2018. 01. 17. szerda - Antal, Antónia -1°C | 8°C Még több cikk.

Csorvási Milán volt a nyerőember: Szedeák-Jászberény 84-77

Szeged – Remek utolsó negyedet produkálva nyert a Szedeák NB I A csoport kosárlabdacsapata a Jászberény ellen. Csorvási Milán hatalmasat küzdött a horvát Sundov ellen.
Naturtex-SZTE-Szedeák-Jászberény 84-77 (20-23, 21-16, 17-25, 26-13)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, középszakasz, alsóház, 3. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Papp, Gaál, Tőzsér.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 16/12, LEVY 13, HORVÁTH Á. 13/3, WILLIAMS 17/3, CSORVÁSI M. 15. Csere: Molnár A. 9/6, Kiss, Csorvási L., Wirth 1. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Jászberény: SZAVICS 17/3, MLADENOVICS 21/6, Ahmetbasics 7, Dukics 2, SUNDOV 21/3. Csere: Varga, Horti 9, Szögi. Vezetőedző: Srdjan Antics.
Kipontozódott: Levy (40.), ill. Sundov (39.).

Nikola Lazics: - Fontos és nehéz mérkőzés volt, az ideges játékunk jól példázta, hogy az első félidőben tíz eladott labda nehezítette dolgunkat. Az utolsó negyedben koncentrált és hatékony játékával megérdemelt győzelmet arattunk.

Srdjan Antics: - Sérüléssel bajlódó kulcsembereink nélkül három negyeden át a mi akaratunk érvényesült. A technikai hibák és a szabálytalanságok megítélésében nem voltak következetesek a játékvezetők.

IV. negyed (84-77)

10. perc: Csorvási bedobja a lepattanót, 77-73! Hatalmas izgalmak a végégn, Csorvási Milán extrát játszik! Jereminov büntetői jönnek: az első jó, a második is 79-73. Levy kipontozódik. Ahmetbasics 79-75. Molnár egyik büntetője jó 80-75. 20 másodperc. Két berényi büntető bent 80-77. Szegedi időkérés. Kosár kell! Jereminovnak ütnek oda. Az első bent, a második is! 82-77. Horváth Ákos teszi fel a koronát a meccsre, 84-77-re nyer a Szedeák!

9. perc: elrontják, miénk a labda. Horváth Ákos dobása nem jó, jöhetnek a vendégek. 91 másodperc van hátra. Csorvási blokkol. Jereminov jön a végére. megint Csorvási, megint blokk! Levyé a lepattanó!

Csorvási Milán volt a nyerőember: Szedeák-Jászberény 84-77. Fotó: Frank Yvette (galéria)

8. perc: Szavics hármasa remek 72-73. Csorvási Milán faulttal együtt! Sundovot kipontozzák róla! bedobja a büntetőt, 75-73 ide.

7. perc: Levy védekezésben nagyot dolgozik. Sőt, most támadásban is eredményes 72-70. Molnár András jön a hajrára.

6. perc: miénk a labda.

5. perc: Csorvási Milán gyönyörű kosara 68-68. Mladenovics 68-70. Sundov negyedik faultja. Horváth Ákos büntetői 70-70.

4. perc: Csorvási ellépi. Jereminov megint hozza a távolról dobott triplát 66-68. Szegedi labdaszerzés, berényi időkérés.

3. perc: szegedi időkérés. Csorvási Milán szed lepattanót. Elöl is hatákony, lepattanót szed. Egy büntetőt dob be 63-68.

2. perc: Sundov 60-66. Horváth tesz vissza egy lepattanót 62-66. Mladenovics 62-68. Williams hármasa lejön.

1. perc: Levy szed támadó-lepattanót. Eladtuk. Williams csúszik be a palánk alá 60-64.

III. negyed (58-64)

10. perc: Williams dob büntetőket: egy jó 58-62. Mladenovics 58-64. Vége a negyednek.

