2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Csak az Algyő örülhetett

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának 10. fordulójában megyei csapataink közül az Algyő nyert, a HFC ikszelt, míg a Tisza Volán SC és a Csongrád kikapott.
Baja–Csongrádi Tiszapart SE: 2–1 (1–1)

Baja, 300 néző. Vezette: Solymosi.
Baja: Székely – Gyenei (Sziegl), Csengő, Sztojanovics, Glavatity – Hernády (Viszmeg), Lógó, Papp, Reitmann (Gazsi) – Nagy E., László. Edző: Goretich Gábor.
Csongrád: Bíró – Bánfi, Bagi, Forgó, Tóth – Szűcs D., Deli (Kovács) – Lévai (Keller I.), Keller Z., Bárdosi – Katona (Kozma). Edző: Marko Milosevics.
Gólszerzők: Papp, Sziegl, ill. Katona.
Remekül kezdett a Csongrád, már az 5. percben vezetéshez jutott. Az első fél óra végén sikerült egyenlítenie a Bajának. A fordulást követően gyorsan előnyhöz jutottak a házigazdák, és bár a vendégek előtt is adódtak nem is kicsi gólszerzési lehetőségek, az eredmény már nem változott.
Marko Milosevics: – Jó csapat ellen szenvedtünk nem teljesen megérdemelt vereséget.
Jók: Nagy E., Papp, Sziegl, Reitmann, ill. Bíró, Bánfi, Bagi, Szűcs.

Monor–Tisza Volán SC: 2–1 (1–1)

Monor, 200 néző. Vezette: Szűcs.
Monor: Szűcs – Kinder, Ouldamar, Bán – Gál (Simon), Csáki – Magyar, Csőke, Halgas – Csikós (Tomócsik), Papp (Szluka). Edző: Varga Károly.
Tisza Volán SC: Kispéter – Búzási, Tordasi (Füle), Mórocz, Radnai – Burány, Kardos – Brinszky, Zakar, Bank – Szélpál T. (Bubori). Edző: Protity Sándor.
Gólsz.: Magyar, Szluka, ill. Zakar (11-esből).
A három pont sorsa az utolsó előtti percben dőlt el: a játékvezető jelezte, hogy a Tisza Volán rúghat szabadrúgást az ellenfél térfelének jobb oldaláról. A bíró meggondolta magát, a Monor hozhatta játékba a labdát. Az indítással két hazai játékos húzhatott kapura, és második próbálkozásra megszerezték a monoriak a mindent eldöntő győztes találatot.
Protity Sándor: – Az utolsó percekben bevittek bennünket a monori erdőbe.
Jók: Szűcs, Magyar, Csikós, ill. Mórocz, Zakar.

Algyő–REAC II.: 2–1 (1–0)

Algyő, 100 néző. Vezette: Badhó.
Algyő: Tombácz – Retek, Vass, Sípos, Kothencz, Krucsó – Végh, Gyimesi, Tóth L., Daróczi (Gonda) – Pálinkó (Pataki). Edző: Tóth Ákos.
REAC II.: Floszmann – Kovács D. – Slezák, Kocsis, Nemes, Hornyák – Baghy (Scheffer), Kiss T., Újvári (Gubuznai) – Délczeg, Matondo. Edző: Hornyák Béla.
Gólszerzők: Pálinkó (2), ill. Délczeg.
Idegborzoló mérkőzésen a helyzeteit számolatlanul kidolgozó Algyő otthon tartotta a három pontot. A második félidőben a pontatlanul játszó Algyő hibáit kihasználó vendégek egyenlítettek ugyan, de Pálinkó azonnali válasza megérdemelt három ponthoz juttatta a házigazda együttest.
Tóth Ákos: – Szerencsére a futball egyik alapigazsága nem igazolódott be, mert a rengeteg kihagyott helyzet nem bosszulta meg magát.
Jók: Sípos, Krucsó, Tóth L., Pálinkó, ill. Nemes, Délczeg, Matondo.

HFC–Szigetszentmiklós: 1–1 (0–1)

Hódmezővásárhely, 150 néző. Vezette: Mihálik.
HFC: Sós – Szűcs, Antal, Pécsek, Mucsi D. – Kalász (Huszár), Marton – Mészáros (Horváth H.), Frank A. (Simon), Varga M. – Rácz D. Edző: Rostás Károly.
Szigetszentmiklós: Stammel – Bereczki, Gálhidi, Simkó, Tusa – Tamási (Fehér), Horváth L., Király, Csurka (Kosuth) – Szécsi, Pandur (Frank T.). Edző: Hornyák Béla.
Gólszerzők: Rácz D., ill. Pandur.
Alacsony színvonalú, sok hibával tarkított első félidőben a vendégek fejesből szerzett góllal jutottak vezetéshez. A szünet után a hazaiak hármas cseréje javított a HFC játékán, és a játékrész közepén Rácz Dezső kapufás góljával egyenlített.
Rostás Gyula: – Bizonytalan anyagi helyzetünkben örülnünk kell a döntetlennek is.
Jók: Sós, Antal, Pécsek, ill. Bereczki, Tusa, Király.
További eredmények: Békéscsaba–Vasas II. 1–3, Dabas–Kiskunfélegyháza 1–1, Szolnoki Spartacus–Örkény 2–1, Honvéd II.– Gyula 4–2.

1. Baja 10 9 0 1 29 – 17 27
2. Békéscsaba 10 7 2 1 26 – 13 23
3. Tisza Volán 10 6 1 3 32 – 17 19
4. Honvéd II. 10 5 2 3 28 – 14 17
5. Monor 10 5 2 3 20 – 14 17
6. Vasas II. 10 5 2 3 12 – 9 17
7. Kiskunfélegyháza 10 5 2 3 17 – 16 17
8. Gyula 10 4 4 2 17 – 15 16