2016. 09. 30. péntek - Jeromos 12°C | 24°C

Csongrád megye második és harmadik vonala – a vízilabdától a kosár- és kézilabdán át a tekéig

Kötelező siker
Szegedi VPS (3.)–Bánki VSE (8.) 21–2 (5–0, 5–1, 7–1, 4–0)
Férfi vízilabda OB I/B, A csoport, 7. forduló. Szeged, 150 néző. Vezette: Kovács Cs., Sándor.
Szegedi VPS: BALOGH Á. – Katona, SZABÓ G. 4, Páll 2, MAJOR 3, Nádasdi G. 1, BARNA T. 4. Csere: PAPP V. (kapus), Makra 2, Karácsonyi 2, Zsigri 1, Nagy M. 2. Edző: Éles Vilmos.
Éles Vilmos: – Kötelező, papírforma győzelmet arattunk, amely remélem, kellő önbizalmat ad a hátralévő két hazai mérkőzésre.

Okosan pólóztak
Tatabánya (3.)–HVSC (6.) 10–5 (3–3, 3–2, 2–0, 2–0)
Férfi vízilabda OB I/B, B csoport, 7. forduló. Tatabánya, 100 néző. Vezette: Ádám, Kiss A.
HVSC: MESZLÉNYI – Szabó J., KRISTÓ G. 2, Hajdú J. 1, Orosz 1, Fodor Á. 1, Vígh Cs. Csere: Vígh Sz., Pölös, Kristó V., Gallyas, Könyves. Edző: dr. Bertók Gyula.
Dr. Bertók Gyula: – Kifejezetten okosan játszottunk azzal együtt, hogy a második félidőre elfogytak a góljaink.

Átgondolandó helyzet
MAFC–Szeged KE 42–41 (11–14, 15–15, 8–7, 8–5)
Amatőr női nemzeti bajnokság, 7. forduló. Budapest, 50 néző.
Szeged: MÉSZÁROS V. 8/3, Tóth C. 1, Szabó B. 5, Rajnai 11, KMÉZICS 14. Csere: Ódry, Zsíros, Barabás, Gönczi 2, Varga P. Edző: Mészárosné Kovács Andrea.
Mészárosné Kovács Andrea: – Át kell gondolni, hogy kik szerepeljenek a meccseken: felhozzuk a 15 éves fiatalokat, vagy bízunk abban, hogy a jelenlegi játékosok megoldanak egy középszinű csapat elleni feladatot.

Ennél azért jobbak
Baja (3.)–EnterHód Vásárhelyi KS (8.) 90–73 (27–17, 29–22, 22–10, 12–24) Férfi kosárlabda NB I B csoport, 6. forduló. Baja, 200 néző. Vezette: Reisz, Bálind, Csabai.
Kosársuli: Vejinovics 10/3, Mócsai 1, VAS 21/9, Nyilas 6, Mondzinger 15. Csere: Szilágyi 2, Schéda 4, Czibere 8/6, Ollé 3, Czuprák 3. Edző: dr. Elek András.
Dr. Elek András: – Valami nagyon nem stimmel a csapatnál, mert ennél azért sokkal jobbak vagyunk. Remélem, ezt pénteken be is bizonyítjuk hazai pályán a Debrecen ellen.

Hiányzó sérültek
Kispest (3.)–Szeged KKSE-Chance-Exicom (9.) 25–19 (8–9)
Női kézilabda NB I/B, Keleti csoport, 9. forduló. Budapest, 200 néző. Vezette: Felhő, Öcsi.
SZKKSE: DOBÓ 1 – Zsibrita, Velky 4, ARON 9/1, Karsai 1/1, Lehmann-Dobó 1, Zsilák. Csere: Szalma, Kovács (kapusok), Mészáros, Dávid 1, Mocsári, Szigeti, Orell, Vadászy 2, Huszka. Edző: Marosán György.
Marosán György: – Kis csapat vagyunk ahhoz, hogy két meghatározó emberünk sérülését ne érezzük meg.
Juniorok: Kispest–Szeged KKSE-Chance-Exicom 49–25.

Csapatmunka és jó játék
ContiTech-MNKSE (1.)–Gyula (2.) 33–24 (18–16)
Női kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 8. forduló. Makó, 300 néző. Vezette: Szabó, Uburnyák.
MNKSE: KOZSERÁN K. – Matyi 3, Kovács 2, ERDEI 11/7, KÜRTI 4, KOZSERÁN B. 5, LOVISTYÉK 5. Csere: DANI, Cseh (kapusok), Szebehelyi 1, FODOR 2, Práger, Almási. Edző: Baunok Bernadett.
Baunok Bernadett: – Igazi csapatmunka, jó játék, nagyszerű közönség, fantasztikus hangulat, amelynek az eredménye a szép győzelmünk.
Juniorok: Contitech-MNKSE–Gyula 27–22.

