2017. 10. 20. péntek - Vendel 9°C | 24°C Még több cikk.

Csongrád, Algyő: győzelem

Az Algyő megszerezte első győzelmét, a Csongrád remekelt hazai pályán, a HFC viszont súlyos vereséget szenvedett Baján – a labdarúgó NB III Alföld csoportjának hétvégi rövid krónikája.
Csongrádi Tiszapart SE–Örkény 3–0 (2–0)
Csongrád, 400 néző. Vezette: Szűcs.
Csongrád: Bíró – Bánfi, Bagi, Forgó, Gonda – Szeri (Antal), Szűcs D., Keller Z. (Szabó L.), Bárdosi – Katona Zs., Bertók (Póth). Edző: Marko Milosevics.
Örkény: Kovács II T. – Nagy K., Kovács I T. (Duhaj), Sebők – Satek, Ulicska (Tóth) – Boda, Szabó G., Farkas – Zsivóczky (Katona), Kovacsik. Edző: Pleskó László.
Gólszerzők: Katona Zs., Forgó (11-esből), Szabó L.

A lendületesen, közönségszórakoztatóan futballozó csongrádiak remek támadásai gyakran ragadtatták tapsra a nézőket. A Milosevics-legénység minden csapatrészében felülmúlta a vendégeket, így aztán biztosan tartották odahaza mind a három pontot.

Marko Milosevics: – Jó mérkőzésen jól teljesített a csapat, megérdemelten nyert.
Jók: mindenki, ill. senki.

Dabas–Algyő 1–2 (0–2)

Dabas, 300 néző. Vezette: Varga L.
Dabas: Kurucz F. – Baranyai (Kincses), Sztranyovszki (Salamon), Vass Cs., Danyis – Budafai, Polenszki, Csendes, Nagy G. – Szőke (Sztancs), Nagy P. Edző: Dajka László.
Algyő: Korom – Varga N., Vass J., Sipos (Szélpál A.), Krucsó – Retek, Tóth L., Kothencz, Daróczi (Gonda) – Végh (Papdi) – Pálinkó. Edző: Tóth Ákos.
Gólszerzők: Vass Cs. (11-esből), ill. Kothencz (2).

Bár már a 3. percben Sipos korai sérülése miatt változtatni kényszerült az Algyő edzője, Tóth Ákos, a vendégek Kothencz tanári játékával rendre megakasztották a dabasiakat, és az első félidő közepétől látványos kontrákkal, valamint Kothencz szemfüles szabadrúgásgóljával előnyt szereztek. A második félidei dabasi támadásokat biztosan rombolták az algyőiek, és a meccs képe alapján lelkes, fegyelmezett játékkal rászolgáltak a három pontra.

Tóth Ákos: – A küzdeni akarás és a fegyelmezett játék meghozta a várva várt győzelmet.
Jók: Vass Cs., Kincses, ill. Kothencz (a mezőny legjobbja), Korom, Vass J., Végh.

Baja–HFC 5–1 (0–1)

Baja, 500 néző. Vezette: György S.
Baja: Székely – László, Sztojanovics, Csengő, Reitmann (Nagy Z.) – Hernády, Lógó, Gazsi, Papp P. (Gyenei) – Sziegl (Szabó M.), Nagy E. Edző: Goretich Gábor.
HFC: Molnár T. – Szűcs, Pécsek, Kalász, Huszár – Mészáros (Simon), Nagy A., Antal (Frank), Varga M. – Rácz D. (Marton), Bernát. Edző: Rostás Károly.
Gólszerzők: Nagy E. (3 – az egyiket 11-esből), Lógó, Szabó M., ill. Bernát.
Kiállítva: Huszár (HFC).

A két százszázalékos gárda rangadóján az első félidőben sűrűn forogtak veszélyben a kapuk, de a helyzetekből csak Bernát révén a vásárhelyiek használtak ki egyet. A szünet után a 60. percben bekövetkezett Huszár-szabálytalanság, és az azt követő kiállítás, valamint az értékesített büntető életre keltette a bajai reményeket. A 88. percben még csak 2–1-re vezettek a házigazdák, utána viszont még háromszor(!) vették be Bíró kapuját.

Rostás Károly: – Remek csapat az alaposan megerősített Baja, amely az utolsó öt percben szerzett három góllal végül fölényessé tette megérdemelt győzelmét.
Jók: Nagy E., Hernády, Lógó, Gazsi, ill. Kalász.

További eredmények: Tisza Volán SC– REAC II. 7–1 (pénteken játszották), Monor–Honvéd II. 2–3, Kiskunfélegyháza– Szigetszentmiklós 1–0, Békéscsaba– Szolnok 2–1, Vasas II.–Gyula 1–0.

Izrael ellen lép pályára a női kosárlabda-válogatott

A bulgáriai fiaskó után győzelmi kényszerben lép pályára a magyar női kosárlabda-válogatott Győrben,… Tovább olvasom