2018. 10. 15. hétfő - Teréz 8°C | 22°C Még több cikk.

Celjében nyert a MOL-Pick Szeged

Celjében nyert a MOL-Pick SzegedMegérkezett Celjébe a MOL-Pick Szeged. Fotó: Süli RóbertA cikkhez tartozó galéria megnyitása
(Új ablakban)
Végig vezetve, remek győzelmet aratott idegenben, a VELUX EHF Bajnokok Ligájában a MOL-Pick Szeged. A Pastor-tanítványok 31-25-re nyertek a Celje otthonában.
RK Celje Pivovarna Lasko-MOL-Pick Szeged 25-31 (15-16)
VELUX EHF Bajnokok Ligája, B csoport, 6. forduló, Celje, Dvorana Zlatorog, 3000 néző. Vezette: Eliasson, Palsson (izlandiak).
Celje: Lesjak - Marguc 4/2, Babarskas 1, Janc 4, Zarabec 2, Poteko 2, Zvizej 5. Csere: Gajic (kapus), Mackovsek, Malus 3, Razgor 2, Kodrin 1. Beciri. Vezetőedző: Andrej Feldin.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Pedro, Buntic 2, Skube 3, Bánhidi 5, Gorbok 6, Källman 4. Csere: Sego (kapus), Blazevic, Thiagus Petrus, Balogh 6/3, Sostaric 2, Obranovic 1, Bóka, Zubai 2, Gaber. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 8, ill. 18 perc.
Hétméteres: 4/2, ill. 3/3

A meccs után percekig ünnepelte a szegedi tábor a kedvenceket, a MOL-Pick Szeged fontos 2 pontot szerzett idegenben.

60. perc: Véd Lesjak. Sego is! Gorbok 25-31. GYÓZELEM!
59. perc: Balogh ellépi, Sego véd. Gorbok, 25-30.
57. perc: Balogh okos gólja, 25-29. Újabb technikai hiba a Celjénél.
56. perc: Kallman zundervéd, Lesjak, Razgor, 25-28.
55. perc: Most a kapufa segít. A Szegedé a labda.
54. perc: Malus, 24-27. Sostaric vágja be, 24-28.
53. perc: Bánhidi, 23-27.
52. perc: Källman a szélről, véd Lesjak. De marad a labda a Szegednél. Gorbok, véd a hazai kapus, üres a kapu, kapufa. Mázli.
51. perc: Janc a pipába, 23-26. Időt kérünk. Poteko 2 perc.
50. perc: Källman, 21-26. Razgor, 22-26. Obranovic 2 perc. Buntic kapufa. Kettős hátrányban a Pick.
49. perc: Bánhidi, 21-25. Bánhidi 2 perc. Elveszik a Celjétől a labdát. Lépés volt.
48. perc: Buntic talpról, 20-24. Zvizej szedett össze egy labdát, 21-24.
47. perc: Razgor, 20-23.
46. perc: Obranovic, 19-23.
45. perc: Gorbok rutinból, 19-22. Időt kér a Celje. Sego! Nagy védés!
44. perc: Skube kap 2 percet, nálunk ez már a 7. kiállítás. Hazai hetes. Malus mellé.
43. perc: Sego védett, de maradt a Celjénél a labda.
42. perc: Gorbok-bomba, 19-21.
41. perc: Malus belemegy. Balogh lő, Lesjak véd. Babarskas, 19-20.
40. perc: Zubai ziicerben mellé.
39. perc: Sego tolja ki.
38. perc: Eladja a Szeged, Sego véd. Skube, 18-20.
37. perc: Janc ismét.18-19.
36. perc: Sego véd.
35. perc: Skube remek csel, 16-18. Janc, 17-18. Kallman zunder, 17-19.
34. perc: Balogh fölé. Poteko beállóból, 16-17.
33. perc: Hazai hetes, Gorbok 2 perc. Sego kivédi!!!
32. perc: Sostaric a szélről, 15-17.
31. perc: A Celje kezdi a második félidőt. Blazevic remek blokk. Sego véd.

30. perc: Skube lövését könnyedén fogja Lesjak. Sego véd még, így a félidőben 16-15-re vezet a Szeged.
29. perc: Malus, 15-16.
28. perc: Källamn lopott labdát, 14-16.
27. perc: Zarabec tört be, 14-14. Gorbok a pipába, 14-15.
26. perc: Malus-bomba, Sego verve volt, 13-13. Zubai ismét okosan, 13-14.
25. perc: Pedro telibe a kapust.
24. perc: Kodrin, 12-13.
23. perc: Sostaric kap 2 percet. Időt kérnek a hazaiak. Malus, 11-12. Zubai emberrel együtt, 11-13. Razgor 2 perc.
22. perc: Ellépi a Celje. Balogh, 10-12.
21. perc: Bánhidi támadásban kap 2 percet (!)
20. perc: Skube tört be, 10-11. Sierra véd.
19. perc: Bánhidi zseniálisan fogja meg, 9-10. Újabb hazai hetes. Marguc, 10-10.
18. perc: Sostaric belemegy, Zvizej, 9-9.
17. perc: Gorbok harcol ki hetest. Baloigh, könyörtelen, 7-9. Hazai hetes, Buntic perc Marguc, 8-9.
16. perc: Elveszik a Celjétől a labdát, Källman, 6-8. Poteko beállóból, 7-8.
15. perc: Időt kér a Szeged. Buntic remek labda, Bánhidi, 6-7.
14. perc: Zarabec tört be, 6-6.
13. perc: Gorbok villan, 5-6.
12. perc: Balogh iszonyat nagy gól, 4-5. Marguc, 5-5.
11. perc: Gorbok lő, Lesjak véd. Buntic 2 perc. Marguc a szélről, 4-4.
10. perc: Zvizej a szélről, 2-3. Bánhidi, majd Zvizej, 3-4.
9. perc: Elveszik a Celjétől, lépés volt. Babarskas 2 perc, Bánhidi hetest harcol ki, Balogh, 1-3. Källman kap 2 percet.
8. perc: Buntic a kezek között, 1-2.
7. perc: Sierra véd, majd rosszul indít, Zvizej egyenlít, 1-1.
6. perc: Buntic kap sárgát.
5. perc: Előbb Källman, majd Skube hibázott ziccerben. Kár érte!
4. perc: Eladja a Celje, majd a Szeged.
3. perc: Pedro ziccer, elütik, Babarskas 2 perc, Balogh értékesíti a hetest, 0-1.
2. perc: Sierra véd. Bánhidi telibe a kapufát, majd Poteko is ezt teszi.
1. perc: A Szeged kezd. Eladja a labdát a Szeged.

