2018. 02. 25. vasárnap - Géza -8°C | -1°C Még több cikk.

Csatárok-Akadémisták 3-0: a Szeged 2011 második győzelme

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának hetedik fordulójában a Szeged 2011 hazai pályán, két és fél ezer néző előtt 3-0-ra legyőzte a Honvéd II.-Magyar Futball Akadémia csapatát.
Szeged 2011–Honvéd II.-MFA 3–0 (3–0)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 7. forduló. Szeged, Vasutas-stadion, 2500 néző. Vezette: Becséri D.
Szeged 2011: Trepák 0 – Laczkó J. 6, Magyar Gy. 6,5, Tóth I. 6, Radnai 6 – Kulacsik 6, Batik B. 7, Gellér 6, Gahwagi 6 – Bernáth 7,5, Folmer 6. Edzők: Kolozsvári János, Takács László.
Honvéd II.:
Vereckei – Sundas, Gengeliczki, Baráth, Fejes – Lengyel, Nagy A. – Vécsei, Futó, Vólent – Kemény. Szakvezető: Vincenzo Mazzeo.
Gólszerzők:
Bernáth (10., 30.), Folmer (41.).
Csere
: Vécsei helyett Czár a szünetben, Lengyel h. Nagy M. és Kulacsik h. Puskás Cs, mindkettő a 69., Folmer h. Bubori a 73., Gellér h. Reyes a 80. percben.
Sárga lap: Nagy A. a 14. percben.

Ettől a Honvédtól én többet vártam – mondta egy szurkoló a szombati NB II-es labdarúgó-mérkőzés után, amikor a Szeged 2011 csapata a hetedik fordulóban legyőzte a közlekedési dugó miatt a mérkőzés kezdési időpontjában beeső piros-feketék akadémistái által alkotott ellenfelet. Alapgondolatnak megteszi a drukker summázata, ám mi fordítunk a hozzáálláson, és azt mondjuk: a hazai alakulat a háromnegyed órás késéssel elkezdődött meccs nagy részében végre olyan játékot mutatott, amellyel a vendégek nem tudtak mit kezdeni. A szegedi együttes gólvágója, Bernáth Péter ezúttal a higgadt, nyugodt, megfontolt arcát mutatta, a jutalma két gól.

A másik csatár, Folmer Krisztián is eredményes volt, így talán átszakadt az a gát, amely egy csatárnál igen bénító tud lenni. A védelem immár harmadik mérkőzése kapott találat nélkül teszi a dolgát, és ha idevesszük az orosházi 1–1-et, akkor az utóbbi négy bajnokin mindössze egyszer jártak túl a tanárian és intelligensen vezénylő csapatkapitány, Magyar György és társai eszén.

Ha egy üzlet beindul: Folmer (fehérben, balról) és Bernáth is betalált Vereckei kapujába. Fotó: Karnok Csaba
Fotó: Karnok Csaba

No persze mindezek mellett tudjuk, a Szeged 2011 még koránt sincs olyan szinten, amelyről a lelkes szurkolók álmodnak, ám az előrelépés jól látható. És amíg így lesz, addig a drukker a gyerekével, a feleségével vagy a haverral együtt szívesen látogat ki a régi idők futballhangulatát idéző Vasutas-stadionba.

Kolozsvári János: – Örülök, hogy nyertünk, de a második félidőben nem játszottunk olyan gólra törően, mint az elsőben. Minden mérkőzésen a győzelem reményében lépünk pályára, hiszen a másodosztályban mindenki megverhet mindenkit. Előretekintve ez igaz a Nyíregyháza ellen is.

További eredmények: Nyíregyháza–Békéscsaba 2–2, Vác–Mezőkövesd 1–1, Kazincbarcika–Cegléd 0–0, Szolnok–Eger 3–0, REAC–Debrecen II. 3–3, Balmazújváros–Orosháza 2–2, Újpest II.–Vecsés 1–1.

Góltörténet

10. perc: Radnai hosszú keresztpasszát elvétette a védő, Bernáth érkezett mögötte, átvette a labdát, majd a kivetődő kapus alatt pattintotta a kapuba, 1–0.
30. perc: Radnai a bal oldalról, laposan adott be, a hosszún Bernáth érkezett, aki ballal a bal alsóba pörgetett, 2–0.
41. perc: Magyar elvesztett egy labdát, de visszaszerezte azt a Honvéd 16-osán belül, balról középre passzolt, Folmer pedig az elé kerülő labdát a jobb alsóba lőtte, 3–0.

Szeged Beton: három pont a zsákban

Kétgólos győzelemmel kezdte a Vodafone férfi vízilabda OB I-et a Beton. A szegediek a… Tovább olvasom