2018. 01. 17. szerda - Antal, Antónia -1°C | 8°C Még több cikk.

Cseh László-show Eindhovenben

Véget ért Eindhovenben a úszó Európa-bajnokság. A záró napon Cseh László tíz métert vert a mezőnyre 400 méter vegyesen, és lett aranyérmes. Kovács Emese pedig ezüstérmet szerzett.
Szenzációs Európa-bajnokságon van túl a magyar úszóválogatott. A mieink felejthetetlen hétvégét varázsoltak. Vasárnap megszületett a 150. magyar Európa-bajnoki úszóérem: a harmadikként célba érkező Mutina Ágnes érdemelte ki, méghozzá országos csúccsal a 200 méter gyors eindhoveni döntőjében. Ugyanebben a fináléban a másik magyar, Verrasztó Evelyn negyedik lett.

A hétfői záró nap világcsúccsal indult. Női 50 gyorson a holland Veldhuis (24,09) verte rommá a mezőnyt, és nyert fél testhosszal. 200 méter női pillén Kovács Emese 195 méterig vezetett, de jobb benyúlással végül a francia Mongel megelőzte, ezüstérmes lett. Kovács új országos csúcsot repesztett (2:06,71), éppen a vásárhelyi Risztov Éva rekordját döntötte meg.

Cseh László arannyal zárta az Eb utolsó napját. Fotó: MTI
Cseh László arannyal zárta az Eb utolsó napját.
Fotó: MTI

Két magyar fiú következett. Kis Gergő és mindenki Lacija, azaz Cseh László a 400 méter vegyes fináléjában. Cseh a pillangó után vezetett, háton is tartotta magát, sőt rá is pakolt az előnyére, két testhosszal úszott az élen. Mellen már három volt a különbség. Cseh-gála az eindhoveni medencében! A gyorsra is maradt ereje: 4:09,59-es Európa-csúccsal lett aranyérmes. Ez volt a magyar válogatott 14. országos csúcsa, igazán kiváló formában versenyeztek a mieink. Kis Gergő a hetedik helyen csapot a célba. Jött a második világcsúcs: az olasz Frederica Pellegrini 4:01,53 perces időt ért el a női 400 gyors döntőjében.

Két vegyesváltó döntője zárta az Eb-t. A 4x100-as női fináléban a magyar kvartett is érdekelt volt. Már a döntőbe jutás is csoda a társaságtól, az első száz után még vezettünk, a végén hetedikek lettünk.

A műugrókat csak azért említjük meg, mert tegnap a mindössze 13(!) éves brit Thomas Daley nyerte a férfi toronyugrást, Hajnal András ebben a számban 11. lett. Ez több mint meglepetés, egy gyerek ült a toronytrónra.

Nyolcat gurított a Szőreg együttese a szegedi Kisstadionban

A labdarúgó megyei II. osztály hétvégi fordulójában a mérkőzésre kilátogató drukkerek nem… Tovább olvasom