2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 7°C | 14°C Még több cikk.

Csoportelső a Szeged Beton

A férfi vízilabda LENkupa első selejtezőköréből százszázalékos teljesítménnyel jutott a másodikba az otthon játszó Szeged Beton. A következő kör sorsolását holnap tartják Rómában.
A LEN-kupa G csoportjának pénteki rajtján kellő magabiztossággal ugyan, de felejthető játékkal a trió favoritjának számító Szeged Beton 9–3-ra legyőzte a francia Sete együttesét. Abból a szempontból van csupán jelentősége az eredménynek, hogy tegnap délelőtt a románok „csak" öt gól különbséggel, 10–5-re verték a Setét. Ez pedig azt jelentette,
hogy a bekalkulált csoportelsőséghez a Betonnak már egy soványka döntetlen is elég lett volna. Csakhogy a Tisza-partiak fejében meg sem fordult ez a lehetőség, nem gólkülönbséggel, hanem három pont előnynyel akartak a csoport élén végezni.

A Csongrád megyeiek tanultak a pénteken elkövetett hibákból is, mert ezen a meccsen igyekeztek végig koncentráltan pólózni. Míg a Sete ellen huszonkét percet kellett várni Varga Csuvi első góljára, most még kettőt sem. A pénteki meccset kihagyó Milos Korolija pedig a negyedikben jelezte, nélküle elképzelhetetlen a Beton centerjátéka.

Jól zárt a Baksa (piros sapkában) irányította Beton-védelem, a szegediek végig kézben tartották a találkozót Fotó: Frank Yvette

Lényegesen összeszedettebbnek tűnt ezúttal a hazai gárda, ezt többek között az is mutatta, hogy az első öt emberelőnyből mindössze egyet nem sikerült gólra váltani. Egészen a második negyed utolsó percéig jól játszott a Szeged – nem véletlenül vezetett 6–2-re –, mégsem dőlt el a mérkőzés, mert negyven másodperc alatt két találatnyira zárkóztak a románok. Sőt: a harmadik játékrész közepén utól is érték (7–7) a helyzetkihasználásban jelentősen visszaesett Szegedet. A nézőket a szívbaj kerülgette, az idegnyugtató találatról kétszeres olimpiai bajnokhoz illően a megállíthatatlanul játszó Varga Tamás gondoskodott.
A franciák ellen sziporkázó Weszelovszky most halványabb volt, de ő csúcsformában is képes, és tud is gólt szerezni, ráadásul a legjobbkor villant a villámgyors jobb csukló, 9–7. A zárófelvonásban így már csak az a kérdés maradt megválaszolásra, hogy mennyi lesz a különbség a Szeged javára. Maradt a két gól. Nem borult a papírforma, Baksáék csoportelsőként jutottak tovább.

SZEGED BETON VE–STEAUA BUCURESTI 10–8 (3–0, 3–4, 3–3, 1–1)
Férfi vízilabda LEN-kupa, első selejtezőkör, G csoport, 2. forduló. Újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Kuretasz (görög), Nyegovan (szerb).

Szeged Beton: Baksa – Vejzagics 1, Varga T. 4, Komlósi 1, Milos Korolija 1, Weszelovszky 1, Lehmann 1. Csere: Varga P., Juhász Zs., Török B., Mihajlo Korolija 1, Kuncz. Edző: Kásás Zoltán.

Steaua Bucuresti: Dragusin – Matei, Busila, Negrean, Chistescu 2, Georgescu 3, Ghiban 1. Csere: Stancu, Cojocariu, Chiovenau 1, Musat 1. Edző: Hagiu Vlad.

Gól – emberelőnyből: 11⁄7, illetve 7⁄2.

Ötméteresből: 1⁄1, illetve 1⁄1.

A másik mérkőzésen:
Steaua Bucuresti–Dauphins de Sete 10–5 (3–1, 4–1, 1–2, 2–1).

A csoport végeredménye: 1. Szeged Beton 6 (19–11), 2. Steaua Bucuresti 3 (18–15), 3. Sete 0 (8–19) ponttal. Az első két helyezett jutott a második selejtezőkörbe.

• 4. B.B. :D 2008. október 19. 21:12
    „Te meg ne haragudj de miert nem olvasod el es ertelmezed ujra meg ujra amit a pajtasom beirt, hiszen lathatoan nem fogtad fel elsore...”
  • 3. snoopy 2008. október 19. 21:11
    „ha a hozzaszolasod 3. szava(ha nm muszaj, nem idezem) nekem szolt, akkor gondolkozz el egy kicsit a beirasom tartalman...ha megy....bar nehez lesz, mert jonak magyarazom, aki meg a vesszot sem ismeri...”
  • 2. Uszoda-Joda 2008. október 19. 20:19
    „Te mijért baszogatod a barátaim ha tudnád mennyit edzenek akkor más lenne a véleményed lehet utánuk csinálni én ott vagyok velük minden nap:))HAJRÁ FIUK ÉN SZURKOLOK NEKTEK KITARTÁS
    ÜDV A NOKEDLE VAGY AZ USZODAMESTERETEK:))”
  • 1. snoopy 2008. október 19. 13:55
    „sete, ejtsd: szet, ugyhogy nem Setét vertek...
    szomoru, h egy ujsagironak nem az iras az erossege...
    ennyi”

Pick Szeged–Zagreb 30-36

A BL csoportkörének harmadik fordulójában az életben maradásért játszott a Pick Szeged férfi… Tovább olvasom