2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 5°C

Csoda három részben: négy között a BL-ben a Szegedi TE

A férfi tekecsapat Bajnokok Ligája negyeddöntőjében csodát vitt véghez a Szegedi TE: a zalaegerszegi 6:2-es vereség után hazai pályán 7:1-re verte riválisát, így a legjobb négy közé jutott.
Fantasztikus, amit a Szegedi TE véghezvitt. Fantasztikus, amilyen hangulatot a közönség az újszegedi teke- és bowlingcentrumba varázsolt. Fantasztikus délután volt, nézzük három részben, szegedi szempontból hogyan alakult a férfi tekecsapat Bajnokok Ligája.

Első rész. Nem taktikázott a Szegedi TE, azaz a négy világbajnok került az első két sorba. Ha bejön, 4:0 a Szegednek, és akkor az utolsó párokban még minden lehet. Ehhez képest Kakuk Levente és Kiss Norbert elvesztette az első szettet. A frász kerülgette a szegedieket, mi lesz itt, ha így kezdődik? Aztán a folytatás jobban alakult, hiszen mindkét hazai megnyerte a csapatpontot, csak hát a szettek aránya 4:4-re állt. A szegedi elnök, Karsai Ferenc és a Zalaegerszeg vezetője, Takács László ekkor még mosolyogva beszélte meg a tapasztaltakat.

Második rész. Hogy maradjon esély a záró két párra, Karsai Lászlónak és Szél Tibornak nemcsak győznie kellett, hanem lehetőleg minél kevesebb szettet engedni az ellenfélnek. Teljesítették. Karsai L. mind a négy, Szél pedig három részpontot engedett zalai riválisának. Jöhetett a számolgatás: 4:0 (csapatpont) és 11:5 (szettpont) volt az eredmény, Zalában 6:2-re és 14:10-re nyert a hazai alakulat. Ha a Szeged már csak három szettet hoz, szétlövés következik. Ez volt a lehetséges, végtelen számú változatok egyike, amely az extrém kategóriába tartozott.

Földesi Zsolt fontos győzelmet aratott. Fotó: Karnok Csaba
Földesi Zsolt fontos győzelmet aratott.
Fotó: Karnok Csaba

Harmadik rész. Talán soha nem örültek még úgy 554 fának, ahogy most Földesi Zsolt és a szegediek. Az eredmény nem világraszóló, ám Földesi, egyedül megszerezve a szükséges három szettet, azt a Farkast verte, akitől biztos csapatpontot vártak a zalaiak. Pete László ugyan kikapott, de innentől már nem volt jelentősége a szerzett vagy vesztett szetteknek, a vége 7:1 az extázisban szurkoló közönség előtt az extázisban játszó szegedieknek.

A Szegedi TE csodát tett, és a legjobb négy közé jutott a német Zerbst, a szlovák Podbrezova és a horvát Zadar társaságában. A négyes döntőt április 2–3-án rendezik a németországi Bad Langensalzában.

Jegyzőkönyv

Férfi tekecsapat Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó: Szegedi TE–Zalaegerszeg 7:1 (3559:3461)
A párok: Kakuk L.–Kiss T. 1:0 (2:2, 609:598). Kiss N.–Fehér L. 1:0 (2:2, 596:579). Karsai L.–Fehér Z. 1:0 (4:0, 636:558). Szél T.–Nemes A. 1:0 (3:1, 583:584). Földesi– Farkas S. 1:0 (3:1, 554:544). Pete II. L.–Boanta C. 0:1 (1:3, 581:598).
Továbbjutott: 9:7-es összesítéssel a Szegedi TE.

Bajnokik

Férfi teke Szuperliga, 16. forduló: FTC–Szegedi TE 0:8 (3425:3737)
A párok:Bíró P.–Kakuk 0:1 (1:3, 559:632). Tóth Z.–Kiss N. 0:1 (2:2, 635:639). Budai Á.–Szél 0:1 (1:3, 570:614). Danóczy– Pete II. L. 0:1 (2:2, 570:589). Aranyosi–KarsaI L. 0:1 (1:3, 585:637). Stréer (Bóka)–Földesi 0:1 (0:4, 506:626)

Ózd–Szegvár 5:3 (3275–3146)
A párok: Bóta E.–Szabics K. 1:0 (4:0, 578:538). Orosz I.– Staberecz M. 0:1 (2:2, 530:534). Kovács Cs.–Rácz R. 0:1 (2:2, 520:529). Rendes M.–Márton J. (Rakonczai V.) 1:0 (4:0, 530:451). Ander T.– Rakonczai T. 0:1 (1:3, 549:542). Bialeszek Gy.– Rácz J. 1:0 (2,5:1,5, 568:552)