Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Szeged - delmagyar.hu

2014. 09. 02. kedd - Rebeka, Dorina

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > Sport - labdarúgás, kézilabda, vízilabda > Csak a különbség volt kérdéses: Pick-Gyöngyös 36-21

Csak a különbség volt kérdéses: Pick-Gyöngyös 36-21

Nagyon simán nyert a Pick Szeged a Gyöngyös ellen a férfi kézilabda NB I mai találkozóján. A szegedieknél a svéd Larholm villogott.

Gyúrós István - 2012.09.10. 06:38
Megosztás: Facebook Twitter E-mail

Pick Szeged–Gyöngyös 36–21 (21–8)
Férfi kézilabda NB I, 1. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Bonifert, Oláh.
Pick Szeged: MIKLER – PRODANOVICS 6/1, Buday 2, LARHOLM 9/2, Balogh, Zubai 2, Vadkerti 2. Csere: TATAI, Tóth M. (kapusok), CZINA, Nagy 3, Sulc 1/1, Ancsin 3, PRIBANIC 4, Blazevic 2, Kekezovics 2. Vezetőedző: Skaliczki László.
Gyöngyös: Hudák – Szalafai 3, Bakos 1, Sándor Á. 4, Sándor R. 1, Szabó P. 1, GAZDAG 4. Csere: Tamási (kapus), FREY 4, Debreczeni 2, Doros, Koller, Oláh 1. Vezetőedző: Nagy Károly.
Hétméteres: 5/5, ill. 1/0.
Kiállítás: 12, ill. 4 perc.
Meccsfilm: 1–0, 2–0, 3–0, 3–1, 3–2, 4–2, 5–2, 5–3, 6–3, 7–3, 8–3, 9–3, 9–4, 10–4, 11–4, 12–4, 12–5, 13–5, 14–5, 15–5, 16–5, 17–5, 17–6, 18–6, 19–6, 19–7, 20–7, 20–8, 21–8 (félidő), 22–8, 22–9, 23–9, 23–10, 23–11, 24–11, 25–11, 25–12, 26–12, 27–12, 28–12, 29–12, 30–12, 31–12, 31–13, 32–13, 32–14, 33–14, 33–15, 34–15, 34–16, 34–17, 35–17, 35–18, 35–19, 36–19, 36–20, 36–21.

Skaliczki László: – A mai meccsen igazi csapatként működtünk, jó ritmusban kézilabdáztunk. Elégedett voltam a mutatott játékkal, persze tisztában vagyok vele, hogy sokat kell még dolgoznunk. Örülök annak, hogy közönségszórakoztató játékkal sikerült nyernünk.

60. perc: Zubai kap egyet, Tóth véd nagyot. Zúg a "Szép volt, fiúk!". Kis feszültség és egy gyöngyösi gól a végén, a Pick Szeged 36-21-re nyert. Bravó!

59. perc: Sándor Ákos 36-20.

58. perc: Larholm hetese bent 36-19.

57. perc:
Sándor Ákos, szép gól 35-19.

56. perc: most a svéd ziccerét Tamási védi, Szalafai gólt szerez 35-18.

Csak a különbség lehet kérdéses: Pick Szeged-Gyöngyös. Galéria: Schmidt Andrea

55. perc: megint Larholm villan 35-17.

54. perc: szép akció végén Sándor Roland eredményes 34-17.

53. perc:
kérdés, meglesz-e a húszgólos különbség.

52. perc: Bakos már Tóth Mihálynak dob gólt 34-16.

51. perc: Larholm minden megmozdulását öröm nézni 34-15.

50. perc: Ancsin fölé. Frey a kapuba 33-15.

49. perc: azt talán csak Vadkerti tudja, hogy ez a lövése hol ment be, mindenesetre gól lett 33-14.

48. perc: megint Frey 32-14.

47. perc: Frey, majd Larholm 32-13.

46. perc: Blazevic szerzett labdát, Prodanovics aratta le a gyümölcsét 31-12. Kapust cserélnek a vendégek.

