blazevic ziccer, 12-20.
31. perc: A hazaiak kezdenek! Sierra védéssel kezdődik a második félidő. Zubai hetest harcol ki, Takács még 2 perc. Balogh, 12-19.

Friss! Bombac Ancsinnal ütközött, ekkor fordult ki a bal bokája. Egyelőre nem tudni, hogy mekkora a baj. Minden majd Szegeden dől el, hogy mi gond?

30. perc: Wyszomirksi véd. Szegedi időkérés! Parrondo tör be a védők között, Bősz véd. Félidő!
29. perc: Takács ismét villan, Vadkerti gyorsan válaszol, 12-18.
28. perc: Takács, 11-17. Vranjes harcol ki hetest. Prodanovics, mellé.
27. perc: Antal beállóból, 10-16. Parrondo irányít, és lő gólt, 10-17.
26. perc: Wyszomirski véd, Vranjes, 9-16. Bombac megsérül. Ordít a földön, a bokája. Nem igaz! Nem tud a saját lábán lemenni!
25. perc: Bíró mellé, Prodanovics nem, 9-15. Takács harcol ki hetest. Sierra jön, és véd!
24. perc: Bíró, befért Wyszomirski lába mellett, 9-13. Ancsin-villan, 9-14.
23. perc: Blazevic-sánc, Prodanovics-ziccer, 8-13.
22. perc: Remek szegedi blokk, Bombac átadás, Vranjes-gól, 8-12.
21. perc: Időt kér a Cegléd.
20. perc: Bősz, majd Wyszomirski véd. Ancsin értékesíti a ziccert, 8-11.
19. perc: Bombac, szokásos lövőcsel, hetes. Prodanovics, Mojszilovót is felavatja, 8-10.
18. perc: Eladja a labdát a MOL-Pick. Hazai hetes. Bíró, 8-9.
17. perc: Wyszomirski kétszer véd, Vadkerti a vonalra lép, Lászlai, 7-9.
16. perc: Takács most felugrásból, 6-8. Bombac harcol ki hetest. Prodanovics, 6-9.
15. perc: Takács talpról, 5-8. Szegedi belemenés.
14. perc: Parrondo kapufa, Zubai kezébe pattan, 4-8.
13. perc: Ilyés, Bősz kitolja. Hazai kapufa.
12. perc: Hazai belemenés.
11. perc: Ismét jól zár a szegedi fal, Parrondo robog, 4-7.
10. perc: Pocsai egyenlít, Ilyés-bomba, 4-5. Újabb szegedi labdaszerzés, Källman most szépen, 4-6.
9. perc: Hazai hetes, Wyszomirski beleért, 3-4. Bíró.
8. perc: Lepsényi Wyszomirski lábai között, 2-4. Zubai ziccert ront.
7. perc: Újabb remek szegedi védekezés, Zubai szépen fordul, Bősz véd.
6. perc: Eladja a labdát a Szeged, Pocsai értékesíti a ziccert, 1-3. Zubai ismét hetest harcol ki. Prodanovics, 1-4.
5. perc: Remek szegedi sánc, mehet a MOL-Pick.
4. perc: Újabb szegedi labdaszerzés, Källman ziccert ront.
3. perc: Prdoanovics, magabiztosan, 0-2. Labdszerzés, Bombac, remek átadás, Parrondo húzza be, 0-3.
2. perc: Wyszomirski véd, kézzel, a kipattanó Parrandóé. Zubai harcol ki hetest.
1. perc: "Európa egyik legjobb csapata az ellenfelünk" - így kezdte a bemutatást a helyi műsorközlő. A MOL-Pick kezd. Balogh-villan, 0-1.

Üdvözlünk mindenki Ceglédről! 18 órakor kezdődik a tavaszi forduló első meccse. Nem elírás, hiszen az NB I-ben az alapszakasz első köre már befejeződött, így kezdődik a második. Végül is, az időjárás ma is tavaszt idézte. A meccset Medve és Nagy vezeti. A hazai csapatban Hegedüs Márk, a MOL-Pick Szeged beállósa kölcsönben szerepel. A melegítés előtt Pastor mester üdvözölte, majd Márk Zubaival és Vadkertivel beszélgetett. Néhány szegedi a lelátón, közel 30-an jöttek el a Pest megyei városba. Egy biztos, teli lesz a csarnok, a helyiek kíváncsiak az idei EHF-kupagyőztesre.
A MOL-Pick keretét 14 játékos alkotja. Jó hír, hogy a MOL-Pick Szeged II. U23 fontos győzelmet (28-27) aratott a Kecskemét ellen az NB I-ben. A fiatalok közül Molnár Bence került be a keretbe, ő még nem szerepelt a felnőtt NB I-ben. Talán ma átesik a tűzkeresztségen.

16.47: már a csarnokban a csapat!

FIgyelő pozícióban.
Figyelő pozícióban.

Vasárnap 18 órakor Cegléden lép pályára a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Juan Carlos Pastor együttese az NB I alapszakaszában, a második körben kezdi meg szereplését. Az első 10 meccs után a várakozásoknak megfelelően 20 ponttal, veretlenül vezeti a bajnokságot az idei EHF-kupa-győztes. Mindent elmond a szegediek fölényéről, hogy plusz 135 a gólkülönbségük, eddig 365 gólt szereztek, és 230-at kaptak.

A szlovén Dean Bombac a csapat legeredményesebb játékosa, az irányító 52-szer zörgette meg az ellenfelek kapuját.

Sierra kapusra most könnyebb meccs vár Cegléden. Fotó: Schmidt Andrea

A Ceglédet az első fordulóban 43–28-ra győzte le a MOL-Pick. Most is a meccs esélyese, csak egyetlen kérdés maradhat, mekkora különbségű győzelmet könyvelhet el. A Pest megyei együttes jelenleg a nyolcadik helyen áll a bajnokságban.

A vasárnapi meccs után kedden 18 órakor ismét hazai pályán szerepel a Szeged, ekkor az újonc Komló lesz az ellenfele. A vendégek kispadján az a Ratko Djurkovics ül, aki nagy kedvenc volt Szegeden. A Cegléd elleni bajnokiról a delmagyar.hu szöveges online tudósításban számol be.