2018. 02. 22. csütörtök - Gerzson -1°C | 3°C Még több cikk.

Csak a győzelemnek örülhettek Makón

Második mérkőzésén megszerezte első NB II-es győzelmét a Makó FC labdarúgócsapata. A Maros-partiak erősen közepes teljesítménnyel is ziccerek sokaságát dolgozták ki, de kettő kivételével valamennyit kihasználatlanul hagyták.
Egy héttel korábban 1–1-gyel kezdte Soroksáron az új szezont a Makó FC labdarúgócsapata. Szokták volt mondani, idegenben sohasem rossz eredmény a döntetlen. Ebben van valami, de csak akkor, ha a hazai meccseket nyeri a gárda. Így voltak ezzel a makóiak is. Nem játszottak rosszul a fővárosban, de ha nincs az a sok helyzetkihagyás, nagyobb sikert is elérhettek volna. Mindenesetre nem lehetett elégedetlen Takács Zoltán edző, mert a kezdő csapatán nem változtatott.

A soros ellenfél, az ESMTK nem képezhetett nagy játékerőt, legalábbis erre lehetett következtetni a nyitányon elért eredményéből: a Budafokkal szemben hazai környezetben maradt alul 3–0-ra. Nem a véletlen műve volt a nagy verés, hiszen már a makói találkozó első perceiben kiderült: az ESMTK – és ekkor még finoman fogalmazunk – nem tartozik a mezőny legjobbjai közé. Az első tíz minutumban akár már 3–0 is álhatott volna a nem létező eredményjelzőn. De nem állt, mert a hazaiak egymással versenyeztek, ki tud többször hibázni ziccerben. A sort Podonyi nyitotta meg, őt Schreiber követte, majd Bány pompás, 40 m-es emelése is elkerülte a kaput. Az egyik makói drukker meg is jegyezte: „Nem lehet büntetlenül ennyi helyzetet elhibázni. Csak meg ne bosszulja magát."

Nem bosszulta, mert a 33. percben megtört az átok: a Schreiber ellen elkövetett faultért megítélt szabadrúgást Bány 22 méterről ballal lőtte a kapuba (a labda a bal oldali kapufáról pattant be), 1–0. Ha egyszer egy üzlet beindul! Három perccel később Schreiber káprázatos ütemben ugratta ki a kapura egyedül húzó Kulacsikot, aki miután kicselezte Gyurkót, jobb külsővel a jobb felső sarokba bombázott, 2–0. A néhány hete igazolt csatár immár a második gólját jegyezte. A létező legkellemesebb ellenfél volt az ESMTK; nem rúgott, szellősen védekezett, és a támadásokat sem nagyon erőltette. Képtelen volt rá. Száz szónak is
Jegyzőkönyv

Makó FC–ESMTK 2–1 (2–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, 600 néző. Vezette: Iványi (Szabó S., Albert).
Makó: Czirbus 0 – Kazán 5, Mórocz 5, Magyar 5, Kis K. 5 – Podonyi 5, Turján 5, Varga R. 5, Bány 6 – Schreiber 5, Kulacsik 6. Edző: Takács Zoltán.
ESMTK: Gyurkó – Szöllősi, Turi, Varga A. – Czakó, Molnár, Péter, Bessenyei, Takács – Marosföldi, Farkas. Edző: Pál József.
Gólszerzők: Bány a 33., Kulacsik a 36., Péter a 40. percben.
Csere: Varga R. helyett Tóth Cs. (5) a szünetben, Molnár h. Ruzicska a szünetben, Turján h. Hadár (5) az 57., Bessenyei h. Szakács az 58., Marosfalvi h. Szabó a 67., Bány h. Kurucsai a 77. percben.
Sárga lap: Magyar a 25., Turi az 53., Ruzicska az 55., Mórocz a 83., Szakács a 90. percben.
egy a vége: gyenge kis csapatot ismertünk meg az erzsébetvárosiakban.

Nem túlzás, de szinte percenként alakítottak ki a házigazdák helyzetet, de mintha meg lettek volna átkozva. Ahelyett, hogy a szünetre öt-hat gólos előnnyel tértek volna, óriási meglepetésre a 40. percben az elalvó makói védelem asszisztálása mellett Péter 15 méterről kilőtte a kapu bal sarkát, 2–1. Tovább lehetett idegeskedni...

A hajrában kapott gól némileg megfogta a hazaiakat. A fordulást követően már nem voltak olyan magabiztosak, mint az első játékrészben, a támadásaikat lassan, körülményesen szövögették. Még gólt is kaphattak volna, de a csereként beálló Ruzicskát váratlanul érte Turján „forintos" labdája.

A Szegedről érkezett középpályás kisvártatva javíthatott volna, de fejese nem a hálóban kötött ki, hanem a kapufán csattant. Nem játszott jól a Makó, mégis rengetegszer kerültek helyzetbe játékosai. Többször is tűzijáték alakult ki a vendégek kapujánál, de minden esetben naggyá tették a mackó mozgású Gyurkót. Így történt ez a meccs végén is, amikor a fiatal Schreiber két perc alatt kétszer is fogadhatta volna társai gratulációját.

Mint minden győzelemnek, így ennek is kell örülni, de nem árt ha tudják a makói játékosok: ez volt az a meccs, amelyen gólkülönbséget kellett volna javítaniuk. Nem valószínű, hogy van még a mezőnyben ennyire gyenge csapat, mint az ESMTK.

Takács Zoltán: – A mérkőzés egyetlen pozitívuma, hogy megszereztük a három pontot.

További eredmények: Jászapáti–Szolnok 2–1, Kazincbarcika–Kecskemét 1–2, Vecsés–Soroksár 1–3, Baktalórántháza–Nyíregyháza 1–1, Vác–Bőcs 2–0, Budafok–Karcag 4–1.

15. Karcag 2 – – 2 2 – 7 0

A következő, harmadik forduló párosítása. Augusztus 20. (szombat) 17.30: Karcag–Makó, Orosháza–Kecskemét, Kazincbarcika–Vác, Bőcs–Jászapáti, Szolnok–Nyíregyháza Spartacus, Baktalórántháza–Budafok. Augusztus 21. (vasárnap) 17.30: ESMTK–Vecsés. Szabadnapos: Soroksár.

Amatőr vízilabdatorna

Tegnap délután fél háromkor megkezdődött a szentesi uszodában a tizennegyedik Sas-torna. Az amatőr… Tovább olvasom