2017. 03. 29. szerda - Auguszta Még több cikk.

Csodát műveltek a szentesiek

A női vízilabda OB I eldöntőjének első mérkőzésén hatalmas meglepetést okozva, a pompás játékot bemutató, igazi csapatként funkcionáló Hungerit MetalCom Szentes saját medencéjében győzte le a bajnokot.
Domino-Honvéd–Hungerit MetalCom Szentes 10–12 (3–2, 2–4, 2–4, 3–2)
Floriol női vízilabda OB I, elődöntő, első mérkőzés. Budapest, Kőér u., 50 néző. Vezette: Székely Z., Madarasi.
Domino: Horváth P. – Tóth I. 2, TAKÁCS O. 3, Tomaskovics 1, Györe, Tóth L. 1, KISTELEKI D. 3. Csere: Németh E., Kotsidou, Kling, Bódi. Edző: Györe Lajos.
Szentes: TÓTH II A. – ÁBEL 2, SZREMKÓ 1, Dalmády P., GYŐRI E. 3, MAGANN 4, KOTOVA 2. Csere: Hevesi, Molnár A. Edző: dr. Tóth Gyula.
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 9/5. Ötméteresből: 1/1, ill. –.
Az egyik fél nyolcadik pontjáig tartó párharc állása: 4–2 a Honvéd javára.

A szentesi női pólócsapat két és fél év után (akkoriban még Kozák László irányította a Kurca-partiak szakmai munkáját) nyert ismét a Domino ellen a Kőér utcában. Pedig nem úgy indult a mérkőzés, hogy Szremkó Krisztináék a meccs után boldogan ölelkeznek össze. Ahogy azt előzetesen várni lehetett, jobban, sokkal jobban kezdett a címvédő. Az egykoron a Szentesben a legnagyobb kedvencek közé tartozó Kisteleki Dóra vezérletével 3–0-ra elhúzott a házigazda. Azt nem állítjuk, hogy ettől kezdve nagyképűvé váltak a hazaiak, de azt el tudjuk képzelni, hogy megnyugodtak. Mint a folytatásban kiderült, talán a kelleténél is jobban.

Rájátszás

Férfiak; elődöntő: Vasas–Domino-Honvéd 11–10, a párharc állása: 6–6. Az 5–8. helyért: Pécs–FTC 6–8, az állás: 6–6. A 9–12. helyért: BVSC–OSC 7–6, a párharc végeredménye: 8–4 a BVSC javára. Fehérvár–Szolnok 7–6, a párharc végeredménye: 8–4 a Fehérvár javára.
Nők, elődöntő: OSC–Dunaújváros 8–7, a párharc állása: 4–2 az OSC javára. Az 5–8. helyért: BVSC–ASI- REHAU 11–5, a párharc állása: 6–0 a BVSC javára. UTE-Jégcsillag–Eger 6–7, a párharc állása: 4–2 az Eger javára.

Nagy árat fizettek érte, mert a fokozatosan belejövő, bámulatos dolgokat produkáló Csongrád megyeiek Tóth II Andrea kapusbravúrjaival és az ausztrál Elizabeth Magann gólerős támadójátékával nemcsak hogy ledolgozták hátrányukat, hanem el is húztak. A hat válogatottal felálló bajnok, óriási meglepetésre, a harmadik negyed vége előtt nem sokkal már négygólos hátrányba került (6–10).

Úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés. Györe Lajos edző azonban addig noszogatta „lányait", míg azok bele nem kezdtek egy nagy hajrába. Takács Orsolyáék már a záró negyed közepén utolérték a diadal kapujában megtorpanni látszó szentesieket. A fővárosiak azonban egy valamivel nem számoltak: a vendégek mesterének, dr. Tóth Gyula fanatizmusával, tanítványai győzni akarásával. Győri Eszter találatával újra náluk volt az előny, a káprázatos sikert bebiztosító gólt pedig Ábel Krisztina szerezte, 10–12!

Azért tudta megnyerni a találkozót a Szentes, mert „csapatabb" volt, mint a Honvéd. Az elődöntő második meccsét április 26-án Szentesen vívják a felek.

Dr. Tóth Gyula: – Korrekt, lelkes játékkal nyertünk, le a kalappal a lányok előtt.

Sorrendben harmadszor kapott ki a Tisza Volán

Ha valaki azt gondolta, hogy a Tisza Volán–Baja NB III-as mérkőzésen a szegedi futball heti… Tovább olvasom