2017. 08. 24. csütörtök - Bertalan 12°C | 27°C Még több cikk.

Csípte a hagyma a borsodi szemeket: Makó FC-DVTK 2-0

Remek sikert aratott hazai pályán a Makó FC a Diósgyőr ellen a labdarúgó NB II Keleti csoportjában. A zöld-sárgáktól Nagy Andor és Schreiber volt eredményes két percen belül.

Makó FC-DVTK 2-0 (2-0)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport. 8. forduló, Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 500 néző. Vezette: Berger.

A Makó FC nem játszott parádésan, de annál alázatosabban, harcosan, és fegyelmezetten. A három pont két helyzetből született gól után lett a makói - nem érdemtelenül.

90+4. perc: Kulacsik lő hatalmas kapufát egy kontrából, és VÉGE.

90+3. perc: felhangzik a makói szurkolóktól a Szép volt, fiúk! Valóban az volt.

90+1: Szabó P. sárga lap. Nagy A. lő messziről, messzire megy mellé is. Ez már nem oszt, nem szoroz semmit.

89. perc: ész nélküli diósgyőri ívelgetés, semmi értelme.

87. perc: Budovinszky sárga lap.

86. perc: a ruhafogashátú Budovinszky 27 méteres szabadrúgását szögletre blokkolja a makói sorfal.

85. perc: Gohér szöglete elmegy az ötösön a kapu előtt, Kószó az égbe lövi a labdát.

84. perc: Lippai beadásába Magyar "okszival" ér bele, ezzel csap be minden vendégtámadót, a kapu pedig felszabadul.

82. perc: makói csere: Csamangó helyett Kulacsik érkezik.

79. perc: a belső védő Budovinszky már center. Már nem csak szenved, hanem bajban is a Diósgyőr.

78. perc: Csamangó passzolt Fülöphöz, akinek ötösről leadott lövését elvetődve Budovinszky szögletre blokkolta. A beadásból Magyar fejelt, Rados védett.

77. perc: Tóth I. helyett Kószó Cs.

75. perc: Gohér lövése csemege Czirbusnak a rövid felső saroknál.

74. perc: Faragó majdnem leküzdötte ellenfelét a labdáért folytatott harcban, végül Gal mentett.

71. perc: Diósgyőr-szöglet, Czirbus öklöz, majd ismét jön a beadás, de - les.

70. perc: George helyett Szabó P.

69. perc: ami eddig még nem volt: makói mezőnyfölény. Szenved a Diósgyőr.

67. perc: Tóth I. sárga lap.

65. perc: Krucsó bal oldali beadása után Magyar túlugrotta védőjét, de fejese fölément.

64. perc: Béres 35 méterről rálőtte, igaz, nem ment kapura, de kontra sincs belőle.

61. perc: George beadása után csak nagy nehezen szabadítottak fel a hazai védők. Makói csere: Schreiber helyett Faragó Bence jön.

58. perc: egy-két bírói ítélettel nincsenek kibékülve a vendégek. Nem tudni, a leseknél például igazuk van-e... Makói szemmel igen.

56. perc: Podonyi is sárgát kapott.

55. perc: parádés makói kontra után Csamangó lövését védte szögletre Rados.

54. perc: Schreiber sárga lap.

52. perc: 27 méteres makói szabadrúgásból Magyar a jobb alsót vette célba, Rados vetődve hárított, majd másodszorra fogta azt meg.

50. perc: Granát fejelt kevéssel fölé Gohér beadása után.

48. perc: ismét lesgól diósgyőri oldalon.

Elkezdődött a második félidő.

Cserél a Diósgyőr: Halgas helyett Granát a pályán.

A Makó kettőből két helyzetet értékesített - nem rossz.

Szünet. Hiába a szurkolói hangpárbaj, eddig két csúnya szó hangzott el a meccsen: amikor a vendégkapus, Rados kétszer kivette a labdát a hálójából, akkor mondott egy-egy cifrát. Azt is horvátul...

45. perc: Lippai újabb remek labdája, ám ez is lesen találta George-ot.

42. perc: ezúttal rossz volt a makói lescsapda, az egyedül kilépő George 16 méteres lövése elakadt Czirbus lábában.

40. perc: diósgyőri lesgól: szöglet után a hosszún maradó Budovinszky éles, lapos beadásánál George volt lesen.

36. perc: a bizonytalankodó Rakovic helyett Zsivoczky a pályán.

33. perc: 2-0! Schreiber elvette a labdát Rakovictól, majd az ötösön belül, éles szögből a kapus érintésével a hálóba juttatta azt, 2-0.

