2018. 01. 21. vasárnap - Ágnes -3°C | 4°C Még több cikk.

Csak a győzelemnek örülhetünk: Szeged Beton-OSC 14-9

Nehezen indult, de a végén öt góllal nyert a Szeged Beton csapata a Vodafone férfi vízilabda OB I. 19. fordulójában, ahol az OSC-t látta vendégül. Bár a névsorban szerepelt, Lehmann István végül nem játszott a találkozón.

Szeged Beton - OSC 14-9 (4-2, 2-1, 4-4, 4-2)

Vodafone férfi vízilabda OB I 19. forduló
Újszegedi sportuszoda. Vezette: Horváth Cs., Madarasi A.

Szeged: Baksa – Somogyi 3, Kayes 1, Busila, Török 1, Kiss Cs. 4, Juhász. Csere: Varga 1, Vindisch, Molnár 3, Younger 1. Edző: Kásás Zoltán.

OSC: Áts – Tiba, Balla, Maklári 4, Korényi, Zentai 1, Benczur 1. Csere: Kiss Gy.1, Cserdi, Cseh, Herzeg, Szentesi 2. Edző: Bíró Attila.

Emberelőny: 12/7 ill. 10/6.

Ötméteres: 2/1 ill. -.

Kipontozódott: Younger ill. Benczur.

4. negyed (4-2)

Az első percek kapkodásait követően Kiss Csaba szabaddobása akadt bent Áts kapujában. 11-7.Sorra jöttek a kiállítások, de éppen csak a fele zárult eddig góllal. A 3. percben újabb ötméterest kaptak a hazaik, Kiss Csaba keze nem remegett meg. Izgulni valónk innentől már nem volt. 12-7. A 4. percben Zentai értékesített egy fórt, majd Maklári hozta vissza háromra a vendégeket. 12-9. A félidő felében Török állítja vissza a négygólos előnyt, de a 8. percig ezután a kapkodás és a pontatlan játék jellemezte mindkét gárda játékát. A 8. perc közepén Molnár még betalált, ezzel ki is alakította a 14-9-es végeredményt.

3. negyed (4-4)

A szünet után ismét a Szeged kezdhette a gólgyártást, de a fór most kimaradt., viszont a vendégek se voltak sokkal ügyesebbek. A 3. percig sorra maradtak ki a helyzetek, többnyire úszóverseny jellege volt a találkozónak. A 4. perc közepén jót tett az időkérés a fővárosiaknak, Juhász kiállítása után 6-4-re módosította Maklári az eredményt. Kiss Csaba azonban megnyugtatott minket, hogy nincs itt olyan nagy gond.Az emberfór után 7-4. Képtelenek voltunk megtartani a háromgólos különbséget, a 6. percben újra kettőre jött fel az OSC. 7-5. A 7. percben majdnem hasonló forgatókönyv szerint mentek a dolgok: előbb Molnár szerezte vissza a háromgólos előnyt, majd Maklári olvasztotta volna azt vissza kettőre, de nem volt bent. Somogyi aztán megtörte a jeget, és végre magabiztos lett a Beton vezetése. 9-5.Az utolsó percben három gól is született, előbb Kiss Gyula előnyből talált be, majd Molnár szaggatta a hálót akcióból. Bíró Attila sárgalapját követően Maklári újabb fórt értékesített. 10-7.

Szeged Beton-OSC 14-9. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

2. negyed (2-1)

Török hozta el a labdát, de szabaddobását blokkolták a védők. Sok pontatlanság jellemezte az első pillanatokat, ráadásul Török büntetőjét a 2. percben Áts védte. Benczur majd Varga szerzett labdát, de egyik fél sem jutott el a gólig. Még lövésig sem. Zentai kontrája után visszaszerezte a labdát, az indításból Maklári hozta fel a kéksapkásokat egy gólra. 4-3. Az 5. percig kellett várni az újabb hazai találatra, Varga Péter előnyből talált be. 5-3. Sorra maradtak ki a lehetőségek, nemcsak az OSC-nél, hanem nálunk is. Benczur révén egy vendég fór maradt ki, Kiss Csaba viszont a fehéreknél nem hibázott. A 7. percre újra magabiztossá vált a Beton előnye. 6-3. Molnár centerlövése majd Kayes próbálkozása is kimaradt, a félidőben maradt a háromgólos szegedi vezetés.

1. negyed (4-2)

A vendégek kezdhették a mérkőzést, de az első kísérlet kimaradt. A 2. percben Somogyi szerezte meg a vezetést, majd egy Baksa-bravúrt követően az 5. percben már kettővel mentek a hazaiak. 2-0. Juhász parádés megmozdulása után Younger centerből csavart Áts kapujába, ezzel már három volt a szegediek előnye. Egy perccel később szentesi révén az OSC is betalált. 3-1. Az utolsó percek sem maradtak gól nélkül, de sajnos nem a Beton növelte tovább az előnyt: egy rontott fór után Benczur vette be Baksa kapuját, így már 3-2. Az utolsó pillanatokban igyekezett az OSC, de sokra nem mentek a küzdéssel, egyedül Korényi szeme bánthatta. Kayes-gól zárta az első negyedet. 4-2.

18.50: Ahogy azt várni lehetett, a hosszú kihagyást követően visszatért Lehmann István. Hogy mikor ugrik medencébe, az ez után derül ki, mindenesetre a neve ott van a 14 játékos között.

Már az a meglepetés kategóriájába tartozna, ha a Tisza-partiak nem aratnának nagy gólkülönbségű győzelmet. Az őszi, fővárosi összecsapást a Beton 19–10-re nyerte (a szegediek góljait Molnár 4, Kiss Cs., Younger 3-3, Busila, Varga P., Juhász Zs, Vindisch 2-2 és Somogyi szerezte).

– A szerzett gólok számával elégedett lehettem, ellenben a védőmunkánk rengeteg kívánnivalót hagyott maga után – jelentette ki Kásás Zoltán, a Szeged mesteredzője.

A betonosok a héten a náluk edzőtáborozó Kanada ellen készültek.
– Hasznosan telt a Volvo-kupára gyakorló riválisunkkal együtt töltött öt nap – folytatta a tréner. – Az egyik kétkapuzásunkba az augusztusban megműtött Lehmann Pisti is beszállt. Még nem százszázalékos, bőven van lemaradása, de amennyiben az orvosi stáb engedélyezi, előfordulhat, hogy az OSC ellen kis időre beszáll majd. Kockáztatni azonban még véletlenül sem szeretnénk, a fél év kihagyás iszonyatosan hosszú időszak.

Bodrogi Bau: a bajnok ellen

A Bodrogi Bau Szentes szintén ma (kezdés: 19.30) száll medencébe, Tóth László tanítványai az Euroligában szereplő Vasas otthonában próbálnak meg tisztes eredményt elérni, ami nem lesz könnyű az angyalföldiek rijekai súlyos (13–6) veresége után.

IKV-edzés szombaton

Megkezdte a felkészülést a megyei harmadosztályú labdarúgó-bajnokságra az IKV-Alsóváros csapata. Tovább olvasom