2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Céltudatos dzsúdótehetség

Istenáldotta tehetség cselgáncsozik a Szegedi Judo SE-ben. És nemcsak eredményes, hanem céltudatos, eltökélt is. A 14 éves Füzesi Alexandráról van szó, aki már eddig is bizonyított, és az elmúlt időszakban három korosztály hazai versenyén indulva mindig éremmel gazdagodott.
Ilyen volt például a junior, az ifi és a felnőtt Magyar Köztársaság-kupa, amelyek mindegyikén bronzérmet akasztottak a nyakába. Aztán a felnőtt rangsorversenyen is harmadik lett, majd minden idők legfiatalabb női indulójaként ott volt a 43. felnőtt Hungária-kupán – 41 ország 263 versenyzője startolt –, amelyen egy albánt megvert, majd az Európa-bajnoki második szlováktól kikapott.

Mindez elég volt ahhoz, hogy most már a felnőttek világranglistáján is figyelembe vegyék, oda a 80. helyen iratkozott fel. Bürgés Mihály tanítványának még egy nemzetközi viadalról kell éremmel hazatérnie, és az azt jelentheti, hogy startolhat a júniusi ifi Eb-n. Füzesi hetei rendkívül mozgalmasak: a heti háromszori reggeli edzés mellett mindennap délután is két órát tréningezik, miközben klubtársával, Bürgés Milánnal keddenként a válogatott táborában dolgozik.

Füzesi Alexandra minden idei versenyről éremmel tért haza. Fotó: Segesvári Csaba
Füzesi Alexandra minden idei versenyről éremmel tért haza.
Fotó: Segesvári Csaba

Füzesi támogatója az Impuls Leasing Zrt.

Füzesi érmei

A Szegedi Judo SE tehetsége, Füzesi Alexandra a következő eredményeket érte el az 57 kg-ban idén, felnőtt országos rangsorverseny, Budapest: 3. Füzesi. Ifjúsági Köztársaság-kupa, Budapest: 3. Füzesi. Felnőtt Köztársaság-kupa, Budapest: 3. Füzesi. Junior Köztársaság-kupa, Budapest: 3. Füzesi. Ifjúsági ob, Tata: 3. Füzesi. Ebmex-kupa nemzetközi ifiverseny, Miskolc: 3. Füzesi. Zágráb (Horvátország), nemzetközi ifiverseny: 2. Füzesi.

• 1. Ful 2008. április 05. 09:14
    „Hajrá Szandra!!!”

Megy a Makónak a Bakta ellen

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 21. fordulójában ma 16.30-kor a Baktalórántháza vendégeként… Tovább olvasom