2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 22°C | 36°C Még több cikk.

Csak a különbség volt kérdéses: A-Híd Szeged-Valdor-Szentesi VK 22-10

A Pick Szeged-Veszprém rangadó felvezetéseként az újszegedi sportuszodában megyei derbit rendeztek, ami gólaprádét hozott: az A-Híd Szeged 22-10-re nyert a Valdor-Szentesi VK ellen.

A-Híd Szeged-Valdor-Szentesi VK 22-10 (7-1, 4-3, 7-2, 4-4)
Férfi vízilabda OB I, 7. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda. Vezette: Kovács Cs. Tamás, Füzesi Zsolt)
A-Híd Szeged: Nagy - DECKER 3, Kiss 1, HEGEDÜS 3, SZIVÓS 5, Juhász 1, Seman 1. Csere: Molnár D. - kapus, Kunac 2, Molnár 2, Vincze, Tóth 2, Sánta, Jansik 2. Edző: Vincze Balázs.
Valdor-Szentesi VK: Horváth A. - Kiss, Hegedűs I. 1, Nagy, Németh, KISTAMÁS 4, Kolarik 2. Csere: Horváth T. - kapus, Józsa 1, Pellei, Keresztes 1, Hegedűs B. 1, Szabó. Edző: Fülöp Tibor.
Gól - emberelőnyből: 13/10, ill. 7/3.
Gól - ötméteresből: 3/3, ill. 1/1.

Vincze Balázs: - Elsősorban támadásban sikerült olyan helyzeteket kialakítani, amelyeket edzésen gyakoroltunk. Az emberelőnyös helyzetek kihasználását is megbeszéltük a szünetben, a megvalósítása pedig kiválóan sikerült.

Fülöp Tibor: - Gratulálok a szegedieknek, sokkal jobbak voltak.

A nap másik megyei pólórangadóját a Kurca-partaik nyerték a SZUE-ban, ahol a női vízilabda magyar kupa első fordulójában volt Szeged-Szentes párharc: Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - Hungerit-Szentesi VK 11-12 (4-3, 3-3, 2-3, 2-3)

4. negyed (4-4)

8. perc: Az egyik oldalon Aljosa Kunac, a másikon Hegedűs István talál be. 22-10 a végeredmény

7. perc: Keresztes István is szerez egy becsületgólt. 21-9 A Szentes időt kér.

6. perc: Büntetőből szerzi meg második gólját Jansik Szilárd. 21-8 Utána Molnár Dávid óriási bravúrt mutat be a hazai kapuban.

4. perc: Martin Kolarik elismerésre méltó kiemelkedés után szépen kilövi a bal felsőt. 20-8

3. perc: "Érik a huszadik! Érik a huszadik!" - énekli a hazai B-közép, a vendégek nagy bánatára pedig pont egy szentesi származású játékos, Juhász Zsolt szerzi meg a bizonyos huszadikat. 20-7

Csak a különbség volt kérdéses: A-Híd Szeged-Valdor-Szentesi VK 22-10. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

2. perc: Az első percben ebben a játékrészben sem történt semmi érdemleges, a másodikban viszont jött egy szegedi fór, amit Szivós Márton váltott gólra. Már ötnél tart! 19-6 Kistamás Zsolt már háromnál jár, most ötméteresből eredményes. 19-7

3. negyed (7-2)

8. perc:
Újabb gyönyörű találat, Tóth Márton első gólja is szépségdíjas bomba. 17-6 Gyorsan be akarja hozni a többieket, Vincze Márk indítása után megúszik, majd a ziccerből második gólját is megszerzi. 18-6 A nagyed hajrájára időt kér a Szentes, de újabb gólt nem látunk.

7. perc: Molnár Tamás lendületből "beverekszi" magát két védő közé, majd a legjobb pillanatban kapja a passzt a háromszoros olimpiai bajnok center, aki rutinosan megoldja a helyzetet. 16-6

6. perc:
Egy ügyes beúszás után Kistamás Zsolt kap centerezést, a kapu üresen álló jopbb oldala előtt nincs nehéz dolga. 15-6

5. perc:
Micsoda játék! Juhász Zsolt fantasztikus passza után Kiss Csaba csak belepövköl a labdába, és már gól. Vincze Balázs valószínűleg ezt kérte az időkérés alatt, hiszen ez is egy emberelőpnyös szituáció volt. 15-5

4. perc:
Kunac labdaszerzése után Szivós Márton úszik meg, és két védővel a nyakán is eredményes. 14-5

3. perc:
Gyönyörű összjáték Szivós Márton és Hegedüs Gábor között, utóbbi játékos is harmadszor eredményes. 13-5

2. perc: Páros kiállítás, mindkét féltől egy Kiss áll ki, Csaba és Gyula hiányában nem születik gól. A szlovák Martin Kolarik akcióból szépít. 12-5

1. perc: Minkét oldalon kapust cserélnek az edzők, szegedi színekben Molnár Dávid, szentesi részről pedig Horváth Tamás áll be. Utóbbi hálóőrt Jansik Szilárd avatja fel. 12-4

2. negyed (4-3)

8. perc:
Szivós Márton vállalja el a büntetőt, miután Németh Dániel kipontozódott. Bent van, a világbajnok már triplánál tart. 10-3 A túloldalon Kistamás Zsolt az első duplázó. 10-4. Emberelőnybe kerül a Szeged, a másik világbajnok mezőnyjátékos, Decker Ádám pedig nem akar lemaradni válogatott csapattársától, ő is mesterhármasnál tart. 11-4

7. perc:
Hoppá, Decker Ádám nagyon belejött, elöl és hátul is az egyik legnagyobb szegedi erősség. Második gólját szerzi. 9-3

6. perc:
A hazaiak talán túl kényelmesen játszottak most, elherdáltak egy emberelőnyt, a lazaságot pedig a túloldalon Hegedűs Bence büntette egy góllal. 8-3

5. perc:
Aljosa Kunac szerez labdát, ez már a sokadik alkalom, amikor lövéshez sem jutnak a Kurca-partiak.