Remek kapusok
Kistelek (4.)–Hódmezővásárhelyi LKC (8.) 25–21 (11–9)
Női kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 8. forduló. Kistelek, 100 néző. Vezette: Bolvári, Mandl.
Kistelek: VARGA – DEÁK 8, BÁRKÁNYI 5/2, Kertész Anasztázia 3, Jeremiás 4, Sándor F. 1, Csányi 1. Csere: Botos (kapus), FEKETE 1, Kertész Anna, Lajos 2/1, Sándor L., Dóka, Rácz. Edző: Onozó István.
HLKC: Tóth – Török 3, Hegyi 6, Kovács 4, Tószegi 6, Sajtos 1, Miklós 1. Csere: Molnár (kapus), Krumesz, Domján Szabó, Olasz, Blaskovics. Edző: Sipter Lajosné.
Onozó István: – Nagyon jól kellett játszanunk, mert egy nagyon jó vásárhelyi csapattal találtuk magunkat szemben. Mindkét oldalon kiemelkedő volt a kapusteljesítmény, ha a támadásainkat pontosabban fejezzük be, nagyobb arányú győzelem születik, így a továbbiakra nézve javítani kell a támadásaink befejezésének pontosságán.
Sipter Lajosné: – Nagy küzdelem volt a pályán két egyenrangú csapat között, többször is sikerült ledolgozni a hátrányunkat, és felcsillant a fordítás reménye is, ekkor azonban rendszeresen szembesültünk azzal, hogy a hazai csapat nem hét főből áll. Koncentráltabb, jobb helyzetkihasználással ponttal, pontokkal távozhattunk volna Kistelekről, amely nem sok csapatnak sikerül ebben a bajnokságban.
Juniorok: Kistelek–HLKC 29–23.

Megrettentek
Inárcs-Örkény (10.)–Kézilabda Szeged SE-Algyő (11.) 25–24 (10–16)
Női kézilabda NB I/B, 9. forduló. Örkény, 100 néző. Vezette: Horváth, Simó.
KSZSE: ALMÁSI – Krivik 1, Takács 1, Hódi R. 1, HOMOKI 5, FORGÓ 10, Draxler O. 1. Csere: Répás (kapus), Debreczeni, Hódi Sz., Kormány 1, Puhalák 3, Volencsik 1. Edző: Mandl Gábor.
Mandl Gábor: – A győzelem lehetőségétől talán megrettent a csapat.
Juniorok: Inárcs-Örkény–Kézilabda Szeged SE-Algyő 20–38.
Nagyobb tudás
Kiskunmajsa (6.)–ContiTech-Makó (5.) 26–27 (15–15)
Férfi kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 9. forduló. Kiskunmajsa, 200 néző. Vezette: Major G., Nagy L.
Makó: AVRAMOV – DOMBEGYHÁZI 4, MAJOR I. 7, Vörös Á. 2, Benkő, VALACZKAI 9, Csöndes 3. Csere: Patakfalvi (kapus), Madár 1, Veréb 1, Papp D., Sárosi. Megbízott edző: Nagy György Sándor.
Nagy György Sándor elnök: – Az első félidőben a csapatunk nehezen lendült játékba. A második félidőben a nagyon durva hazai csapat ellen érvényesült a lelkes játékosaink nagyobb tudása. Készülünk a 24-i hazai, Törökszentmiklós elleni rangadóra, győzelem esetén a csapat már a dobogóra léphet.
Juniorok: Kiskunmajsa–ContiTech-Makó 39–14.

Elfogytak

FKSE-Szeged Algyő (3.)–Kiskunfélegyháza (7.) 24–29 (16–14)
Férfi kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 9. forduló. Algyő, 200 néző. Vezette: Bozó Z., Szegedi.
FKSE-Szeged Algyő: Gera – Zombori 4, Szögi Z. 1, Nagy 5, Czirják, Berta T. 2, Kiss A. 5. Csere: Szögi Cs. (kapus), Pádár, Sárkány 1, Berta K., Berta L. 1, Szőri, Oroszi, Varga 2, Zöldy 3. Edző: Vágó Attila.
Vágó Attila: – A több sebből is vérző csapatom elfogyott a második félidőre, és megérdemelten nyert a jó napot kifogó Félegyháza. Dolgozunk még többet, kijavítjuk a hibákat, megyünk tovább előre, hiszen tudjuk: minden héten háború.
Juniorok: FKSE-Szeged Algyő–Kiskunfélegyháza 35–26.

Leépített vendégek

Törökszentmiklós-Székács (1.)–Pick Szeged II. (2.) 31–24 (13–14)
Férfi kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 9. forduló. Törökszentmiklós, 200 néző. Vezette: Bujdosó, Mihály.
Pick Szeged II.: Tóth M. – Velky, Felföldi, Sztojanov 4, Fekete B. 3, Kardos 1, Hegedűs 5. Csere: Manojlovics, Vikor F. (kapus), Kazi 3, Szélpál 3, Zsadányi 2, Molnár B. 2, Fekete G., Szabó B., Gazsó 1. Edző: Bárány Zsolt.
Bárány Zsolt: – A csapatom céltudatos, megszervezett leépítése zajlott a hazaiak és a bírók részéről, így a második félidőre elfogytunk.
Juniorok: Törökszentmiklós-Székács–Pick Szeged II. 40–22.