A szegedi szurkolók Celjében.

Bodó Richárd nem jött el a csapattal, a válogatottban sérült meg, meghúzódott a hasfala, így egyelőre kezelésekre jár.

Már népes a szegedi tábor, a helyiek szépen csenden csordogálnak, eddig meglepően kevesen a lelátón, pedig 20 perc múlva kezdődik a meccs.

Szombat, 18.10: Közel 40 szegedi szurkoló már megérkezett az Arénába, az első buzdítás az övék volt: "Pick Szeged!"

18: Háromezer nézőt várnak a helyiek, itt lesz 142 szegedi szurkoló. Még egyelőre csend az Arénában, 1 óra múlva kezdődik a meccs.

17.50: Már az Arénában a MOL-Pick Szeged, a szállástól 5 perce van a meccshelyszín, így nem kellett sokat utazni. Minden rendben, jóval jobb idő volt, mint tegnap. Luka Zvizej üdvözölte előbb Pastor edzőt, majd Marko Krivokapiccsal beszélgetett hosszasan. Szeged egyik nagy kedvence volt a szlovén klasszis, aki az idényvégén befejezi a játékot. Mindent elmond róla, hogy Matej Gaber, vagy éppen Dean Bombac is kikérte a véleményét akkor, amikor Szegedre igazolt. A balszélső mindig elismerően beszélt a Pickről, éppen ezért szeretik őt.

Készülődik a MOL-Pick Szeged.

11.15: 9.30-kor reggelizett a csapat, 12 órakor közös séta következik, majd egy rövid taktikai értekezlet. Végre nem esik az eső, a Celje környéki hegyek teteje fehér, esett a hó. 19 órakor következik az idei hatodik fellépés a Bajnokok Ligájában. Kemény csatára van kilátás, a hazai együttes kerete főként szlovén fiatalokra épül, de rutinos játékosai is vannak. Elég csak megemlíteni Luka Zvizejt, aki nagy kedvenc volt Szeged. 142 szegedi szurkoló vásárolt belépőt, így népes lesz a Pick-tábor. Legközelebb már az Arénából jelentkezünk. A meccset a Sport 1 TV élőben adja, a delmagyar.hu szöveges online tudósítással jelentkezik.
Esett a hó Celjében. Fotó: Süli Róbert

Péntek, 19.00: Már a celjei Arénában a csapat, 18.30-kor kezdődött az edzés. Az eső továbbra is szakad, a Celje nem Pick előtt edzett, de a szlovén játékosokat a portás, és a csarnok munkatársai nagy örömmel fogadták. A szokásos lábtengócsaták zajlottak, a Balogh, Zubau duó nagy csatában nyert a Pastor, Krivokapics páros ellen, a Källman, Sierra duó pedig a Gorbok, Thiagus Petrus páros felett diadalmaskodott. Ezután taktikai elemek gyakorlása szerepelt. Alaposan felkészült a Szeged, Pastor mester feltérképezte a szombati ellenfelet.
Reggel nem lesz korán ébresztő, délelőtt egy közös séta, majd egy taktikai értekezlet szerepelt a programban. Este 19 órakor kezdődik a meccs, 140 szegedi szurkoló lesz a lelátón, ami mindenképpen erőt ad a csapatnak.

Zubai nyújt. Fotó: Süli Róbert

15.40: 7.30-kor indult, 14.30-kor már Celjébe ért a MOL-Pick Szeged szállító csapatbusz. Minden rendben volt az úton, Budapestig napsütésben, a szlovén határig felhős időben, majd az egykori határt átlépve már esőben utazott a társaság. Az indulás után többen folytatták az alvást, Juan Carlos Pastor vezetőedző azonban a szokásos sakkmeccset játszotta Juhász Levente klubmenedzserrel. A spanyol szakember nem ismert kegyelmet, 7,5:0,5-re nyert. Ezután az operatív igazgató, Szögi Nándor lett az ellenfél. Itt jóval nagyobb küzdelem alakult ki, és Szögi 3:1-re vezet a tréner ellen.
Útinapló: a celjei Arénában edzett a MOL-Pick. Fotó: Süli Róbert

Volt idő a meccsekre, hiszen hét óra volt az út. Többen dudáltak az autópályán a MOL-Pick buszát látva, biztatták a csapatot, amely szombaton 19 órakor lép pályára Celjében, a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Pénteken ebéd, pihenő, majd 18.30-tól már edzés szerepel a programban. A tréning 20 óráig tart. Este képgalériával jelentkezünk majd.

Hatalmas győzelem: Naturtex-SZTE-Szedeák-Sopron 88-86

A férfi kosárlabda NB I A csoportjában a Naturtex-SZTE-Szedeák óriási meccsen verte a Sopront az… Tovább olvasom