9. perc: Molnár András dob gyönyörű kosarat 57-58. Sundov büntetői 57-60. Mladenovics 57-62.

8. perc: Csorvási  Milánt szereli Sundov, nincs fújás. Csorvási reklamál, technikai. Szavics bedobja mindkettőt 55-58.

7. perc: Horti most középtávoliból talál be 54-56. Levy harcol ki büntetőket, de csak egyet dob be 55-56. Kiss Zsolt a pályán.

6. perc: marad a labda a Szedeáknál, bár az egyik bíró mást jelez. Horti büntetőből egyenlít 54-54.

5. perc: Williams büntetője, majd Levy kosara 51-52. Négy az egy ellen támadunk, Jereminov megáll a triplavonalnál, és bevágja 54-52.

4. perc: Csorvási Milán kosara jó, a büntető is 48-50. Sundov 48-52.

3. perc: Sundov bújik át a palánk alól, majd zsákol egyet, lépésgyanús volt 45-48. Szavics a mezőny legjobbja eddig 45-50.

2. perc: megint Sundov 41-43. Horváth Ákos eladja, kosár plusz büntető, Mladenovics előbb kihagyja, majd megismételtetik, ezt bedobja 41-46. Williams a palánk alól 43-46. Megint az amerikai 45-46.

1. perc: a vendégek hozhatják a labdát. Sundov kosara, jól játszik a horvát 41-41.

II. negyed (41-39)

10. perc: Szögi faultol. Kimarad az utolsó dobás, ez a vége. 41-39 a félidő.

9. perc: Jereminov eladja, a Berény ellépi, Lazics időt kér. Williams dob triplát, fordítunk 41-39.

8. perc: Kiss Zsolt szerez labdát. Levy dob fontos kosarat 38-39. Antics "agyvérzést kap", végigüvölti a meccset.

7. perc: Varga egyik büntetője megy be. Eladjuk, indulnak, bedobják 36-39. Most nagyon intenzív a berényi védekezés.

6. perc: Horti kosara jó, pályán a vásárhelyi Szögi Ádám 36-33. Megint Horti 36-35. Szegedi fault után időkérés. Nehéz meccs lesz.

5. perc: Molnár és Levy hatalmasat harcol a labdáért, Jereminov hármast dob belőle 34-31. Sundov három faultja miatt leül pihenni, ez nem nagy baj. Jereminov passzából Csorvási Milán 36-31.

4. perc: Jereminov triplája is ül 31-29. Szavics 31-31.

3. perc: Horti kosarával 28-27. Csorvási Levente megint ront, Mladenovics viszont eredményes 28-29.

2. perc: megint Molnár, ez a tripla is jó! 28-23-nál időt kér a magából teljesen kivetkőzött vendégedző. Sundov 28-25. Csorvási Leventére fújnak faultot. Az egyik legpaprikásabb meccs ez eddig a szezonban.

1. perc: Horváth Ákos dobja be a technikai miatt kapott büntetőket. 22-23, és miénk a labda. Molnár András triplája remek, szép bemutatkozás 25-23.

I. negyed (20-23)

10. perc: Molnár András is a pályán. Szavics 18-23. Williams a palánk segítségével 20-23. Technikaival ér véget a nyede, az egyik berényi kapja.

9. perc: Csorvási Milán helyén Csorvási Levente a pályán. Sundov büntetői 18-21. Három a kettő ellen kihagyjuk a ziccert.

8. perc: Sundov első kosara 17-19. Szegedi időkérés. Megáll a labda a gyűrűn, majd kifelé szédül. Wirth egyik büntetője megy be 18-19.

7. perc: Szavics kosara jó, majd még egy bemegy 15-17. Wirth Ádám a pályán. Williams bedobja mindkét büntetőt 17-17.

6. perc: érzi a gyűrűt Levy, megint hibátlanul céloz 15-13.

