2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 14°C | 24°C Még több cikk.

Csurgói KK-Pick Szeged 22-28 - döntőben a Pastor-csapat

Végig magabiztosan vezetve, 13-9-es félidő után 28-22-re nyert a Csurgói KK otthonában a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a bajnoki elődöntőben, és bejutott az NB I fináléjába.
Csurgói KK-Pick Szeged 22-28 (9-13)
Férfi kézilabda NB I elődöntő, második mérkőzés, Csurgó, 800 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Csurgó: Wyszomirski – Aguirrezabalaga, Szavics, Grebenár 4, Pukhovszkjij 2, Pordán 1, Gazdag 2. Csere: Pallag (kapus), Borsos 1, Szöllősi 1, Herbert, Vadkerti G. 1, Lele 5/3, Nagy 1, Oláh 2, Országh. Vezetőedző: Imre Vilmos.
Pick Szeged: Mikler - Parrondo, Balogh 9, Mindegía 3, Ilyés 3, Zubai 1, Vadkerti A. 1. Csere: Blazevic, Larholm 2/2, Laszica, Prce 4, Vranjes 3, Kekezovics, Ancsin 2. Vezetőedző: Juan Parlos Pastor.
Kiállítás: 4, ill. 12 perc.
Hétméteres: 7/3, ill. 4/2.

A Pick Szeged végig uralta a meccset, esélyt sem hagyott a Csurgónak. Mikler és Balogh parádésan játszott, mindketten extrateljesítménnyel rukkoltak elő. A bajnoki döntő jövő héten (május 7-én) szerda 20 órakor kezdődik Veszprémben. A párharc 2 győzelemig tart. A szegedi meccset május 10-re (szombat) 13.15-re írták ki, de ez munkanap. A Pick jelezte a szövetségnek, hogy módosítsa az időpontot, mert ez a szurkolóknak nem felel meg.

60. perc: Mikler újabb védése. 28-22-re nyert a Pick, így a döntőben a Pastor-csapat.
59. perc: Mindegía, rossz. Időt kér a Csurgó. Ilyés szerzett labdát. Balogh, bombaformában, 22-28.
58. perc: Vranjes blokk, majd 2 perc.
57. perc: Mikler tolja ki. Köszönjük! Balogh megy keresztbe, 22-27.
56. perc: Véd a hazai kapus, Vranjes kihagyja.
55. perc: Balogh hetest harcol ki. Larholm, kihagyja. Hazai hetes. Lele, 22-26.
54. perc: Ilyés 2 perc. Szöllősi, 21-26. Herbert megsérül, ápolni kell. Borsos 2 perc.
53. perc: Vranjes kapott remek labdát, 20-26.
52. perc: Lele, 20-25.
51. perc: Vadkerti G., 19-24. Balogh, olyan csel csinál, ami után Borsos a lelátóra megy: 19-25.
50. perc: Balogh felhúzza, 18-24.
49. perc: Lele, Mikler iszonyat nagyot védett.
48. perc: Ancsin kapufa.
47. perc: Ilyés az alsóba, 17-23. Pukhovszkij a szélről, 18-23.
46. perc: Mindegía fölé. Mikler véd, marad a Csurgónál a labda. Eladja a labdát a hazai csapat.
45. perc: Ancsin elemében, védővel a nyakán, 16-22. Borsos, 17-22.
44. perc: Szegedi belemenés. Hazai is, de nem fújnak... Grebenár, talpról, 16-21.
43. perc: Hazai hetes. MIKLER!!!!!
42. perc: Mikler tolja ki. Ilyés, véd Wyszomirski.
41. perc: Mikler, Pordán szedi össze, 15-20. Ancsin-bomba, 15-21.
40. perc: Ancsin hetest harcol ki. Larholm, 14-20.
39. perc: Mindegía ellépi. Pukhovszkij mellé.
38. perc: Mindegía zunder, 14-19. Remek szegedi blokk. Balogh szerzett labdát.
37. perc: Balogh eladja a labdát. Kisebb kakaskodás. Gazdag a szélről, 14-18.
36. perc: Mindegía a szélről, 12-18. Grebenár, 13-18.
35. perc: Balogh ver meg mindenkit, 11-17. Borsos 2 perc. Zubai is. Oláh, 12-17.
34. perc: Zubai beállóból, 11-16. Hazai hetes. Mikler ezt is megfogja!!!!!!
33. perc: Prce, talpról, 11-15. Mikler véd.
32. perc: Prce begyalogol, 10-14. Pukhovszkij, 11-14.
31. perc: A Pick kezdi a második félidőt. Mindegía ellépi. Ilyés 2 perc. Hazai hetes. Mikler véd. Marad a hazaiknál a labda. Oláh, nagy gól, 10-13.

