Csongrád megye második, harmadik vonala

A kosárlabdától a vízilabdáig.
KIVÁLÓ VÉDEKEZÉS
BKG SE (7.)–Szeged KE (6.) 50–60 (13–14, 14–17, 7–11, 16–18)
Amatőr női kosárlabda nemzeti bajnokság, rájátszás az 1–8. helyért, 7. forduló. Szigetszentmiklós, vezette: Györki I., Czupi M.
Szeged KE: Mészáros 5/3, Sárközi, MARTONOSI 16/3, Földi 8, TÓTH C. 18/3. Csere: Zsíros, Kecskés 5, Szabó 4, Kőházi, Horváth Zs 4., Barabás, Nagy L. Edző: Mészárosné Kovács Andrea.
Mészárosné Kovács Andrea: – Az egész pályás letámadás, valamint a jó védekezés volt a siker titka, főleg az utóbbival hoztuk a győzelmet. Ezenkívül mindenki kiválóan dolgozott, támadásban pedig Tóth hozta az extrát.

Alapvető cél elérve
EX-ON FKSE-Algyő (7.)–Lajosmizse (4.) 30–26 (15–12)

Férfi kézilabda NB I/B, Keleti csoport, 24. forduló. Algyő, 150 néző. Vezette: Tomecsko-Hunyadi, Unyatinszki.
FKSE-Algyő: KISS O. – AMBRUS 5, Raffai, ZÖLDY 5, KOCSIS 6, Kardos 3, Béleczki 3. Csere: Farkas (kapus), Deák, Gazsó 2, Pál 4, Valaczkai, Teimel 1, Varga, Zsadányi 1. Edző: Dankó Ervin.
Dankó Ervin: – Örülünk a győzelemnek, ezzel az alapvető céljainkat elértük. Komoly taktikai harc folyt a pályán, a jó védekezésnek köszönhetően nyertünk. Egy nagyon erős Lajosmizsét sikerült 30 gól alatt tartanunk. A támadásban még fejlődnünk kell.

Komolyabb holtpont
MOL-Pick Szeged II. (9.)–Nyíregyháza (2.) 25–26 (13–11)

Férfi kézilabda NB I/B, Keleti csoport, 24. forduló. Szeged, 100 néző. Vezette: Horváth Z., Simó.
MOL-Pick Szeged II.: MANOJLOVITY – Árokszállási 2, FEKETE 6, Molnár B. 2, Szabó B., SZTOJANOV 6, Velky 1. Csere: Nagy M. (kapus), Urbán, Magyar D., Nagy L., HASZILLÓ 5, Patyi 1, Dolezsál 1, Papp G. 1, Kovács M. Edző: Szabó Levente.
Szabó Levente: – Nagyon jó iramú mérkőzést játszottunk, és uraltuk az első félidőt. A szünet után volt egy komolyabb holtpont, sajnos ott buktuk el a meccset. A rutin sokat segített a vendégeknek.

Nem adják fel
Kispest (6.)–Kézilabda Szeged SE (14.) 35–21 (18–9)
Női kézilabda NB I/B, Keleti csoport, 23. forduló. Budapest, 120 néző. Vezette: Bátori, Szanyi.
KSZSE: KÜRTI – Draxler O., Homoki 4, Lehman-Dobó 2, Dávid 2, Velky, Szombati 2. Csere: Lengyel (kapus), Sebestyén 1, Draxler D., FARKAS 5, Vér 3, Frányó 2 (1), Huszka, Sebők. Edző: Buchholcz-Huba Dóra.
Buchholcz-Huba Dóra: – Ma kevesebbet nyújtottunk, mint amit tudunk, de nem adjuk fel, és ha reálisan nézzük, van esély a szükséges négy pont megszerzésére a hátralévő mérkőzéseken.

Rangadóhoz méltó meccs
FKSE-Algyő II. (10.)–ContiTech-Makó (6.) 22–24 (13–12)

Férfi kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 19. forduló. Algyő, 100 néző. Vezette: Papp D., Tar.
FKSE-Algyő II.: STAVRI – Czirják 1, Pál Á. 5/1, Zsadányi 2, Berta T., Kovács 3, ZOMBORI 4. Csere: Andor (kapus) KISS 2, Berta L., Morva 2, Pádár 3, Bozsák, Szécsi. Edző: Barok István.
ContiTech-Makó: AVRAMOV – Árokszállási 4, PAPP D. 9, Sárosi, Vikor 1, PAPP K. 6, VERÉB 4. Csere: Patakfalvi (kapus), Zsiga, Kovács M., Sóti, Szilágyi Z., Szabó M. Edző: Gera Norbert.
Barok István: – Ebben a félévben már nem először betlizünk az utolsó negyedórában. Most 1–6-ra „hoztuk" ezt a szakaszt. A „levelező tagozatos" edzésmunkának nem lehet más az eredménye. Kiskunmajsán az utolsó 13 percben Miksi Pisti hat gólt lőtt, de ő még korházban lábadozik. A sorsunk most már nem csak a mi kezünkben van.
Gera Norbert: – Végig rangadóhoz méltó küzdelem volt a pályán. A védekezés és a kapusteljesítmény kimagasló volt mindkét oldalon. Fontos pontokat szereztünk, és bizakodva várjuk az előttünk álló rangadókat.