45. perc: Tatai is jól véd. Ancsin harmadik gólját lövi 30-12.

44. perc: Kekezovics talál be 29-12. Időt kér a Gyöngyös.

43. perc: Larholm megint a háta mögött passzol, megint jól, Pribanic harcol ki hetest. Larholm belövi 28-12.

42. perc: Ancsin emberhátrányban lövi második gólját 27-12.

41. perc: Gazdag-gól, Baloghot kiállítják 26-12.

40. perc: Tatai véd, Kekezovics a jobb felsőbe pörget 26-11.

39. perc: Sulc reklamál, két percre kiállítják.

38. perc: indulunk, Pribanic vágja be 25-11.

37. perc:
Nagy Norbert harmadszor eredményes a szélről, ha minden igaz, nem volt még rontott dobása 24-11.

36. perc: Koller két perc. Szalafai góljával 23-11.

35. perc: Kekezovics két perc. Debreczenié a tizedik vendéggól 23-10.

34. perc:
Blazevic szerez vissza egy labdát, és dobat gólt Pribaniccsal 23-9.

33. perc: Debreczeni pörget a kapuba 22-9.

32. perc: Ancsin lövi szét a kaput 22-8.

Csak a különbség lehet kérdéses: Pick Szeged-Gyöngyös

31. perc:
folytatjuk. A szezonban először a kapuban Tatai Péter.

Félidő.

30. perc: Balogh lövése zárja a félidőt, harminc perc után 21-8-ra vezet a Pick.

29. perc: Blazevic óriási gólt ragaszt a bal alsóba 21-8. Kap egy kiállítást is.

28. perc: Gazdag 20-8. Kekezovics a pályán.

27. perc: szép vendégakció, Frey Tamás fejezi be 19-7. A gól megérne pár Dossziét... Pribanic kiharcolta, Sulc belőtte a hetest 20-7.

26. perc: megint Nagy, méghozzá Norbert 19-6.

25. perc: Sulc passzából Nagy Norbert eredményes 18-6.

24. perc:
szép gól Szalafaitól 17-6.

23. perc: megint Pribanic, már 17-5. Nagyon sima.

22. perc: Blazevic is betalál 16-5.

21. perc: Pribanic gólja után számol a szegedi közönség 15-5.

20. perc: Szabó lő sisterős kapufát.

19. perc: Mikler véd, Vadkerti passzol, Larholm pedig megvillantja a csuklóját 14-5. Pribanic és Sulc a pályán.

18. perc: a törlés alatt Skaliczki mester diskurál Szabóval. Prodanovics villámgyors, ez az ötödik gólja 13-5.

17. perc:
Szalafai 12-5. Szabó hetesét megfogja Mikler.

16. perc: kiváló a szegedi védekezés, Prodanovics indul és lő gólt 12-4.

15. perc: Balogh lövésénél Hudák véd nagyot. Ez viszont bent van, Zubai indult 11-4.

14. perc:
Nagy Norbert száll be a meccsbe. Buday emberhátrányból 10-4.

13. perc:
a Picknél egyelőre csak Czina és Balogh cserél támadás-védekezésben. Gazdag-gól, Prodanovics-kiállítás 9-4.

12. perc: kézisuli: Larhom hát mögött passzol Zubainak, aki bedobja a ziccert 8-3. Meg is jön a szurkolók hangja. Prodanovics ziccer 9-3. Vendégidőkérés.

11. perc: Mikler bravúrja után megint Larholm, megint Vadkerti helyéről 7-3.

10. perc:
Szalafai két perc, szegedi emberelőny. Larholm nagy passzát dobja be Buday 6-3.

9. perc: ugyanezt teszi Larholm is, megint a szélre tolódva kerül helyzetbe, és szerez gólt 5-2. Sándor Ákos 5-3.

8. perc: Prodanovics bedobja a második helyzetét is 4-2.

7. perc: Szabó Péter szépít átlövésből 3-2.

6. perc: Sándor Roland talál be 3-1. Larholm talpról, Hudák véd.

