2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 12°C | 18°C Még több cikk.

Celjét is meghódították

Negyedik FIBA Európa-mérkőzésén, a szlovéniai Celjében harmadik győzelmét könyvelhette el a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata.
Celje - Szeviép-Szeged 54-59
FIBA Európa-kupa női kosárlabda-mérkőzés, K csoport, IV. forduló, Celje, 200 néző.
ZKK Merkur Celje: Jereb 8/3 Csonkova 2 , ERKIC 28/9, Komplet 6, MAGANJIC 7/3. Cserék: Vulics 2, U. Kvas 1, N. Kvas, Prsa, Radulovics. Edző: Dragomir Bukvic.
Szeviép-Szeged: Izsák, FÜRÉSZ 24/6, Mészáros 3/3, TOMOVA 13/3, Kajdacsi 6. Cserék: Török 8/3, Szlimák, Russai 5, Pungor. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.

A szegedi vezetők kicsit tartottak a szlovén fogadtatástól. Egy éve elég furcsa körülmények között szállásolták el a magyar gárdát, illetve hetekkel ezelőtt Szegeden mindenért hisztiztek a szlovének. Szerencsére a celjeiek most mindenben partnerek voltak, kitűnő körülmények várták a szeviépeseket.

Török továbbra sem volt tökéletes állapotban, így Peresztegi edző csak a kispadra ültette a válogatott irányítót. Jól indult a meccs, 7–6-os szegedi vezetésnél már a második (!) idejét kérte ki a hazaiak trénere. Ez nem használt sokat, 17–6-ra léptek el a vendégek. Ekkor hihetetlen jól játszottak Fürészék. A második negyedben jött egy hullámvölgy, a távoli kísérletek sem jöttek be, a ZKK Merkur pedig közelebb lopódzott, három pontra feljött. Nem is a védekezéssel, hanem a támadásvezetéssel akadtak problémák.

Szerencsére a harmadik negyedben ismét beindult a nagyüzem. Sikerült tizenöt pontos vezetésre szert tenni. Pedig ekkor Kajdacsi már begyűjtötte a negyedik személyi hibáját. Az igazsághoz tartozik, hogy bizony a horvát játékvezető meglehetősen érdekes felfogásban vezette az összecsapást. Igencsak lejtett a pálya. Éppen ő tette izgalmassá a meccset, a negyedik negyed hajrájában támadó szabálytalanságot fújt Kajdacsinál. Ezzel kipontozódott a magyar bajnokság legjobb lepattanózója. Ezt nem tudta elviselni, megtapsolta a bírót – inkább fütyült volna –, majd technikait kapott, teljesen jogosan. Szerencsére a remeklő Fürész Emőke hátára vette a csapatát, éppen az ő labdaszerzésből elért találata biztosította be a győzelmet, 59–54.

Ez a siker azt jelenti, hogy a Szeviép már biztosan továbbjutott a K csoportból.

Peresztegi Nagy Ákos: – Két negyedben jól játszottunk, sajnos kettőben viszont gyengén. A lényeg azonban, hogy megvan a győzelem.

Leblokkolt a Beton Genovában

A férfi vízilabda LEN-kupa-nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a gyenge teljesítményt nyújtó Szeged… Tovább olvasom