5. perc: Dukics duplája 12-11. Ahmetbasicsot kell fegyelmezni. Williams megint egy büntetőt dob be 13-11.

4. perc: Levy két duplája mellett két berényi tripla születik 12-9.

3. perc: Mladenovics, majd Horváth Ákos triplája. Megint Horváth 8-3.

2. perc: Csorvási Milán veri meg az NBA-t megjárt Sundovot 3-0.

1. perc: Williams elhozza a labdát. Williams büntetőjével vezetünk 1-0.

17.57: a Pick kézilabdacsapatának edzése után a csarnokban maradt a magyar válogatott Ilyés Ferenc, aki a lelátón drukkol a Szegednek.

17.54: a Szedeákban több mint tíz esztendő után játszik ismét hazai bajnokit a saját nevelésű Molnár András, aki a 20-as mezben szerepel.

17.52: a vendégeknél ott van a keretben az exszegedi Nebojsa Dukics és a vásárhelyi származású Szögi Ádám is.

17.49: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Fontos meccset játszik a Szedeák, amelynek muszáj nyernie a Jászberény ellen. Hajrá, Szeged!

Legutóbbi hazai mérkőzésén, az alapszakasz végén a Naturtex-SZTE-Szedeák 84–75-re legyőzte a Jászberény együttesét. Hogy ez miért érdekes? Azért, mert a középszakaszban éppen a berényieket fogadja majd Nikola Lazics csapata ma 18 órától az újszegedi sportcsarnokban.

Mivel a középszakaszban minden meccs létfontosságú, hazai pályán csak a győzelem elfogadható a Szedeák számára. Esélyesnek is számítanak Jonathan Levyék, hiszen az említett hazai siker mellett a szezonban idegenben is le tudták már győzni a főleg délszláv kosarasokra, például a Szegedről igazolt Nebojsa Dukicsra építő ellenfelüket: Berényben remek játékkal 101–85-re nyert a Naturtex.

Az exszegedi Nebojsa Dukics (balra) és Jerrell Williams ismét összecsap az újszegedi sportcsarnokban. Fotó: Frank Yvette

Sőt, ha visszatekintünk az elmúlt négy esztendőre, azaz a Szedeák legfrissebb A csoportos időszakára, megfigyelhetjük, hogy nem nyerni jár Újszegedre a Jászberény: 2011 decemberében 106–74-re győzött a Szeged Tomiszlav Ivosev 30 pontjával, 2012 októberében pedig 88–75-re diadalmaskodtak Csorvási Milán 26 pontos teljesítményének is köszönhetően. És persze azt sem szabad elfelejteni, hogy 2009 novemberében, még a B csoportos évben is nyert a „sporiban" a Szedeák 95–87-reGémes Levente volt akkor a legeredményesebb 25 pontjával –, a szezon végén pedig éppen a berényiek előtt jutott fel a szegedi együttes.

A múltból persze nem lehet megélni, ma újból bizonyítania kell a csapatnak. Nikola Lazics vezetőedző Vida Mátét leszámítva a teljes keretet bevetheti a 18 órakor kezdődő összecsapáson – az irányító játékjogát a zalaegerszegi kiállítása után nyolc napra automatikusan felfüggesztették –, amelyről a delmagyar.hu online tudósításban számol be.

* * *

NBA-center a vendégeknél

A két csapat alapszakaszbeli összecsapásához képest egy helyen módosult a Jászberény kerete. A Szeged mai ellenfele leigazolta a 34 éves, 221 centméter magas horvát centert, Bruno Sundovot, aki a világ legjobb bajnokságában, azaz az észak-amerikai NBA-ben öt csapatban is szerepelt. A Dallas Mavericks, az Indiana Pacers, a Boston Celtics, a Cleveland Cavaliers és a New York Knicks korábbi légiósa legutóbb az Egyesült Arab Emírségekben játszott, míg a berényieknél a középszakaszban két meccsen 18 pontot átlagolt.