2017. 07. 20. csütörtök - Illés 21°C | 34°C Még több cikk.

Csongrádi hetes a rajton

Rajt a labdarúgó NB III-ban: a szegedi Tisza Volán és a Csongrád idegenben nyert, a megyei rangadó Algyőn is vendég-, azaz vásárhelyi győzelmet hozott.
Algyő–HFC 2–5 (0–4)
Algyő, 300 néző. Vezette: Mihálik.
Algyő: Horváth R. – Grósz (Szélpál A.), Kothencz, Varga N., Krucsó – Gonda (Papdi Cs.), Sípos, Gyimesi (Pataki), Daróczi – Végh – Retek. Edző: Tóth Ákos.
HFC: Molnár – Szűcs, Kalász, Pécsek, Huszár – Mészáros (Frank), Antal, Nagy (Czina), Varga M. (Simon) – Rácz, Bernát. Edző: Rostás Károly.
Gólszerzők: Daróczi, Végh, ill. Bernát (3 – az egyiket 11-esből), Rácz (2).
Kiállítva: Krucsó, Varga N.
A vendég HFC tízperces tapogatózó játék után magához ragadta az irányítást, és az első félidőben szerzett négy góljával eldöntötte a három pont sorsát. A minden csapatrészében szervezettebb vendégek elsősorban a szélvészgyors Bernát és a feltartozhatatlan Rácz révén sorozatban alakította ki és értékesítette helyzeteit. A hazaiak katasztrofális védekezése és értékelhetetlen középpályás, valamint támadójátéka miatt semmi veszélyt nem jelentettek a vásárhelyiek kapujára. A szünetet követően cserékkel átalakított Algyő az érthetetlenül lefékező HFC-vel szemben még kettős emberhátrányban is dicséretesen küzdött.
Tóth Ákos: – Több meghatározó játékosunk hiánya rányomta bélyegét teljesítményünkre.
Rostás Károly: – Az első félidő sziporkázó játékát a fordulás után indokolatlanul körülményesre váltottuk, ennek ellenére gratulálok az egész csapatnak.
Jók: Horváth R., ill. az egész csapat.

Kiskunfélegyháza–Tisza Volán SC 2–3 (1–1)

Kiskunfélegyháza, 150 néző. Vezette: Gyekiczki.
Kiskunfélegyháza: Tóth – Nádasdi, Barna Zs., Valkovics, Szabó T. – Lénárt (Czibolya), Újvári (Bagi), Kádár, Katona – Barna Cs., Terjék. Edző: Gyurik József.
Tisza Volán SC: Kispéter – Vida, Mórocz, Kreizler, Laczkó J. – Péter S., Burány – Szélpál T. (Dlusztus I.), Brinszky (Kökény), Zakar (Füle) – Homma. Edző: Vágó Attila.
Gólszerzők: Újvári, Szabó T., ill. Homma (2), Vida.
Kiállítva: Péter S.
Az előző évadban hetedik helyen végző házigazdák és az újonc, de a nyáron sokat erősödött szegediek összecsapása jó kis meccset vetített előre. A kilátogató nézőknek ebből a szempontból nem kellett csalatkozniuk, csapatuk veresége miatt viszont bánatosan bandukoltak haza. Pedig a döntetlenre végződött első félidőt követően, a félegyháziak a fordulás után tíz percig több meleg pillanatot is okoztak a vendégek védelmének, de Vida ragyogó fejestalálata után Homma szintén tapsot érdemlő alakításával igazolták a volánosok, hogy sok van ebben a csapatban.
Vágó Attila: – Jó iramú mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk.
Jók: Újvári, Valkovics, Barna Zs., ill. Homma, Brinszky, Vida, Mórocz.

REAC II–Csongrádi Tiszapart SE 2–7 (0–3)

Budapest, 50 néző. Vezette: Laczkó Z.
REAC II: Floszmann – Baghy, Kocsis, Hornyák, Gasparik – Nagy D. – Héger (Schlaffer), Rása, Kiss T. – Matundo (József), Délczeg (Balogh). Edző: Hornyák Béla.
Csongrád: Bíró – Szeri, Bagi, Forgó, Keller Z. – Szűcs D. – Keller I., Antal (Túri), Bárdosi – Katona (Bánfi), Kovács N. (Bertók). Edző: Marko Milosevics.
Gólszerzők: József, Rása, ill. Katona (3), Keller I., Szűcs D., Bárdosi, Bertók.
Viszonylag rossz talajú pályán remek iramú meccset játszott a két gárda. A Csongrád kidolgozott akciókból szerezte góljait, a vendégek ötletesen játszottak. A REAC két megingásból talált be kétszer, a hajrában pedig Bíró még 11-est is hárított.
Marko Milosevics: – Egy nagyon jó meccsen, jó játékkal győztük le a fiatal erőkből álló REAC-ot.
Jók: Rása, Kiss T., ill. Bíró, Szeri, Bagi, Keller Z., Katona.

További eredmények: Monor–Örkény 1–1, Baja–Honvéd II 5–3, Békéscsaba–Gyula 0–0, Vasas II–Szigetszentmiklós 1–0, Dabas–Szolnoki Spartacus 3–2.