2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 35°C Még több cikk.

Csurgói KK–Pick Szeged 25-29, sima győzelem

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Csurgói KK otthonában lépett pályára az NB I-ben. Skaliczki László legénysége 15-10-es félidő után 29-25-re nyert, végig magabiztosan vezetve.

Csurgói KK-Pick Szeged 25-29 (10-15)
Férfi kézilabda NB I, Csurgó.
Csurgó: Wyszzomirski - Országh 1, Oláh 7/2, Simon 2, Szöllősi 2, Grebenár 1, Nagy M. 1. Csere: Pallag (kapus), Herbert 2, Borsos, Vadkerti G., Katzirz, Miss 2, Széles 3, Cifra 4.   Vezetőedző: Imre Vilmos.
Pick Szeged: Mikler - Lasica, Ancsin 3, Buday 2/1, Blazevic 2, Zubai 1, Vadkerti A. 2. Csere: Tatai (kapus), Sulc 5, Larholm 5, Czina, Prodanovics 5, Pribanic 2, Balogh, Kekezovics 2.  Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: ill. 10 perc.
Hétméteresből: 2/2, ill. 1/1.

Skaliczki László: - Úgy láttam, hogy ma nagyot küzdött a csapat, nem játszottunk jól, de szakaszaiban jó volt a védekezés, és a támadás. Ebből lehet építkezni. A szellemiség jó volt, nagyot nőttek a szememben a fiúk!

60. perc:
Cifra, 24-28. Zubai, 24-29. Zubai 2 perc. Herbert, 25-29.
59. perc: Labdaszerzés. Sulc eladja.
58. perc: Időt kér a Szeged. Prodanovics kínaiból, 23-28. Tatai véd. Időt kér a Csurgó.
57. perc: Sulc fölé. Grebenás lépés, még szerencse.
56. perc: Cifra, 23-27.
55. perc: Blazevic 2 perc, piros, 3. kiállítása. Cifra, 22-27.
54. perc: Oláh, 21-26. Prodanovics, 21-27.
53. perc: Ancsin talpról, 20-26.
52. perc: Időt kér a Pick Szeged. Tatai ziccert véd. Ápolni kell, Grebenár fejbe találta.
51. perc: Tatai véd.
50. perc: Oláh ziccer, 20-25. Larholm, Wyszzomirski véd.
49. perc: Kekezovics elkapta a fonalat, 19-25.
48. perc: Kekezovics, remek, 18-24. Cifra, 19-24.
47. perc: Keményen, és határozottan védekezik a Pick. Labdát szerzett a Pick, majd eladja, Ország, 18-23.
46. perc: Széles, 17-23. Wyszzomirski véd.
45. perc: Hazai blokk, Tatai védés. Pribanic, okos, 16-23.
44. perc: Blazevic 2 perc. Időt kér a Csurgó. Labdát szerzett a Pick.
43. perc: Széles a szélről, 16-21. Blazevic a kapussal együtt, okos, 16-22.
42. perc: Larholm, hátrányban, 15-21.
41. perc: Simon, 14-20. Sulc 2 perc. Tatai véd, Széles, 15-20.
40. perc: Tatai véd. Blazevic kapufa.
39. perc: Simon alulról, 13-19. Prodanovics zseniális zunder, 13-20.
38. perc: Larholm, okosan, 12-19.
37. perc: Labdát serzett a Pick. Ezután eladja, majd labdát szerez.
36. perc: Pallag véd. Tatai véd, Prodanoivcs, 12-18.
35. perc: Remek szegedi védekezés. Miss a szélről, 12-17.
34. perc: Tatai véd. Sulc a pipába, 11-17.
33. perc: Sulc-bomba, 11-16.
32. perc: Hazai hetes, Oláh, 11-15.
31. perc: A Pick Szeged kezdi a második félidőt. Rossz Zubainak a bejátszás.

