2017. 04. 23. vasárnap - Béla 5°C | 14°C Még több cikk.

Csak az utolsó 15 percben kézilabdázott elfogadhatóan a Pick

Magabiztos, 42–29-es győzelmet aratott a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Budapest Bank férfi kézilabdaliga 3. fordulójában. Skaliczki László legénysége a Pécs együttesét verte meg.
Pick Szeged-Vario Autó Pécs 42–29 (18–14)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, újszegedi sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Ágnecz, Sipos.

Pick Szeged: Tatai (8 védés) – Nagy 2, Ancsin 3, Buday 6 (4), Zubai 4, Sulc 4. Törő 5. Csere: Tóth (kapus, 3 védés), Czina, Vadkerti 1, PRODANOVICS 11 (2), LÉKAI 5, Pribanic 1. Vezetőedző: Skaliczki László.

Pécs:
Bősz – Papp 2, Kurbely 3, Szögi 3, GRÜNFELDER 6, Szepes 2, FREY 6 (2). Csere: Hudák (kapus), Király, Győri 3, Wéber, Bujtár 3, Vollér 1, Milovits. Vezetőedző: Németh Attila.

Kiállítások
: 20, ill., 16 perc.

Hétméteresből:
6/6, ill., 2/2.

Sok emlékezetes meccset játszott már a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Olyan találkozókat vívott a hazai és nemzetközi porondon, amelyekről legendák keringnek. A szombati, Pécs elleni BB-liga-mérkőzés nem tartozott ebbe a kategóriába. Délután öt órakor még tombolt kint a vénasszonyok nyara, sokan választották programnak a szabadban való pihenést, így a Tisza-parti alakulat meccsére 700 néző volt kíváncsi. Sokáig bosszús volt a nézősereg, mert a fiatal, csak magyar játékosokat alkalmazó vendégegyüttes jól tartotta magát. Ebben döntő érdemeket szerzett Grünfelder Péter, a Pick játékosa, aki kölcsönben szerepel a Mecsekalján. A beállós gólerős játékkal rukkolt elő. Sehogyan sem akart összeállni a kétszeres magyar bajnok védekezése, támadásban az első félidőben hiába szórta a gólokat a hazai csapat, mindig érkezett rá válasz.

Pick Szeged-Pécs 42-29. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Sőt a második félidő elején egyre közelebb került a Pécs a Szegedhez. Ekkor a játékvezetők ébresztették fel a Tisza-partiakat, fújtak riadót. Egyre többször állították ki Skaliczki László fiait, akik többször is emberhátrányban játszottak, sőt nemegyszer kettős kiállítás sorsára jutottak. A 45. perctől már azt a Picket láthatta a publikum, amelyiket 60 percen keresztül szeretne figyelni. Összeállt a védekezés, robogott a Szeged, a szerb válogatott jobbszélső, Rajko Prodanovics pedig szórta a gólokat. A 25 éves játékos 11 találatig jutott a meccsen, nem vitás, már most látszik, hogy jó vásárt csinált vele a Pick. A vége magabiztos győzelem, az idény eddig legtöbb szerzett góljával elért siker: 42–29.

A héten két meccs vár a Szegedre, szerdán 18 órakor hazai pályán az Orosháza ellen játszik a csapat, míg vasárnap idegenben, Balatonfüreden szerepel rangadón. A Balaton-parti együttes szombaton legyőzte a Tatabányát, előtte pedig döntetlent játszott a Csurgó ellen.

Skaliczki László: – A gólgazdag mérkőzés erényeinket és hibáinkat egyaránt megmutatta.

További eredmények: Balatonfüred–Tatabánya-Carbonex 23–22 (12-12), Mezőkövesd–Csurgó 20–28 (5–10), B. Braun Gyöngyös–FTC-PLER 28–27 (10–11), Orosháza-Alexandra - MKB Veszprém 26-37 (12-18).