2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Csodálatosan küzdött a Beton

Szeged Beton VE - Eger 6-5
A férfi vízilabda OB I harmadik helyéért rendezett tegnapi második meccsen a Szeged Beton egyenlített az Eger ellen.
Mészáros (6-os) kétszer is betalált emberelőnyből. Fotó: Gyenes Kálmán
Egy évvel ezelőtt sikerült a bravúr, pedig akkor is négygólos egri győzelem született a bronzcsata első felvonásában. Mivel a versenykiírás megváltozott, ezúttal egy nyamvadt, egygólos sikerrel is beérte volna a Szeged. Ebben az esetben ugyanis hétfőn újra egymásnak feszülnek a felek, igaz, Egerben. A harmadik helyről ítélkező, sorsdöntő összecsapáson. De ehhez nyernie kellett a Betonnak.

Ennek szellemében az első perc legvégén egy gyönyörűen kijátszott hazai fórt Mészáros haláli nyugalommal értékesítette. A kezdéssel speciel Egerben sem volt gond, az első negyed végén 4–2-re, a forduláskor pedig 5–3- ra még a Beton vezetett. Erre most nem került sor, mert az exszegedi Kiss Cs. előnyből egalizált. Védekezésben nem hibázott a hazai gárda, támadásban viszont javulnia kell – jegyezte meg az egyik néző. Előnyből szerzett gólváltással indult a második nyolc perc. Előbb Császár, majd Éles talált a kapuba, 2–2. Elképesztő nagy csata zajlott a medencében. Kemény volt a játék, de nem durva. Tombolt a lelátó, amikor Vukanics – naná, hogy előnyből – megint vezetéshez juttatta csapatát. Egerben azért is kapott ki a Szeged, mert gyatrán használta ki a fórokat. Erre most nem lehetett panasz, az első négy ilyen szituációból háromszor is betaláltak. És gól lett az ötödikből is, Hosnyánszky tréfálta meg Jászberényit, 4–2.

Csodálatosan, rendkívül motiváltan pólóztak a szegediek, nem ismertek elveszett labdát, érződött, látszott rajtuk, hogy rettenetesen ki vannak éhezve a sikerre. A kétgólos előny azonban nem tűnt életbiztosításnak. Tisztában voltak ezzel Komlósiék is, Mészáros tett is az ügy érdekében, fórban megint nem remegett meg a keze, 5–2. Az már csak hab volt a tortán, amikor kettős előnyből Barát védte Baco lövését. Sajnos Kádár összeszedte harmadik hibáját, de az sem hatott megnyugtatónak, hogy Császár kozmetikázott az eredményen, 5–3. Vajon kitart-e ez a két gól a meccs végére? – kérdezgették egymástól a szegedi drukkerek. Gyorsan közös nevezőre jutottak, elég belőle egyet is megtartani. Hol a meccset figyelték, hol pedig az eredményjelzőn az órát.

Kínos lassúsággal teltek a másodpercek, a percekről nem is beszélve. Pláne úgy, hogy Kis G. a találkozó első akciógóljával még közelebb hozta az Egert a Szegedhez, 5–4. Lehmann fórban hibázott, aztán pedig szegedi felúszásnál Németh játékvezető kiállította Vukanicsot, majd Mészárost cserével végleg. Már hetek óta nem hajlandó szimpatizálni a szegediekkel... Csak azért is kivédekezték mindkettőt. Sőt: Lehmann újra kettőre növelte a Beton előnyét. Tíz másodperc híján két perc volt hátra a meccsből, amikor Bálint a szegedi kapuba préselte a labdát, 6–5. Éles lövése a kapufán csattant, de Barát védte Bálint és Hegedűs lövését is. Hétfő este Egerben következhet a mindent eldöntő harmadik összecsapás!

Gyöngyösi András: – Ez volt az a vízilabda, amit én elképzeltem. A csapat zseniálisan védekezett. Gratulálok a fiúknak, győzelmünkkel visszaszállt az Egerre a felelősség.

Egy álom teljesülhet

Az év meglepetése volt a hazai tekeéletben Zapletán Zsombor, aki 21 éves létére olyan teljesítményt… Tovább olvasom