30. perc: Balogh sokkal fölé. Lele, blokkról, 9-12. Vadkerti Attila beállóból, 9-13.
29. perc: Nagy a szélről, 8-12. Időt kért a Szeged.
28. perc: Vranjes kap remek landát, szép, 7-11. Mindegía labdát szerzett, ejt, 7-12.
27. perc: Prce, talpról, 6-10. Vadkerti G. válaszol, 7-10.
26. perc: Prcétől elveszik a labdát. Grebenár bevágja, 6-9.
25. perc: Mikler, remek. Prce, 5-9. Mikler újabb ziccert véd. Micsoda teljesítmény!!!
24. perc: Vranjes, telibe találja a kapufát.
23. perc: Hazai hetes. Lele, 5-8. Egyelőre nincs hazai 2 perc. Pedig...
22. perc: Eladja a Pick.
21. perc: Grebenár, 4-8.
20. perc: Balogh villan, 3-8.
19. perc: Balogh hetest harcol ki. Larholm, kihagyja. Szöllősi mellé, Prce fölé, Mikler megint. "Megette" Vadkerti Gabrielt.
18. perc: Prce átadás, Vranjes, 2-7. Szöllősi, 3-7.
17. perc: Pordán hetest harcol ki. Lele, Mikler beleér, 2-6.
16. perc: Elveszik a labdát a Picktől, jogosan.
15. perc: Vadkerti G. mellé.
14. perc: Balogh, parádés, 1-6.
13. perc: Ilyés, telibe a kapufát. Hazai hetes. Gazdag,Mikler megfogja.
12. perc: Balogh, kapufa. Hazai bemenés.
11. perc: Jól zár a szegedi védelem. Mikler könnyedén.
10. perc: Pukhovszkij fölé. Parrondo a vonalra lép. Ilyés labdát szerzett, ziccer, 1-5. Bravó! Időt is két a Csurgó.
9. perc: Balogh veri meg Borsost, 1-4.
8. perc: Elveszik a labdát, Mikler ziccert véd. Zubait szétszedték, a két spori...
7. perc: Blazevic 2 percet kap. Ellépik a hazaiak.
6. perc: Balogh remek csel, 1-3.
5. perc: Szeged blokk, majd Mikler véd.
4. perc: Mikler véd, könnyedén. Balogh hetest harcol ki. Larholm, 1-2.
3. perc: Ilyés most remekül, 1-1. Szegedi labdaszerzés, Mindegía fölé.
2. perc: Ilyés, a hazai kapus véd. Gazdag ziccer, 1-0.
1. perc: A Csurgó kezd. Remek szegedi blokk.

Szegedi drukkerek is a lelátón, így nem marad el a Pick Szeged biztatás.

Kezdődik a bemutatás.

Tavaly hetesekkel nyert a Pick.

Szegeden mindig könnyen nyer a Pick, idegenben azonban szoros csata szokott kialakulni.

A Pick Szegedben két sérült van: Jonas Källman és Gidai Máté. A hazai oldalon teljes a keret.

Az első szegedi meccsen a Pick 30-23-ra nyert. A döntő egyik résztvevője már Veszprém, a bajnoki címvédő 2:0-ra nyert a Balatonfüred ellen.

Újabb szentesi siker, egy lépésre a Hungerit a bajnoki címtől

Tóth László tanítványai ezúttal otthon nyertek 9-7-re a Dunaújváros ellen. Tovább olvasom