2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 0°C | 8°C Még több cikk.

Csak a pontnak örülhet a Makó FC

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának nyolcadik fordulójában két vereség után Kecskeméten döntetlent ért el a Makó FC.
Úgy alakult a sorsolás, hogy a Makó FC Kecskeméten sorozatban immár harmadszor lépett idegenben pályára. Baktalórántházán és Vecsésen minimális különbségű vereséget szenvedett, most mindenképpen javítani akart. Márcsak azért is, mert a Kecskemét elleni találkozóját a Sport2 jóvoltából az egész ország láthatta.

Sajnos azt is, hogy az első negyedórában fásultan, enerváltan kezdtek a zöld-sárgák. Nem is maradt el a hazai vezetés: a 9. percben Kása miután csinált egy szép cselt, 20 méterről középről nagy erővel lőtte a labdát a jobb sarokba, 1–0. A bekapott gól felébresztette a vendégeket, akik így fokozatosan fölénybe kerültek. A Kecskemét még megúszta az egyenlítést Hadár ordító helyzeténél (emelés helyett középre akarta adni a labdát), de a 22. percben már nem volt szerencséje. Kurucsai M. ügyetlenkedett, Bány szerelte, a védő pedig lerántotta a makói középpályást.

A 23 m-ről elvégzett szabadrúgásból Kazán nagyszerű mozdulattal küldte a labdát a jobb felső sarokba, 1–1. A folytatásban is lényegesen jobb volt a Makó, de hiába húzott egyedül kapura Bány, nem lett gól a százszázalékos ziccerből, majd Kulacsik nagyszerű, 20 méteres ballábas lövése is a kapufáról vágódott vissza a mezőnybe, végül pedig a játékrészt Tóth Csaba fejese – amely talán tíz centivel kerülte a jobb felső sarkot – zárta.

A csapatot elkísérő B közép azt remélte, a szünet után ott folytatják a kedvencek, ahol negyedórával korábban abbahagyták. Várták az újabb helyzeteket, a makói gólt, ehelyett azt voltak kénytelenek látni, hogy a vendégek teljesítményébe hihetetlen formahanyatlás állt be. Jóformán kétszer nem tudtak a játékosok egymáshoz passzolni, az volt a nagy szerencséjük, hogy Czirbus kapus és a védők jól állták a sarat, valamint, hogy a középpályán Tóth Cs. rengeteget gürizett. Mi lett velük? – kérdezgették egymástól a makói drukkerek. A kérdésre sem ők, de nagy valószínűséggel a szakmai stáb sem talált választ. A döntetlen miatt persze nem kell szégyenkezniük a vendégeknek, viszont az a minimum, hogy a második félidőben produkáltak miatt kicsit magukba szálljanak, elgondolkodjanak. Az a csapat, amelyik tud úgy is futballozni, mint a Győr elleni kupameccsen, attól nem lehet elfogadni a most látott szünet utáni teljesítményt.

Takács Zoltán: – Tudunk ennél is jobban játszani, és remélem, fogunk is.
További eredmények: Vác–Budafok 5–2, Nyíregyháza–ESMTK 4–2, Bőcs–Orosháza 3–0, Szolnok–Soroksár 2–0, Kazincbarcika–Baktalórántháza 2–0, Jászapáti–Karcag 5–0.

15. ESMTK 7 – 1 6 6 – 22 1

A következő forduló párosítása. Október 9. (vasárnap) 15 óra: Makó–Vác, Karcag–Nyíregyháza, ESMTK–Szolnok, Soroksár–Bőcs, Orosháza–Kazincbarcika, Vecsés–Kecskemét, Budafok–Jászapáti. Szabadnapos: Baktalórántháza.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Kecskemét–Makó FC 1–1 (1–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Kecskemét, 150 néző. Vezette: Szabó Zs. (Erős, Vígh).
Kecskemét: Balázsy – Szamosszegi, Kurucsai M., Vilotic, Farkas – Lá-
zár, Uchino, Sola, Nagy A. – Tóth Gy., Kása. Edző: Ioan Patrascu.
Makó: Czirbus 6 – Kazán 7, Mórocz 6, Turján 6, Kis K. 5 – Kulacsik 5, Tóth Cs. 6, Fülöp 5, Bány 5, Podonyi 5 – Hadár 5. Edző: Takács Zoltán.
Gólszerzők: Kása a 9., Kazán a 22. percben.
Csere: Bány helyett Kurucsai A. (–) a 61., Tóth Gy. helyett Balla a 78., Tóth Cs. helyett Szélpál T. (–) a 87. percben.
Sárga lap: Tóth Cs. a 26., Szamosszegi a 34., Kurucsai M. a 48., Mórocz a 72., Tóth Gy. a 76. percben.

Holnap 18 órakor Győrben kezd a Szeviép

A Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata számára is megkezdődik a bajnoki szezon. A… Tovább olvasom