Futottak az eredmény után
HLKC (5.)–Szarvas (2.) 24–25 (12–13)
Női kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 19. forduló. Hódmezővásárhely, 150 néző. Vezette: Sándor, Szabó.
HLKC: Kothencz – Hegyi 5, Szőke 2, NÉMETH ZS. 9, Miklós 1, Kecskeméti, Rozmann 4. Csere: Balogh (kapus), Tószegi, Mészáros, Krumesz, Szabó 2, Sajtos, Kandó, Becsei, Fürtch 1. Edző: Gaál Bernadett.
Gaál Bernadett: – Az egész mérkőzésen futottunk az eredmény után. Az első félidőben 1–4-es hátrányból még fordítottunk, és végig fej-fej mellett haladtunk a Szarvassal, a 2. félidő azonban nem hozott sok jót. Későn jött a hajrá, és nem tudtunk még egy pontot sem szerezni. Sajnálom, hogy nem sikerült nyerni, de ehhez több jó teljesítmény kellett volna.

Kevesen voltak
Tiszavirág SZVPS (2.)–KESI (4.) 6–8 (3–3, 1–2, 1–1, 1–2)

Férfi vízilabda OB I/B, rájátszás a 13–20. helyért, 1. forduló. Szeged, 100 néző. Vezette: Pásztor, Matajsz.
Tiszavirág SZVPS: BOGNÁR (6 védés) – LEHMANN 3, Berkó, Hegedűs I. 1, Török A. 1, Barna, Mikházi. Csere: Németh M., Lakatos 1, Fodor Á. Edző: Molnár Péter.
Molnár Péter: – Megint kevesen voltunk, így nem volt megfelelő a csapat szerkezete. Ez volt az évad egyik leggyengébb játéka, így sajnos nem is lehetett más az eredmény.

Kései felpörgés
Debreceni VSE (3.)–SZTE-EHÖK (8.) 11–6 (3–0, 2–2, 3–1, 3–3)

Férfi vízilabda OB I/B, rájátszás a 13–20. helyért, 1. forduló. Debrecen, 100 néző. Vezette: Füzesi, Birri.
SZTE-EHÖK: GEÖNCZEÖL (10 védés) – Kormányos, Nádasdi Z. 1, Szabó G., Páll 1, Katona 2, Husztik. Csere: Tóth M., Tóth Á. 1. Megbízott játékos-edző: Husztik Balázs.
Major Levente: – Fáradságos út után csak a meccs második felére bírtunk felpörögni, akkor meg már késő volt.

Itt a tavasz, örülnek
HVSC (6.)–MAFC (5.) 12–10 (2–1, 2–5, 5–0, 3–4)

Férfi vízilabda OB I/B, rájátszás a 13–20. helyért, 1. forduló. Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: László G., Tóth S.
HVSC: UJHÁZI (10 védés) – Kapu, Csuka 1, Kristó 1, HAJDÚ 6, Dombóvári 1, Vígh Cs. 2. Csere: Barna, Tonnes, Pölös 1. Edző: dr. Bertók Gyula.
Dr. Bertók Gyula: – Itt a tavasz, örülünk.

Tisztes és szoros
Univer Kecskemét (3.)–Floratom Szeged AC Probart II. (8.) 14–4

Férfi asztalitenisz NB I, Keleti csoport, 16. forduló, Kecskemét.
A szegedi győzelmeket szerezték: Erdélyi (2), Kószó I. (2).
Lukács Levente: – A bronzérem legfőbb várományosa ellen valamennyi játékosunk bizonyítási lehetőséget kapott, végül tisztes vereséget szenvedtünk.

Floratom Szeged AC Probart II. (8.)–Szerva ASE Szécsény (2.) 0–18
Férfi asztalitenisz NB I, Keleti csoport, 17. forduló, Szeged.
Lukács Levente: – A találkozó hozott szoros egyéni mérkőzéseket, amelyek kiválóan szolgálták a Szolnok elleni hétközi rangadóra való felkészülésünket.

Elúszott érem
Univer Kecskemét (3.)–ATSK Szeged I. (4.) 14–4

Férfi asztalitenisz NB I, Keleti csoport, 17. forduló, Kecskemét.
Az ATSK győztesei: Ferencz (2), Csetle, és a dr. Bohács, Csetle páros.
Márki Ernő: – Ezzel a vereséggel elúszott a bajnoki bronzérem megszerzésének lehetősége, így várhatóan a negyedik helyen zárjuk a bajnokságot.

Élvezheti a játékot a Naturtex

A Szeged 2:0-s hátrányban van az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharcban a sokkal esélyesebb Olaj ellen, ám Simándi Árpád másodedző ettől függetlenül is a szenzációs szezont dicséri. Tovább olvasom