31. perc: 1-0! Nagy Andor elé került egy indításnál felperdült labda, aki megküzdött a pörgő  Rakoviccsal, majd a 16-os vonaláról a jobb alsó sarokba tüzelt, 1-0.

28. perc: Krucsó röviden fejelt haza a labdát, amely Faggyas elé került, akinek lövését Czirbus bravúrral védte. Az első nagy helyzet volt.

23. perc: Faggyas éles szögből bead, a lábáról lecsúszik a labda, amely élesen elmegy Czirbus kapuja előtt, a hosszún pedig nem érkezik diósgyőri.

20. perc: Varga R. sárga, szabadrúgás 29 méterről, a jobb oldali ötös vonalából, Lippai mellé teker.

17. perc: az első makói szöglet - a rövidre érkezik, Schreiber és Budovinszky összerúg, a makóiről megy ki.

14. perc: Lippai emelt a jobb oldalon kilépő Dobos felé, Czirbus időben lépett ki, és a labdátátvennni igyekvő Dobosra paskolta a labdát, amely a vendégről ment mellé.

10. perc: megkezdődött a két szurkolói csoport hangpárbaja - eközben szép Csamangó, Scrheiber kényszerítő után utóbbi messze kapu fölé-mögé ad be.

8. perc: jó labda Dobosnak a kilépő védők mögé, de lesen volt a támadó.

4. perc: támadólag lépett fel a vendéggárda - ezt is várta mindenki. Kapura lövés még nem volt. A Diógyőr négyszáz jegyet kért, ebből kb. 50 néző érkezett meg, meg egy nagy zászlő: 100 éves a Diósgyőr.

A hazaiak zöldben, a vendégek piros-fehérben - megkezdődött a mérkőzés.

A hazaiaknál Faragó kikerült a kezdőből, helyette Tóth I. - támadó helyett védő, egyértelmű Kolozsvári János szándéka. A másik oldalon a kispadon a héten leigazolt, a Felsőzsolca elleni edzőmeccsen négy gólt szerő Granát, a csapatkapitány pedig a diósgyőri szurkolók által Menügombnak becézett George Menougong.

A kezdők
Makó FC:
Czirbus - Podonyi, Tóth I., Béres, Krucsó - Csamangó, Varga R., Magyar, Fülöp T., Nagy A. - Schreiber. Edző: Kolozsvári János.
Diósgyőr: Rados - Rakovic, Gal, Budovinszky, Gohér - Dobos, Lippai, Horváth G., Halgas - Faggyas, George Menougong. Edző: Benczés Miklós.

Optimisták Diósgyőrben. A labdarúgó NB II Keleti csoportjában vasárnap Makóra látogató, az NB I-ből frissen kiesett, a gazdasági stabilitás felé tartó, éppen ezért azonnali visszajutást tervező borsodi csapat szurkolói ugyanis a klub honlapján közzétett szavazás alapján DVTK-győzelmet várnak. A voksolók több mint ötven százaléka fölényes, több mint negyven százaléka pedig egygólos sikert. A maradék alig hat százalék tartozik a pesszimisták közé, de ők is legalább döntetlenre számítanak az Erdei Ferenc téri sporttelepen. Érdekes, vereségre senki sem gondol Miskolcon...

– Nyugodtak vagyunk, hiszen nem mi vagyunk az esélyesei ennek a találkozónak. Ha abban a helyzetben jönnének hozzánk, mint amikor a bajnokság elején láttam őket, volna esélyünk, azóta azonban stabilizálódott a hátterük, igazoltak játékosokat is. Erőnlétben, körülményekben, állományban jobb a Diósgyőr, de azért a pályán a mérkőzés idejére azok a különbségek, amelyek most a két klub között vannak minden területen, elmosódhatnak. A csoda kategóriába tartozna a sikerünk, de természetesen szervezett, fegyelmezett védekezéssel mindent megteszünk érte, illetve a pontszerzésért. Veszítenivalónk nincs, izguljon a Diósgyőr addig, amíg nem nyeri meg a találkozót, amely, mint minden meccs, most is 0–0-ról indul. És ha még mi szereznénk vezetést, akkor lenne igazán pszichológiai előnyünk– mondta Kolozsvári János (képünkön), a Makó FC edzője. Puskás, Rakonczai és Dálnaki eltiltott, a várható kezdő így: Czirbus – Podonyi, Magyar, Béres, Krucsó – Csamangó, Varga R., Fülöp, Nagy A. – Schreiber, Faragó B.

• 1. bj029 2010. október 02. 11:45