2016. 09. 30. péntek - Jeromos 12°C | 25°C

Csatát nyert a MOL-Pick Szeged a Dunkerque ellen

Remek játékkal, nem mindennapi izgalmak közepette bravúros, 25-24-es győzelmet aratott a francia bajnok otthonában a MOL-Pick Szeged együttese, a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A Pastor-fiúk hatalmas lépést tettek a továbbjutást felé.
Dunkerque HB Grand Littoral (francia)-MOL-Pick Szeged 24-25 (12-15)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, D csoport, 6. forduló. Dunkerque, 2500 néző. Vezette: Gubica, Milosevic (horvátok).
Dunkerque: Gerard - Touati 1, Paczkowski 2, Lamon 1, Mokrani 4, Nagy 6, Butto 1. Csere: Groacaut, Emonet 4/3, Soudry 3, Causse 2, Pejovics.  Edző: Patrick Cazal.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Parrondo 2, Vranjes 2, Blazevic 1, Källman 3, Bombac 4/2. Csere: Wyszomirski (kapus), Zubai 3, Balogh 3/1, Mindegía 3, Prodanovics 1, Ancsin 3, Vadkerti,Edző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 10, ill. 10 perc.
Hétméteres: 7/3, ill. 5/3.

Patrick Cazal: - A szegedi együttes megérdemelte a győzelmet, jobb volt nálunk. Sajnálom, hogy csak a hajrában játszottunk úgy, ahogyan az egész meccsen kellett volna.

Juan Carlos Pastor: - Fontos győzelmet arattunk, méghozzá úgy, hogy végig kézben tartottuk a meccs irányítását. Minden játékosom dicséretet érdemel.

60. perc: Causse a szélről, 24-25. Támadunk! Elveszik! Sierra véd! Nyerünk 25-24 ide!!!
59. perc: Időt kérnek a franciák. Lett izgalom. Kell még egy gól! Gyerünk! Sierra véd. Vranjes kap 2 percet. Vicc!
58. perc: Időt kér a MOL-Pick! Belemenés Baloghnál.
57. perc: Nagy betörésből, 22-25. Mindegía, Gerarad véd, Nagy emelkedik, 23-25.
56. perc: Vranjes 2 perc. Hazai hetes. Emonet! Wyszomirski megfogja.
55. perc: Sierra véd. Vranjes hetest harcol ki. Bombac, kapufa.
54. perc: Lamon piros! Mindegíát ütötte ki! Zubai varázsolja be, 21-25.
53. perc: Labdát szerzett Källman.
52. perc: Balogh az alsóba, 21-24.
51. perc: Emonet húzza be a szélről, 21-23.
50. perc: Sierra véd, Mokrani összeszedi, 20-22. Ancsin 2 perc. Semmi sem volt. Vranjes vágja be, nagyon kellett, 20-23.
49. perc: Emonet belemegy Parrondóba. Balogh telibe találja Gerardot.
48. perc: Nagy Kornél kap 2 percet. Källman bevágja a szélről, 19-22. Időt kérnek a hazaiak.
47. perc: Zubai repül, 19-21. Paczkowski mellé.
46. perc: Ancsin lő talpról, Gerard véd. Bombac labdát szerzett.
45. perc: Balogh ellépi, Butto, 19-20.
44. perc: Keményedik a meccs. Nagy, megpattan a magyar kezeken, 18-20.
43. perc: Zubai és Lamon 2-2 perc. Balogh hetest harcolt ki. Bombac, remek, 17-20.
42. perc: Újabb hazai pálya. Zubait rántják le, semmi, Causse, ziccer, 17-19.
41. perc: Hazai hetes, mert Ancsin a hatoson belül blokkol.t Jön Wyszomirksi. Megfogta!!!
40. perc: Labdaszerzés. Ancsin hetest harcol ki. Bombac, 16-19.
39. perc: Nagy Kornél telibe találja a kapufát. Källman mellé, Causse 2 perc.
38. perc: Sierra véd. Bombac átadás, Zubai, 16-18.
37. perc: Hazai hetes. Emonet, 16-17. Mindegía lő, Gerard véd. Közben rendesen fejbe verték, mutatja is a szegedi kispad.
36. perc: Soudry gyorsan válaszol, 15-16. Kínai! Källman, 15-17.
35. perc: Källman elajda, Lamon beveri, 14-15. Ancsin, így kell, 14-16.
34. perc: Mindegía sokkal  fölé. Sierra véd.
33. perc: Prodanovics, Gerard véd.  Soudry, 13-15.
32. perc: Nagy telibe találja a kapufát.
31. perc: A MOL-Pick Szeged kezdi a második félidőt. Ancsin ziccert hibázott.

