Szeviép-Szeged-BEAC-Újbuda 93-45 (27-13, 25-11, 28-4, 13-17)
Női kosárlabda NB I, A csoport. Szeged, 100 néző. Vezette: Szabó G., Lövész.
Szeviép: Lengyel 3/3, Ciglar 12/3, LACZI 16/6, ZSERZSERUNOVA 25/9, Russai 11/3. Csere: Kováts 3/3, SIPAVICIUTE 21, Tóth, Németh, Kmézics 2. Vezetőedző: Bencze Tamás.
BEAC: Csicsai, PUSZTAI 11/3, Szamosi, Zsámár 7, Horváth Sz 4. Csere: Katona 2, Horváth E. 2, KISVÁRI 10, Cseh-Szombathy, Magyar, Guti 6, Várhalmy 3. Vezetőedző: Balogh Judit.

IV. negyed (93-45)

10. perc: Russai kosarával zárul a meccs, 93-45-re nyer a Szeged.

9. perc: Kováts, Lengyel, Tóth Ceci és Kmézics egyszerre a pályán - nem hiába mondta Bencze Tamás, ezen a meccsen is a második sor kap lehetőséget.

Szeviép-Szeged-BEAC 93-45

8. perc: távolodik a százpontos határ, biztosan senkinek sincs kedve palacsintkat sütni...

6. perc: most meg Russai, ők ketten termelik a pontokat 91-36.

5. perc: megint ő, 88-34.

4. perc: kicsit leállt az egyszerre négy fiatallal játszó Szeviép, Laczi azért betalál 86-34.

3. perc: ebben a negyedben Russai dobálja a kosarakat 84-32.

1. perc: Russai büntetői jók 82-30.

III. negyed (80-28)

10. perc: kis kosárszünet a negyed végén, 80-28-cal várják az utolsó 10 percet a csapatok.

8. perc: Lengyel oszt ki egy szép asszisztot Zserzserunovának 79-28.

7. perc: 21-21 a szegedi centerek párharca 74-28.

6. perc: Pusztai kosarával törik meg a sorozat, vitathatatlanul ő a legjobb újbudai 72-26.

5. perc: Kmézics kosárral kezd 70-24.

4. perc: az öltözőben maradt a BEAC, három és fél perc alatt egy 16-0-ás rohamot vezényelt a Szeviép 68-24.

3. perc: Lengyel triplája, maajs ismét a litván 66-24.

xdcvb
Sipaviciute szinte percenként dobott kosarat.
Fotó: Karnok Csaba

2. perc: Sipaviciute sem akar lemaradni centertársától, 17-nél jár 61-24.

1. perc: repülőrajt szegedi módra 59-24.

II. negyed (52-24)

10. perc: a Szeviép ukrán légiósa nagyon belendült, a félidő vége előtt saját maga 19., csapata 52. pontját is megszerzi 52-24.

9. perc: Zserzserunova három pontjával már 47-17. A meccsen összejöhet a Szegednek a száz pont, ebben a szezonban még nem dobtak ennyit Bencze Tamás tanítványai.

8. perc: két passz és ugyanennyi másodperc alatt rohan át a Szeviép ellenfelén, Sipaviciute fejezi be a támadást 41-17.

7. perc: center létére Zserzserunova meggyőzően dobálja a triplákat 37-17.

6. perc: Németh Bernadett először a pályán.

5. perc: bár nagy jelentősége nincs, a Szeged elég gyengén dobja a büntetőket, 8-ból mindössze kettő talált be 32-17.

4. perc: Sipaviciute 31-17.

3. perc: Katona, majd Kisvári kozmetikázza a különbséget 29-17.

1. perc: Sipaviciute kosarával kezd a Szeged 29-13.

I. negyed (27-13)

10. perc: nem fáj az az ujj: Kováts Anna triplával kezd, ez a negyed vége 27-13.

9. perc: Kisvári szép kosara talál a szegedi gyűrűbe 24-13.

8. perc: megint az ukrán 21-11.

7. perc: Zserzserunova folytatja jó formáját, elsüllyeszt egy triplát 19-11.

draíhd
Lengyel Dalma kezdőként kapott lehetőséget.

6. perc:egyelőre nagyon jól tartja magát a kiesés elől menekülő BEAC 16-11.

5. perc: Ciglar, majd megint Pusztai, jól kezdenek mindketten 13-9.

4. perc: Pusztai szép hármasával zárkóznak a vendégek 11-7.

2. perc: Ciglar is hozzátesz, sőt, az apró horvát Laczi Editnek is kiharcol egy kosarat 8-2.

1. perc: Zserzserunova és Russai kosarával indul a meccs 4-0.

17.55: kisebb meglepetés a hazaiak összeállításában: az előzetes információk szerint ujjsérülése miatt a meccset kihagyó Kováts Anna ott van a keretben, Horváth Zsuzsa azonban csak melegítőben ül a kispadon, őt nem nevezte a meccsre Bencze Tamás.

Bencze Tamás vezetőedző az összecsapáson négy játékosára nem számíthat: a térdműtéte után lábadozó Fürész Emőke mellett az izomsérüléssel bajlódó Németh Bernadett, valamint az egyaránt az ujját fájlaló Vincze Viktória és Kováts Anna sem léphet pályára, ám a szegediek számára természetesen így sem okozhat gondot a győzelem megszerzése a tizenegyedik helyen álló BEAC ellen.

A két csapat az idei bajnokságban a harmadik fordulóban találkozott egymással, a fővárosiak otthonában Sipaviciute 23 pontjával 87–50-re nyert a Szeviép-Szeged.

Zserzserunova az utóbbi hetekben remekel. Fotó: Frank Yvette
Zserzserunova az utóbbi hetekben remekel.

A Csaba az első elődöntős

A Békéscsaba jutott be elsőként a női kézilabda Magyar Kupa elődöntőjébe, miután 35–30-ra… Tovább olvasom