30. perc: Nincs újabb gól, a félidőben magabiztosan 15-10-re vezet a Pick Szeged.
29. perc: Hazai kapufa. SULC. Micsoda gól, 10-15.
28. perc: Pribanic belemenés. Hazai belemenés, Larholm, 10-14.
27. perc: Szegedi blokk. Jó szegedi védekezés.
26. perc: Oláh a kezek között, 10-12. Sulc-bomba, 10-13.
25. perc: Időt kér a Csurgó.
24. perc: Katzirz mellé. Eladja a labdát a Pick, Herbert ziccer, 9-11. Ancsin remek átadás, Larholm, 9-12.
23. perc: Prodanovics a szélről, 8-11.
22. perc: Miss, 8-10. Eladja a labdát a Szeged, Mikler ziccert véd.
21. perc: Pribanic remekül fordul le, 7-10.
20. perc: Ancsint kell ápolni. Jó a szegedi védekezés. Mikler véd.
19. perc: Oláh, 7-9. Ancsin mellé.
18. perc: Ancsin, okos, 6-9. Hazai hetes.
17. perc: Katzirz belemnés, Blazevic ellépi. Mikler bravúr! Bravó. Skaliczki László időt kér.
16. perc: Larholm ziccer, 6-8.
15. perc: Sulc, Wyszzomirski véd. Nagy M., betörésből, 6-7.
14. perc: Oláh, 5-7.
13. perc: Vadkerti, nincs hetes, hazai belemenés. Ancsin-bomba, 4-7.
12. perc: Hiába véd Mikler, marad a labda a hazaiaknál. Mikler megint. Sulc talpról, 4-6.
11. perc: Lasica belemenés.
10. perc: Remek szegedi védekezés. Buday, Wyszzomirski véd. Oláh eladja.
9. perc: Ancsin, majd Vadkerti ront.
8. perc: Blazevic 2 perc. Remek szegedi blokk. Ancsin lövését védi, Mikler véd, Szöllősi, 4-5.
7. perc: Vadkerti hetest harcol ki. Buday, hibátlan, 3-5.
6. perc: Grebenár, 2-3. Megpattant a labda. Vadkerti gyors válasz, 2-4. Oláh, 3-4.
5. perc: Buday, talpról, 1-3.
4. perc: Szöllősi mellé.
3. perc: Vadkerti beállósból, 1-2.
2. perc: Szöllősi egyenlít, 1-1.
1. perc: Grebenár ellépi. Blazevic, 0-1.

A spanyolországi világbajnokságot megjárt játékosokat köszöntik. Ancsint, Zubait, Vadkerti, Miklert, Tatait és Szöllősit.

Több ex-szegedi is a hazaiaknál: Oláh Gábor, Herbert Gábor, Katzirz Dávid és Simon Bence.

A Kékes testvérek vezetik a meccset. A Picknek utoljára a magyar kupa-döntőben fújtak. Akkor nem jól, sőt...

A Pick Szeged házi góllistája: Larholm 74, Ancsin 68, Prodanovics 65, Pribanic 64, Balogh 59, Sulc 55, Kekezovics 44, Zubai 39, Buday 39, Vadkerti 27, Nagy 26, Blazevic 25, Fekete 6, Hegedűs 6, Lasica 2, Tóth B. 1.

Herbert Gábor, a Pick Szeged egykori játékosa, a Csurgó KK kézilabdása győzelmet vár a csapatától. Napközben beszéltünk az egykori Tisza-parti kedvenccel: "Bízom benne, hogy ma a Csurgó és a Juventus is megszezrzi a győzelmet, mi ezért hajtunk, a kedvenc futballcsapatomban pedig bízom, hogy megveri a skót Celticet idegenben!"