A MOL-Pick Szeged 30 perc alatt remek játékkal rukkolt elő, olyan jól védekezik, amivel nem tud mit kezdeni a Dunkerque, a francia bajnok. A kapuban pedig Sierra eddig kiválóan véd. Kemény 30 perc következik, de a játék mindenképpen biztató.

30. perc: Hazai hetes. Emonet, 12-15. Időt kér Pastor-mester. 19 másodperc még a félidőből. Ancsin még lőtt, Gerard védett, ez a félidő.
29. perc: Sierra! Ziccert véd. Zúg is a "Sierra!" Ancsin kapufa.
28. perc: Mindegía futás közben engedi el, 11-15.
27. perc: Prodanovics a szélről, 10-14. Soudry, nagy gól, 11-14.
26. perc: Szabálytalan zárás miatt elvszik, Nagy, 10-13.
25. perc: Hazai hetes. Emonet, ez most bent, 9-13.
24. perc: Ancsin! Iszonyat mekkora gól, 8-13.
23. perc: Szegedi labdaszerzés.
22. perc: Ancsin most szétbombázza a hálót, 8-12.
21. perc: Remek akció után, Mindegía befutásból, 8-11. Paczkowski jócskán fölé.
20. perc: Ancsin mellé, Prodanovics labdát szerzett, Ancsint most blokkolják. Hazai pálya. Hetes + Vranjes 2 perc. Touati, Sierra ezt is fogja!
19. perc: Balogh, Gerard lábbal véd, Touati a szélről, 8-10.
18. perc: Blazevic remek sánc.
17. perc: Bombac iszonyat nagy kapufa, Lamon pedig lövésközben fejbe csapta. Nincs nagy baj.
16. perc: Mindegía első labdaérintése gól, 6-10. Paczkowski, 7-10.
15. perc: Sierra! Parondo betörésből, középről, 5-9. Mokrani kapott remeke labdát, 6-9.
14. perc: Bombac parádés betörés, 5-8.
13. perc: Zubai harcol ki hetes + Grocaut 2 perc. Balogh, Gerard véd. Blazevicset küldik 2 percre. Nagy lő közbe, 5-7.
12. perc: Hazai hetes. Butto, Sierra! Bravó!
11. perc: Nagy Kornél szép gólt szerzett, 4-7. Blazevic lövése középre ment.
10. perc: Parádés szegedi akció után, Källman beállóból, 3-7. Időt kérnek a hazaiak.
9. perc: Paczkowski szépít, 3-6.
8. perc: Sierra, majd Gerard véd. Bombac eladja a labdát. Parrondo lép meg, 2-6.
7. perc: Elveszik a Picktől a labdát, Nagy alaposan mellé durrant. Bombac talpról, 2-5.
6. perc: Újabb labdaszerzés, Vranjes, 1-4. Mokrani fordul ismét, 2-4.
5. perc: Blazevic telibe a kapust, Balogh szerzett labdát, ziccer, 1-3.
4. perc: Bombac szerzett labdát. Balogh tört be, Gerard védett, majd Sierra is.
3. perc: Eladják a labdát a hazaiak, Blazevic emelkedik, 1-2.
2. perc: Bombac passza után Zubai harcol ki hetest. Balogh, 1-1.
1 perc: A hazaiak kezdenek. Blazevic 27 másodperc után kap sárgát. Mokrani fordul, 1-0.

14.26: Ilyés Ferenc nem játszik, mert nem jött rendbe a combsérülése.

14.19: A csapatok az öltözőben. Hamarosan kezdődik a bemutatás.

14.04: Most jöttek ki a franciák. Nem kapkodták el...

14 óra: Sok-sok zöld mezes drukker is a lelátón, ők Belgiumból jöttek szurkolni a hazai csapatnak. a Waterloo kézilabdacsapatának a tagjai.

13.56: A MOL-Pick már melegít, a franciák még sehol.

13.45: Egyre több magyar a lelátón. Sokan jöttek Szegedről, de Angliából, Belgiumból, Svájcból és Franciaországból is jöttek a MOL-Pick Szegednek drukkolni.