5. perc: Buday ziccere kimarad, Prodanovics bevágja a kipatanót 3-0.

4. perc: Mikler nagy védése, még mindig nincs kapott gól.

3. perc: Jonas Larholm a szélről köszön be Hudáknak 2-0.

2. perc: Szalafai kap sárgát.

1. perc: elkezdtük. Vadkerti góljával indul 1-0.

18.02: a bemutatásnál az egykori szegediek közül Doros Ákos kapta a legnagyobb tapsot.

18.00: a sérüléséből felépülő Tatai Péter is ott van a keretben.

17.59: bár ez a Pick második meccse a szezonban, mivel az előbbi előrehozott volt, így ez most hivatalosan az 1. forduló.

17.57: a Pick még az öltözőben, a Gyöngyös javában "pörög".

17.54: néhány ismert név a vendégektől: Bakos Dávid, Frey Tamás, Varsandán Milán, Szalafai Gábor, Doros Ákos.

17.51: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan kezdődik a mérkőzés, a második idei hazai bajnoki. Hajrá, Pick!

Mivel három napon keresztül röplabda Európa-bajnoki selejtező zajlott az újszegedi sportcsarnokban, ezért került ma estére a Pick Szeged–Gyöngyös NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés.

A Tisza-parti alakulat már az elmúlt szerdán megkezdte a szezont, a nem túl acélos Pécs együttesét intézte el a kétszeres magyar bajnok 42–29-re. A héten beindul a nagyüzem, hiszen a Gyöngyös elleni találkozó után pénteken 18 órakor Kecskeméten lép pályára a Pick.

Balogh Zsolt (labdával) egykori csapata ellen játszik ma este. Fotó: Schmidt Andrea

A hétvégén eldőlt, hogy a Bajnokok Ligájában a fehérorosz Dinamo Minszk kerül a szegedi csoportba, miután a selejtező döntőjében Törökországban – két magyar játékvezető, Andorka Miklós, Hucker Róbert vezette a meccset – 15–9-es félidő után 30–22-re nyertek a török Besiktas ellen. Az orosz Atman 9 gólt szerzett a meccsen a Dinamo színeiben.

A nyitómeccsen Tatai Péter és Czina József sérülés miatt nem lépett pályára. Mindketten szépen gyógyulnak, azonban csak a meccs előtt dől el, hogy pályára küldi-e a két játékost Skaliczki László mesteredző.

A Pick Szeged fontos hónap előtt áll, hiszen az NB I mellett a Bajnokok Ligájában is megkezdi a csapat a szereplést. A szurkolók nagyon szervezkednek a zágrábi útra, a DAKE szurkolói buszt indít a horvát fővárosba. Az útra a mai bajnoki előtt a csarnokban lehet jelentkezni (DAKE-tagoknak: 5000 forint + meccsbelépő, nem tagoknak: 7000 forint + meccsbelépő), illetve a Pick-funok Facebook-oldalán.

Eredmények: Tatabánya–Orosháza 28–24, MKB Veszprém–Kecskemét 35–22, FTC PLER–Pécs 33–24.

Moderálásra küldöm 4. zehn 2012.09.11. 05:00

Jó volt ez, gratulálok! Két meccse után az élen állunk, nem kéne ebből engedni.Ha még valaki azt is elmondaná a fiúknak, hogy 60 percig tart egy mérkőzés, akár bajnokok is lehetünk.

Moderálásra küldöm 3. dezsi 2012.09.10. 21:33

Ti kint voltatok??? Vagy csak a magyaros negatív hozzáállásotok van? Esetleg nem is a Pick a csapatotok??? Fiúk egy picit el vagytok tévedve......
Szép volt fiúk, 50 percig nagyon jó volt :))

Moderálásra küldöm 2. Gy21 2012.09.10. 20:14

Szegény Larholm jól belehúzott, nem szóltak neki, hogy ez nem a spanyol bajnokság.......ide kevesebb is bőven elég, akkor is Ő lesz a legjobb a keretben...........hehe........

Moderálásra küldöm 1. bambulla 2012.09.10. 19:56