A 12. párharc következik a Pick Szeged és a Csurgói KK között a férfi kézilabda NB I-ben. A Somogy megyei együttes 2008-ban jutott fel a legmagasabb ligába, azóta szerepel a legjobbak között. Eddig a 11 meccsen 10 szegedi siker született, egy találkozó végződött döntetlenre.Az őszi szegedi meccsen a Pick Szeged a 8. fordulóban magabiztos, 26–18-as győzelmet könyvelhetett el. Az újszegedi sportcsarnokban eddig mindig magabiztosan nyert a Pick, az elmúlt években idegenben alakult ki szorosabb meccs, nagy csata.

Nézzük az eredményeket!

2012/2013: Pick–Csurgó 26–18. 2011/2012: Pick–Csurgó 36–26, Csurgó–Pick 29–29. Elődöntő: Pick–Csurgó 27–26, Csurgó–Pick 20–28. 2010/2011: Pick–Csurgó 33–29, Csurgó–Pick 28–29. 2009/2010: Pick–Csurgó 33–27, Csurgó–Pick 32–33. 2008/2009: Pick–Csurgó 33–26, Csurgó–Pick 26–31.

Szerencsésen megérkezett 17 órakor a Pick Szeged együttese a Somogy megyei településre. 9 órakor indult a társaság az újszegedi sportcsarnok elől. Két órakor Nagyatádon ebédelt, majd pihent a csapat. Rajko Prodanovicskisebb betegséggel küzdött, de a szerb válogatott jobbszélső már jobban van. A juniorok 30-17-re kikaptak a CSKK-tól, azonban az ifik 26-21-re nyertek.

– Jó néhány nap eltelt a schaffhauseni vereség után, mire jutottak, miért lett ilyen csúnya vereség a vége?
– Okok? Számomra is rejtély, hogy miért voltunk ennyire gyengék. Nem futottunk, könnyű gólokat kaptunk, így pedig nem lehet esélye egy csapatnak sem a Bajnokok Ligájában.

– Volt valami jele a gyenge játéknak?
– Semmi, de semmi. Keményen dolgoztunk, amit Skaliczki mester előírt, azt elvégeztük.

– Egységes a csapat?
– Nem azért mondom, mert ezt kell, de nincs széthúzás közöttünk. Nincs magyar–légiós ellentét, minden csapatba ilyen külföldi játékosokat kívánok, akik rendesek, jó fejek, teljesen egy húron pendülünk. Az öltözőben semmi gond nincs.

Vadkerti Attiláék (a labdával) a schaffhauseni BL-meccs után ma Csurgón játszanak bajnokit. Fotó: Schmidt Andrea

– Akkor mi lehet a baj?

– Úgy gondolom, hogy az idei szezonban már bizonyítottuk, hogy tudunk jól játszani. A héten minden esélyünk megvan arra, hogy javítsunk. Csurgón mindig komoly meccset vívunk, és tudom, hogy a hazai csapat is nagyon készül ellenünk, szeretne meglepetést okozni.

– Jó lenne leküzdeni az „Elhagyom a Szeged-táblát" effektust!
– Jó ám! Nem vitás, hogy sokszor ezzel küzdünk. Jobb csapat vagyunk annál, mint amit láthattak Schaffhausenben a szurkolók, és ezt szeretnénk ma is bebizonyítani.

– Él a remény még a BL-ben!
– Fortuna fogja a kezünket. A Minszk nyert Zágrábban, a Berlin legyőzte a Barcelonát, így ez nekünk nagyon jól jött. Egyelőre a Csurgó-meccsre koncentrálunk, szerdától készülünk majd minden erőnkkel a Dinamo elleni szombati hazai BL-találkozóra. Nem kérdés, nyernünk kell, ha szeretnénk továbbjutni a csoportból, mert erre minden esélyünk megvan.

– Minden játékos fejében rend van?
– Az lenne a legfontosabb, hogy rend legyen. Aki szeretné meghosszabbítani a szerződését a Picknél, vagy aki új csapatban képzeli el a jövőjét, annak is a játékra szabad csak koncentrálnia, úgy teljesítenie a pályán, ahogy kell, ahogy elvárható. Itt nem lehet másra figyelni, okokat keresni a gyenge produkcióra, hajtani, küzdeni kell.

