2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Csak a győzelem...

Az ASA-Consolis-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata szombaton a Vasas ellen játszott, és a papírformának megfelelően begyűjtötte a két bajnoki pontot.
A Vásárhely–Vasas meccs „országos egyes" volt, az ugyanis egy percig sem lehetett kérdéses, hogy a sereghajtó fővárosiakkal szemben nyernek a házigazdák. Méghozzá magabiztosan. Ősszel idegenben tucatnyival (39–27) verték a piros-kékeket a Farkas-lányok. Ez otthon nem sikerült.

Az első gólt Kolos révén a vendégek szerezték, de erre hamarjában öt válasz érkezett a vásárhelyi oldalról. Abramovics jól védett, az akciókat általában sikerült eredményesen befejezni, így a két csapat közti különbség szinte percről percre nőtt. A fehérorosz hálóőrön kívül Wolf húzta leginkább a gárda szekerét, az első 30 percben nyolcszor talált be a Vasas kapujába. A szünetre hétgólos előnnyel (21–14) vonulhatott az ASA-Consolis. A félidő krónikájához tartozik még, hogy Polláková már az első percekben megsérült, az előzetes orvosi diagnózis szerint térdszalaghúzódást szenvedett a bal lábán.

A fordulás után egy kicsit a kocka is fordult. A vendégek összeszedettebben, hatékonyabban védekeztek, a támadások során pedig Szeberényi, Balog és Kupricsenkova jeleskedett. A házigazdák hátul és elől sem remekeltek, kevés volt a kidolgozott akció, jobbára indításból, vagy egyéni megoldások után estek a vásárhelyi találatok. Az angyalföldiek fellángolása arra volt elég, hogy a második etapot 17–15-re megnyerjék, a meccs azonban – és ezzel a két pont – 36–31-re a vendéglátóké lett. A papírforma nem „szakadt", de látottak alapján vásárhelyi részről csakis a győzelem dicsérhető.

A mérkőzés jegyzőkönyve

ASA-Consolis-HNKC–Vasas 36–31 (21–14)

NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Hódmezővásárhely, Balogh Imsi Sportközpont, 700 néző. Vezette: Kisfalui, Péli.
ASA-Consolis-HNKC: Abramovics – Lovász 5 (2), Polláková 2, WOLF 10 (6), Gaál 2, Jókai 2, Koroknai 3 (2). Csere: Mucsi-Vörös (kapus), Nyikolajenko 4, Gerstmár R. 5, BUSI 2, Antal 1. Edző: Farkas József.
Vasas: Kószó – Kolos 1, Kovács 1, KUPRICSENKOVA 6, Szalontai 3, SZEBERÉNYI 11 (3), BALOG 8. Csere: Antóni (kapus), Mocsai, Kopecz, Roszinszki, Tóth O. 1, Takács. Edző: Papp György.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 10/10, ill. 5/3.
Az eredmény alakulása, 1. perc: 0–1, 8. p.: 5–1, 14. p.: 11–5, 18. p.: 12–8, 25. p.: 19–11, 33. p.: 22–17, 39. p.: 26–19, 50. p.: 32–24, 57. p.: 34–29.

• 3. eldorádó 2009. március 02. 10:09
    „már foghíjas volt a lelátó...”
  • 2. 92 2009. március 02. 06:27
    „Ez a szombati játék nem hozta közelebb a szurkolókat a csapathoz. Lesüllyedtünk a Vasas színvonalára, ami azért is sajnálatos, mert ha a heteseket úgy értékesítjük mint az elmúlt időszakban, szégyenletes vereségbe futhattunk volna bele, és még az ötödik hely is álom marad. Érthetetlen, miért nem arra törekedtek a lányok, hogy minél nagyobb arányú legyen a győzelem. Most ki tudták volna szolgálni a szurkolókat, de nem tették. Ennek okát, és gyógyszerét haladéktalanul meg kell keresni! A mutatott játék nem túl biztató, ez kevés a halas ellen, ahol csak a győzelemmel tudják a szurkolókat kiengesztelni!!!”
  • 1. Air 2009. március 01. 16:45
    „A bemutatott játéknál már csak a hangulat volt rosszabb!!!Ilyen szurkolás kell a vezetők szerint!!!???
    Nem hiszem el,hogy a vezetőség nem veszi észre,hogy a csapat szenved a pályán,az edző meg nem tud tenni semmit hetek,hónapok óta!!!Nem kell ide nemzetközi meccs.Nincs megfelelő csarnok,csapat,edző!!!!”

Szokásos szolnoki izgalom

A Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata nagy csatában, 76-69-re nyert a Szolnok ellen. A két Tisza-parti együttes ismét izgalmas meccset vívott egymással. Tovább olvasom