2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 35°C Még több cikk.

Csak az eleje volt szoros: Mezőkövesd-MOL-Pick 26-32

A férfi kézilabda NB I 14. fordulójában a MOL-Pick Szeged a Mezőkövesd otthonában nyert hat góllal.
Mezőkövesd-MOL-Pick Szeged 26-32 (13-14)
Férfi kézilabda NB I, 14. forduló. Mezőkövesd, 800 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
Mezőkövesd: VOLAREVIC - Vaszics 2, Dzono 2, CUZIC 6, Grünfelder, Lókodi 4, Szepesi 1. Csere: Sipos (kapus), Radnic 2, Trivkovic 1, PAVLOVIC 4, Terenyi 2, Pálos 1, Molnár 1. Vezetőedző: Skaliczki László.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirski - Prodanovics 4/2, Blazevic 1, Zubai 3, ILYÉS 3, Vadkerti 1, Mindegía 3. Csere: Ancsin 3, Vranjes 3, BALOGH 7/3, PARRONDO 4, Källman, Urbán. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: -, ill. 6/5.
Kiállítás: 4, ill. 4 perc.

60. perc: Molnár 25-31. Ancsin, ez is bomba 25-32. Pavlovic gólja után ér véget a meccs, 26-32, hatgólos vendégsiker.

59. perc: Pálos 24-30. Ancsin szétlövi a jobb felsőt 24-31.

58. perc: Blazevic fennmarad támadásban, egy átlövésből eredményes 23-30.

57. perc: Terenyi lövése megpattan, így lesz jó 23-29.

56. perc: Vranjes 22-28. Megint ő 22-29.

55. perc: indulnak, Trivkovic a befejező 22-27.

54. perc: Balogh megint hetesből 20-27. Cuzic a szélről 21-27.

53. perc: Vranjes harcol ki hetest, Balogh belövi 20-26.

52. perc: Prodanovics, megint öttel vezetünk 20-25.

51. perc: Ilyés lábát kezelik a kispadon. Trivkovic - két perc.

50. perc: Ilyés arcára üt oda Pavlovic, jár a két perc. parrondo irányít. Terenyi gólja után 20-24.

49. perc: Blazevic kap kétperces büntetést. Wyszomirski ziccert véd.

48. perc: Vaszics lövése Wyszomirski arcát találja el - a lényeg a védés.

47. perc: remek gól, Parrondo lendületből két embert csapott be 19-24.

46. perc: Mindegía találja meg a rést 19-23.

45. perc: Zubait feldöntik a falban, Pastor jelzi, hogy szerinte ez kiállítás. A bírók szerint nem az. Balogh lövése bent 19-22.

44. perc: Pavlovic 19-21.

43. perc: Wyszomirski védése nagyon kellett, a túloldalon Zubai talál be 18-21.

42. perc: Trivkovic előszöür eredményes 18-20.

41. perc: labdát szerzünk, majd eladjuk.

40. perc: Parrondo elemében van, megint gólt szerez. Lókodi felel rá 17-19. Zubai jól fordul be 17-20.

39. perc: Parrondo kapufája után Vaszics gólja 16-18.

38. perc: most a szélről talál be Parrondo 14-18. Skaliczki László időt kér. Radnic 15-18.

37. perc: kövesdi kapufa, Parrondo indul, bedobja 14-17. Megint Wyszomirski.

36. perc: jó Källman blokkja.

35. perc: Cuzic lent marad, a térdét kell ápolni. Le is sántikál. Pavlovic gólját nem adták meg.

34. perc: Cuzic közbelő, nem számítottunk rá 14-16.

33. perc: Balogh folytatja jó sorozatát 13-16.

32. perc: Wyszomirski leért a bal alsóra.

31. perc: nézzük a folytatást. Ilyés 13-15.

Félidő.

30. perc: Balogh hetese jó, először vezetünk 13-14. Wyszomirski védése a félidő vége.

29. perc: Wyszomirski véd, belejött a lengyel.

28. perc: szép átlövés, megint Pavlovic 13-12. Balogh duplázik 13-13.

27. perc: Balogh kiegyenlít átlövésből 12-12.

26. perc: Volarevic lő a kapuból, a minék üres, de mellé megy. Kiegészülünk.

25. perc: Pavlovic a jobb felsőbe vágja a labdát 12-11.

24. perc: jogos kiállítás, Blazevic rángatja meg egy kövesdi mezét.

23. perc: Prodanovics bedobja a hetest, de beljebb volt a lába, így nem adják meg.

22. perc: Ilyés kapufája után Vranjes egyenlít 11-11.

21. perc: Radnic lő nagy gólt Vranjes hóna alatt 11-10.

20. perc: Balogh és Parrondo is a pályán. Ilyés kiegyenlít 10-10.

19. perc: Mindegía a kapuig cselezi magát 10-9.

18. perc: Vranjest cibálták meg.

17. perc: Volarevic védi Ancsin ziccerét, jól teljesít a horvát kapus.

16. perc: Prodanovics cunderezi be a labdát 10-8.

15. perc: Vaszics a szélről 10-7.

14. perc: jó labdát kap Zubai, bevágja a ziccert 9-7. Hazai időkérés.

13. perc: Mindegía indulásból talál be, Volarevic csak beleérni tudott 9-6.

12. perc: kövesdi átlövés, Lókodi talál be 9-5.

11. perc: védekezésben akad gond, Cuzic használja ki a hibát 8-5.

10. perc: Ilyés kap sárgát. Wyszomirski véd egyet.