13.15: A csapat már a csarnokban. Volt egy baleset az autópályán, így nem a megszokott busz jött értünk, de így is időben érkeztünk meg a sulibusszal. A játékosok közül többen már négyeseznek, a helyi táncosok pedig közben gyakorolnak.

Szombat, 9 óra: Már fent a csapat, éppen videózik a MOL-Pick Szeged. Juan Carlos Pastor ismét alaposan felkészíti a csapatát. Tegnap kellemes volt az idő, ma felhős az ég, így nem süt a nap. Egyben lesz a reggel és ebéd. Ez nem elírás, hiszen korán van a meccs, 14.30-kor már pályán lesz a magyar együttes. A csarnok Zubainak és Vadkertinek kellemes emlékkel szolgál, hiszen a londoni olimpiai előtt az utolsó felkészülési meccsen itt egy találattal legyőzték a későbbi győztes francia válogatottat.

22 óra: Átalakult a MOL-Pick Szeged franciaországi útja. Ehhez elég volt, hogy 1 óra 15 percet csússzon az indulás Budapestről, a Liszt Ferenc reptérről. „Most nincs nálam a fényképezőgépem!" - mondta egy vámoshölgy még a magyar fővárosban. Brüsszelben sem alakult minden rendben, hiszen a csomagok nem akartak megjönni, így a várt 14 órás indulásból 15.10-es lett. Jött egy hatalmas dugó a reptér után, semmi sem akart a magyar együttessel lenni. Egy volt szép, a késői naplemente, illetve a genti futball Aréna, igaz, ilyen van már nálunk is.

Ancsin és Szabó doki.

18 óra környékén érkezett meg a csapat a Hotelhez, amely egy tóparton van, 7 kilométerre a Dunkerque táblától. A nyugalom szigete az óceán-partján elhelyezkedő észak-franciaországi város szállodája.

A stáb.
A stáb.

Pörgött is a csapat, gyors estebéd, majd tréning, amelyen a Pastor, Zubai páros legyőzte a Vadkerti, Süli R. (11-9, 11-9) duót. Ezután gyors taktikai elemek gyakorlásra következett. Edzett Mindegía, Robledo, Bombac, míg Ilyés Ferenc külön mozgott. A tréning előtt Nagy Kornél, a Dunkerque Handball Grand Littoral játékosa üdvözölte a csapatot.

Robledo is edzett.

Este vacsora, majd pihenő következett, szombaton pedig 14.30-kor a VELUX EHF Bajnokok Ligájában következik a meccse.

Egy biztos, hogy a nem éppen korszerű, de aréna jellegű dunkerque-i csarnokban magyar hangot bőven lehet majd hallani, hiszen péntek este már több szegedi szurkoló megérkezett Brüsszelbe, illetve Dunkerque-be. Ez erőt adhat a fiúknak, akik egy céljuk: két pontot szerezni, legyőzni idegenben is a francia bajnokot.

Wyszomirski lazít.

15.12: 15 óra után néhány perccel, a vártnál egy kicsit később érkezett meg a csapat Brüsszelbe, ahonnan átszállás után Franciaország felé veszi az irányt.

10.49: késik a csapat gépe, így csak 12.45-kor szállnak fel. A játékosok már a Liszt Ferenc reptéren vannak. Marad bőven idejük kávézni...

Vadkerti Attilától kislánya, Luca is elköszönt. Fotó: Frank Yvette

Az idei EHF- kupa-győztes együttes szombaton 14.30-kor a VELUX EHF Bajnokok Ligája D csoportjában, a 6. fordulóban lép pályára. A meccs pikantériája, hogy az előző fordulóban éppen egymással csatázott a magyar és gall együttes. Akkor a MOL- Pick 23–21-re nyert a Dunkerque ellen.

Nagy Kornélék szerda este hazai pályán 36–33-as vereséget szenvedtek a bajnokságban eddig remeklő Saint-Raphaëltől.

Szombaton 14.30-kor (élő- ben: Digi Sport 1) kezdődik a mérkőzés, amelyről a delmagyar.hu online tudósításban számol be, és ugyanitt, a szurkolók megszokhatták már, a szegedi együttes külföldi meccseiről útinapló formájában számolunk be, így interjúkkal, friss hírekkel jelentkezünk.

Jó hír, hogy a Mezőkövesd elleni (32–26-ra nyert a Szeged) meccsen húzódást szenvedett Ilyés és Mindegía is a keretben van, így pályára léphet.

Szegedi TE: ahogy kívánták

A férfi tekecsapat Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Szegedi TE a sokak által… Tovább olvasom