2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Csorvási Milán volt a hős

Szeged – Izgalmas mérkőzésen, a negyedik negyedben fordítva győzte le 84–77-re a Naturtex-SZTE-Szedeák a Jászberényt a férfi kosárlabda NB I A csoport középszakaszának alsóházában. A hajrában Csorvási Milán vált a meccs hősévé.
Naturtex-SZTE-Szedeák–Jászberény 84–77 (20–23, 21–16, 17–25, 26–13)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, középszakasz, alsóház, 3. forduló.
Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Papp, Gaál, Tőzsér.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 16/12, LEVY 13, HORVÁTH Á. 13/3, WILLIAMS 17/3, CSORVÁSI M. 15. Csere: Molnár A. 9/6, Kiss, Csorvási L., Wirth 1. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Jászberény: SZAVICS 17/3, MLADENOVICS 21/6, Ahmetbasics 7, Dukics 2, SUNDOV 21/3. Csere: Varga, Horti 9, Szögi. Vezetőedző: Srdjan Antics.
Kipontozódott: Levy (40.), illetve Sundov (38.).

Bár nem ő dobta a legtöbb pontot, és nem is egyedül tette, a Jászberény elleni meccset Csorvási Milán nyerte meg a Naturtex-SZTE-Szedeáknak. Mint tudjuk, a férfi kosárlabda NB I A csoport középszakaszának alsóházában minden meccs duplán számít, és a negyedik negyed előtt nem állt jól a szegediek szénája. Hat ponttal, 64–58-ra vezettek ekkor Dukicsék, és a meccs képe alapján nem tűnt úgy, hogy fordítani tud a Naturtex.

Csorvási Milán volt a nyerőember: Szedeák-Jászberény 84-77. Fotó: Frank Yvette (galéria)

Csorvási egész meccsen befektetett munkája azonban ezután térült meg. A válogatott center hatalmasat melózott a világ legjobb bajnokságában, az NBA-ban is megforduló horvát Sundov mellett, és bár ellenfele eljutott 21 pontig, a faultokat is gyűjtögette. A zárónegyedben Csorvási – akin látszott, hogy sokat kivett belőle a „birkózás" – elkezdte dobni a kosarakat, majd a 38. percben egy palánk alól feltett labdánál ismét odaütött neki a horvát. Sundov kipontozódott, innentől pedig nem volt kérdés, hogy a Szeged nyeri a meccset. Csorvási még kiosztott két blokkot védekezésben, majd visszatett egy lepattanót, 77–73 után pedig azt figyelhette, ahogy társai tovább növelik a különbséget. A centernek ránézésre is jót tettek az utóbbi hetek, jobban bírta erővel a találkozót.

Bár nem szabad elfelejteni Jereminov hármasait, Levy mezőnymunkáját, Williams 17 pontját, valamint Horváth és Molnár András teljesítményét, ezen a meccsen Csorvási volt a nyerőember.

A Szedeák pénteken 17 órától Nyíregyházán folytatja a középszakaszt – ismét nagyon fontos lenne a győzelem megszerzése.

Nikola Lazics: – Fontos és nehéz mérkőzés volt, az ideges játékunkat jól példázta, hogy az első félidőben tíz eladott labda nehezítette a dolgunkat. Az utolsó negyedben koncentrált és hatékony játékkal megérdemelt győzelmet arattunk.

További eredmények az alsóházból: Körmend–Nyíregyháza 101–87, Falco–Zalaegerszeg 106–92.

Online tudósításunkat itt olvashatják el újra. >>>

Nemzetközi hokitorna Szegeden

A Tisza Volán Szegedi Vízmű SC jégkorongszakosztálya I. Tisza Pakk-kupa néven nemzetközi utánpótlástornát rendez az U12-es korosztályban. Tovább olvasom