2017. 04. 23. vasárnap - Béla 5°C | 14°C Még több cikk.

Cseh siker az Adria-kupán

Húsz futam, látványos előzések és bukások, cseh győzelem és némi eső – ezekről marad emlékezetes a szombati Adria-kupa salakmotorverseny, amelyet a mórahalmi Béróhögyi Sportközpontban rendeztek. A magyarok összetettben maradtak a negyedik helyen.
Vagy esik majd, vagy nem – ezzel a nem sok kockázatot vállaló gondolattal nézhették a drukkerek a mórahalmi Béróhögyi Sportközpont felé közeledő viharfelhőket szombaton. A megyei salakmotorszezon idei második versenyét rendezték a kiváló felépítésű pályán, amelyen több mint ezren voltak kíváncsiak a nemzetközi Adria-kupa harmadik állomására és annak húsz futamára, amelyet végül néhány cseppet leszámítva elkerült az eső.

Megírtuk: a magyar csapat nem a legjobb összeállításában állhatott rajthoz, hiszen a szegedi Magosi Norbert és Benkő Roland az olaszországi Lonigóban volt érdeket GP-kvalifikációs versenyen. Hiányukban a két „öreg róka", Nagy Róbert és Tihanyi Sándor ugrott be Nagy Patrik és Bencze Zsolt mellé, ennek a kvartettnek kellett volna közelebb kerülnie összetettben a cseh, a szlovén és a szlovák csapathoz.

Izgalmakban nem volt hiány, mint azt Nagy Róbert beharangozta, a versenyzők között csak kis különbségek voltak, rendre szoros futamokat láthattunk. Akadt dolga a segítő személyzetnek is, mert bár komoly sérülés nem történt, néhány bukás után így is a pályára kellett hajtania a mentőknek.

Cseh siker az Adria-kupán. Fotó: Frank Yvette

A verseny sztárja egyértelműen a szlovák Filip Sitera volt, aki minden futamát megnyerte, és hibátlanul használta ki a dupla pontokat érő jokert is. Ennek ellenére nem ők, hanem a csehek végeztek az élen, köszönhetően az egyaránt 11 pontig jutó Stichauer, Skurla, Smetan triónak, mögöttük pedig a szlovákok és a szlovének következtek. Bár a magyar csapat rutinos versenyzőire nem lehetett panasz, hiszen Nagy Róbert és Tihanyi Sándor is 12 pontot szerzett, Nagy Patrik csupán két pontot tudott a közösbe rakni, Bencze Zsolt pedig még ennyit sem.

Mindez azt jelenti, hogy a magyarok összetettben maradtak a negyedik helyen, ám az utolsó, augusztus 31-én a szlovéniai Ljubljanában sorra kerülő záró versenyen egy erősebb összeállításban még így is előrébb léphetnek.

Végeredmény, Adria-kupa, 3. állomás: 1. Csehország 39 (Stichauer 11 pont, Skurla 11, Smetana 11, Petrak 6), 2. Szlovákia 33 (Sitera 18, Wallner 9, Remih 5, Búri 1) 3. Szlovénia 28 (Radkovic 12, Kovacic 10, Vida 5, Bot 1), 4. Magyarország 24 (Nagy Róbert 12, Tihanyi 12, Nagy Patrik 2, Bencze 0) ponttal. Összetettben: 1. Csehország 127, 2. Szlovákia 100, 3. Szlovénia 82, 4. Magyarország 76 ponttal.

Újabb verseny a hétvégén

Szombaton újabb salakmotorversenyt rendeznek Mórahalmon: az I. Speedway-Fitness-Aerobic-Egészség Fesztivál programjában 15 futamban méri össze erejét a magyar és a lengyel U21-es válogatott. A 9 órakor kezdődő egész napos rendezvényen a programok között szerepel Aranyosi Péter humorista fellépése és közös torna Béres Alexandrával, valamint Szentgyörgyi Rómeóval.

Megyei foci: új edző, új célok Makón

Edzőt váltott a Makó NB III-ból kieső, és jövőre a megyeegyben szereplő labdarúgócsapata: Bány Tamás… Tovább olvasom