9. perc: Cuzic, majd Vadkerti 7-5.

8. perc: megint a hazaiak, Dzono eredményes 6-3. Prodanovics megint hetesből 6-4.

7. perc: Cuzic bepatintja, eddig Wyszomirski csak egyszer találkozott a labdával 5-3.

6. perc: Lókodi lövése befér 4-3.

5. perc: Zubai harcol ki hetest. Prodanovics be is lövi 3-3.

4. perc: indulunk, Prodanovics gólját nem adják meg.

3. perc: Cuzic Wyszomirski lábai között talál be, Ancsin lövése is gólt ér 3-2.

2. perc: Ilyés szerzi a Szeged első gólját 2-1.

1. perc: a hazaiak kezdtek. Dzono góljával indul, majd Szepesi is betalál 2-0.

17.55: a hazaiak fehérben, a Szeged narancssárgában lesz.

17.52: a hazai keret: 23 Molnár, 1 Volarevic, 20 Sipos, 3 Vaszics, 5 Szepesi, 7 Cuzic, 9 Terenyi, 10 Lókodi, 15 Radnic, 16 Grünfelder, 21 Pálos, 24 Pavlovic, 25 Trivkovic, 39 Nakhajenka, 77 Dzono.

17.46: a szegedi keret: 1 Sierra, 16 Wyszomirski, 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 8 Källman, 10 Urbán, 15 Fekete, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 20 Árpási, 21 Blazevic, 22 Prodanovics, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin.

17.31: – Kemény sorozatban vagyunk, 12 nap alatt ez lesz az ötödik meccsünk, amely igencsak megterhelő. Sajnos Liszkaira nem számíthatok a kapuban, ő porcműtétre vár, így hosszabb időre kidőlt – mondta érdeklődésünkre Skaliczki László, a hazaiak vezetőedzője, korábbi szegedi tréner.

17.15: a szegedi csapatból Robledo mellett Dean Bombac is hiányzik majd, a szlovén irányítót pihenteti a szakmai stáb a hétvégi, Dunkerque elleni BL-meccsre. A Mezőkövesdből a korábbi szegedi kapus, Liszkai Szilveszter dőlt ki porcsérülés miatt.

16.45: a MOL-Pickből már néhányan melegítenek a mezőkövesdi pályán, igaz, egyelőre félhomály van a csarnokban. Sierrát "nem hagyják békén" a helyi gyerekek, autogramokat szt, illetve közös képeken pózol a világbajnok kapus.

Mindegía gólja

Minden BL-forduló után megválasztják az öt legszebbnek ítélt találatot. Az ötödikben bekerült a top 5-be Niko Mindegía talpról elengedett bombája. A spanyol irányító a második félidőben kilenc méterről zúdított a bal felső sarokba. Iszonyat nagy gól volt, ami méltán lett a forduló egyik legszebb találata.

Ez egy nagy lépés volt a továbbjutás felé, és főként azért, hogy a VELUX EHF Bajnokok Ligája D csoportjában minél jobb pozícióban végezzen a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Túl az első körön a Pastor-fiúk öt meccsen négyszer nyertek, így az eddig százszázalékos – december 6-án az újszegedi sportcsarnokban fogadja majd a magyar együttes a lengyel alakulatot – Kielce mögött (10 pont), nyolc ponttal a második helyen áll az idei EHF-kupa-győztes. Kellemes érzés rápillantani a tabellára. Hátradőlni nem szabad, hiszen egy kőkemény sorozat vár még a kedvencekre.

Ma már bajnokit játszik az NB I listavezetője, és megkezdi európai túráját a csapat. A 14. fordulóban 18 órakor idegenben a Mezőkövesd otthonában szerepelnek Ilyésék. A székelyudvarhelyi születésű átlövő édesapja, idősebb Ilyés Ferenc is ott volt a vasárnapi, Dunkerque elleni (23–21) meccsen a lelátón.

– Berekedtem, úgy ordítottam és szurkoltam a fiúknak. Nagyot harcoltak a játékosok, megérdemelték a győzelmet. Különösen boldog vagyok, mert Annamari lányomék meccsét Németországban izgultam végig, és ők is nyertek, majd Fecikéék is fontos győzelmet arattak – nyilatkozta Ilyés apuka.

Zubai Szabolcs ma este szülővárosában, Mezőkövesden játszik bajnokit. Fotó: Schmidt Andrea

A mai matyóföldi meccs több különlegességet tartogat. Zubai Szabolcs szülővárosában lép pályára, míg a hazaiak mestere az a Skaliczki László, aki kétszer – 1996-ban vele volt először bajnok a Pick – is volt a szegedi alakulat edzője.

Mezőkövesd után következik szombaton a francia Dunkerque elleni idegenbeli fellépés, majd jövő héten szerdán szintén a BL-ben irány Kijev, ahol a Motor Zaporozsje ellen csatázik a magyar együttes. Húzós napok elé néznek a játékosok, az elkövetkező időszakot autóbuszon és repülőgépen töltik majd. Ilyenkor fontos a regeneráció, hiszen a csapat alig tud edzeni. Szerencsére ebben is nagyot lépett előre a klub, hiszen megfelelő szakmai stáb segíti Juan Carlos Pastort és Krivokapics Markót.

A mai, Mezőkövesd elleni meccsről a delmagyar.hu szöveges online tudósításban számol be.

Megyefoci: tápéi példamutatás

A lapunk különdíjáért zajló Csongrád megyei fair play versenyben a megyei I. osztály 14. fordulójában nem kapott lapot a Tápé. Tovább olvasom