2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Csak a HFC tudott nyerni

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában ismét olyan fordulón vagyunk túl, amelyben a Csongrád megyei csapatok közül csak a HFC nyert. Az Algyő kikapott, a Csongrád pedig ikszelt.
Algyő–Mezőtúr 1–2 (1–0)
Algyő, 100 néző. Vezette: Holczimmer.
Algyő: Dénes – Varga N., Kothencz, Sümeghy, Krucsó – Retek, Kiszner (Herczeg), Sipos, Daróczi (Balogh) – Katona (Radnai), Pálinkó. Edző: Lóczi István.
Mezőtúr: Tőke – Szőke, László, Barna, Maghiar (Varga I.) – Őz, Nagy (Mester), Somogyi, Sőrés – Horváth S. (Tóth Gy.), Moldván. Edző: Erdősi Gyula.
Gólszerzők: Daróczi, ill. Krucsó (öngól), Horváth S.
Kiállítva: Kothencz.
Tovább tart az algyői mélyrepülés. Ezúttal otthon kapott ki Lóczi István gárdája, amely ugyan a játék minden elemében felvette a versenyt a vendégekkel, de két súlyos védelmi megingásával tálcán kínálta a három pontot a győzelemre törő Mezőtúrnak.
Lóczi István: – Ha az ellenfél nem tud nekünk gólt rúgni, megtesszük mi magunknak. Néhány játékosom helyében szégyellném magam.
Jók: Sümeghy, Retek, ill. Barna, Horváth S., Moldván.

Újszász–Csongrádi Tiszapart SE 1–1 (1–0)

Újszász, 100 néző. Vezette: Szabó.
Újszász: Gerhát – Rézsó, Konka T., Farkas – Czibak, Major S. (Nagy), Lukács, Földi, Mérész – Viola, Konka Cs. Edző: Rózsavölgyi László.
Csongrád: Palatinus – Lovas, Forgó, Szabó A. – Szabó L. (Busa), Korom (Török), Lévai, Deli, Csillag – Bagi, Kovács (Tóth M.). Edző: Kurucz István.
Gólszerzők: Mérész, ill. Forgó (11-esből).
Kiállítva: Palatinus.
Alacsony színvonalú, rengeteg technikai hibával tarkított meccsen a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A vendégek közelebb álltak a sikerhez, de lehetőségeiket rendre elpuskázták.
Kurucz István: – Olyan mérkőzésen hagytunk el újfent pontokat, amelyet közepes csapatjátékkal is gólkülönbséget javítva kellett volna megnyerni. A csapat megint függetlenítette magát a megbeszéltektől.
Jók: Gerhát, Lukács, Konka Cs., ill. senki.

HFC–Gyula 3–0 (2–0)
Hódmezővásárhely, 250 néző. Vezette: Wittmann.
HFC: Bíró – Szűcs, Dálnaki, Pécsek, Borbás Zs. – Varga M. (Mészáros), Antal (Talmácsi), Keller, Marton (Ruzsinszki) – Bernáth, Végh. Edző: Rostás Károly.
Gyula: Gróh – Fabulya, Brasoveanu, Bányai P., Ótott – Tamási (Dobray), Lauronyecz, Tóth R. (Cseke), Germán – Karda, Bányai T. (Csende). Edző: Oláh Ferenc.
Gólszerzők: Marton, Antal, Bernáth.
Az ötödik percben Végh adott be jobbról két csel után, Marton érkezett, majd a kapu jobb oldalába fejelt, 1–0. A 32. percben hazai szöglet után Antal ugrott legmagasabbra, és fejese a felső lécről pattant a hálóba 2–0. A 77. percben Mészáros indította a kilépő Bernáthot, aki 17 méterről óriási gólt lőtt a léc alá, 3–0.
Rostás Károly: – Nagyon jó erőkből álló ellenfelet sikerült magabiztosan legyőznünk.
Jók: Dálnaki, Pécsek, Antal, Keller, Végh, ill. Gróh, Ótott.

További eredmények: Kiskunfélegyháza–Cegléd 1–1, Örkény–Monor 4–2, Szolnoki S.–Túrkeve 3–0, Baja–Szarvas 4–0.

Pontokért utaznak

A labdarúgó NB II keleti csoportjának 10. helyén álló Makó FC a 11. pozíciót elfoglaló Budafok… Tovább olvasom