4. perc: Decker Ádám is feliratkozik a gólszerzők sorába. 8-2

3. perc:
Kiss Csaba majdnem széttöri a labdával a kapufát, majd a túloldalon Kistamás Zsolt egy távoli lövéssel szépít. 7-2

2. perc:
Juhász Zsolt és Józsa Tibor birkózott centerben, végül a szentesi játékos lőni tudott, de Nagy Viktornak ez csemege volt.

1. perc: Ugyanúgy kezdődik a második játékrész, mint az első: puhatolózás, majd labdaszerzés Deckertől.

1. negyed (7-1)

8. perc:
Emberelőnybe kerül a Szeged, így Vincze Balázs időt kér. A hazaiak nem cifrázzák túl, két passz után Szivós Márton egy bombával növeli fél tucatnyi gólra a hazai előnyt. 7-1

7. perc: Szivós Márton
először kipókhálózza a jobb felső sarkot, majd Molnár Tamás a kapu bal oldalát veszi célba. 6-1

6. perc:
Újabb jó centerezés után Józsa Tibor már kihasználja a helyzetet, emberelőnyből szerzi meg első gólját a Szentes. 4-1

5. perc:
Fülöp Tibor időt kér, miután sorra esnek a szegedi gólokat, ezúttal a csereként beálló Aljosa Kunac eredményes. 4-0

4. perc: Nagy Viktor hihetetlen reflexmozdulattal védi a remek centerezésbr kapó Józsa lövését, majd Hegedüs Gábor parádés lövéssel kápráztatja el a közönséget. 3-0

3. perc: Lukas Seman
növeli tovább a szegedi előnyt. 2-0

2. perc: Hegedüs Gábor
egy rövid időre ápolásra szorul, mert belekaptak a szemébe, de gyorsan visszajön és ő is váltja gólra az első emberelőnyt. 1-0

1. perc: Puhatolóznak a felek, egyelőre csak egy Decker-blokkot jegyezhetünk fel.

12.05: Az SZVPS mérkőzése miatt pár perccel később indul a csata. A szegedi mellett a szentesi B-közép is itt van és buzdítja a kedvenceket, parász hangulatú lesz a rangadó.

11.55: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportuszodából, a csapatok már készülnek, hamarosan kezdődik a megyei derbi. Felvezetésként a Szegedi Víziipóló Suli játszott az UVSE ellen, de sajnos 16-12-re kikaptak a hazaiak.

Az újszegedi sportuszodába a szurkolók ingyen jöhetnek, ráadásul az idő is gyönyörű, így mindenképp megéri kilátogatni a férfi vízilabda
OB I megyei derbijére, az A-Híd Szeged és a Valdor-Szentesi VK összecsapására, ami nagyszerű bemelegítésnek ígérkezik a 16 órakor kezdődő Pick Szeged-Veszprém rangadóra.

Korábban:

A Pick Szeged–Veszprém kézilabda-rangadóra is remek bemelegítés lehet a szurkolóknak, ha a reggeli és az ebéd között szombaton két megyei vízilabdaderbit is megnéznek. Az a szerencsés helyzet állt elő, hogy 10 órától a SZUE-ban a női magyar kupa első fordulójában rendeznek Szeged–Szentes párharcot, majd 12 órától az újszegedi sportuszodában az OB I-es bajnokságban csap össze a két város férfi pólócsapata – utóbbira a belépés ingyenes.

Az A-Híd Szeged nagy favorit, hiszen a Valdor-Szentesi VK az első fordulóban elért bravúros pontszerzés után mély gödörbe került, győzelem nélkül áll a tabella utolsó előtti helyén, szerdán pedig a Szolnok otthonában súlyos, 21–5-ös vereségbe szaladt bele.

– Az első két negyedben nyújtott teljesítmény alapján különösen meglepő ez a különbség, de a nagyszünet után elfogyott az erő és a koncentráció. Ennek egyik oka biztosan az elmúlt hetek vereségei, a srácokban most már van némi félelem és gátlás. Minden játékossal el kell beszélgetnem, lelkileg fel szeretném spannolni őket, hiszen most is nehéz ellenfél vár ránk, utána pedig az OSC és a KSI otthonában hozható mérkőzések következnek – mondta a szentesiek vezetőedzője, Fülöp Tibor.

– Készültünk a bajnokira, de a legfontosabb az volt, hogy a novemberben ránk váró komoly csaták előtt befejezzük a fizikai felkészülést, kedden pedig egyik szponzorunk, Bálint József tanyáján egy kellemes délutánt töltöttünk csapatépítő jelleggel. Aljosa Kunac hátsérülése már szinte teljesen rendbe jött, de ha az SZVPS tehetségei közül egy-két játékost be tudok vetni, akkor pihenőt adok neki – árulta el az A-Híd Szeged trénere, Vincze Balázs

• 2. Zotya100 2013. október 26. 15:24
    „Félidőben eljöttem, nagyon erősen marta a klóros levegő a szemem. Amellett kicsit már sajnáltam a Szentest. Gratula a Szegednek, csak így tovább a jövő héten is!”
  • 1. TUTI 2013. október 26. 13:58