Jegyárusítás a minszki meccsre
A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata február 16-án (szombat) a fehérorosz Dinamo Minszk csapatát fogadja a Bajnokok Ligájában. Az összecsapásra 3000 forintba kerül a jegy. A családi belépő 3500 forint. Az online jegyértékesítés már elkezdődött. Elővételben február 14-én (csütörtök) és 15-én (péntek) 15 és 18.30 között lehet belépőt vásárolni az újszegedi sportcsarnok jegypénztárában. A magyarkupa- és magyar bajnoki mérkőzésre érvényes bérlettel rendelkezők helyeit február 14-én 18.30-ig tartják fenn.
A mérkőzéseket a 6 év alatti gyermekek ingyen látogathatják. A gyermekjegy a 6-tól 14 éves gyerekekre vonatkozik.

• 16. kormoska 2013. február 13. 12:52
    „Nem a csurgó ellen kellene győzni!Bár ebben a kétszereplős bajnokságban nehéz motivációt találni.Remélem az új spanyol edzővel és néhány új spnyol játékossal sikerül egy kis frissítést vinni ebbe a befásult csapatba.
    De lehet,hogy nem is játékosokkal van a gond,hanem a mentális állapotukkal.Egy jó sportpszichológusnak kéne elbeszélgetni a csapattagokkal,de gondolom ezzel nem mondtam újat!”
  • 15. zehn 2013. február 13. 08:31
    „Ami tetszett: magabiztos szegedi győzelem! Más kérdés, a katasztrofális elő osztály színvonala. A harmadik helyen tanyázó csapatot otthonában, minden erőlködés nélkül meg lehet verni. Így megkérdőjelezhető a Pick igazi ereje. Lám, ha kimozdulunk a határon túlra és szembe találjuk magunkat egy nem túl acélos közepes európai gárdával.....
    Ami nem tetszik: a folyamatos elbaltázott, kapkodó dilettáns igazolások. Balogh megint nulla, Lasicával is csak eggyel többen vagyunk,eddig semmit nem mutatott, Kekezovics ugyan most lőtt kettőt, de eddig nem sokat mutatott. És sajnos folytathatnám a sort. Jön majd nyáron egy világszintű edző, de ezzel az összetétellel ő sem fog ennél többet elérni.”
  • 14. Sandman 2013. február 13. 08:15
    „Tudod ügynököm, a vélemény nyilvánítás szabadsága már csak ilyen. Egyébként nem az a lényeg, hogy én kimegyek-e vagy sem, hanem a színvonal érzékeltetése. Az, hogy nem éri meg a pénzt kiadni ezért a "teljesítményért"! Persze előtte pár felessel és öt-hat sörrel elmegy, mint a csúnya nő, de a játék szépségéért sajnos nem Pick meccset kell nézni! Olyan sokan nem ordítják szét a torkukat a csapatért mostanság. Egy közepes bajnokin a dobosok mögött is alig áll már valaki, azok is a félidők felét a lenti büfében töltik.
    Két okból lehet szeretni egy csapatot igazán. Az egyik az, ha hazai srácokból áll egy csapat, mindegyik úgymond "személyes ismerősöd", a másik, ha profi játékosokat vásárol és a kézilabdasport minden szépségét be tudja mutatni. A Pick egy szerencsétlen köztes helyzetben van véleményem szerint, szép és modern kézilabdát sem látunk és helyi nevelésű fiatalokat sem. Én szeret(t)em a CSAPATOT, jónéhány szabadnapom és a rekedt torkom bánta, de ez a mostani társaság, a szurkolótábor és az egész miliő egy rossz karikatúrája a régi hangulatnak. Na most, kedves ügynököm kimehetsz a fajansz vízeséshez és könnyíthetsz magadon!”
  • 13. dobi 2013. február 13. 07:33
    „Tényleg nem volt jó a játék, de akartak... és remélem szombaton is akarnak! És respect Süli Robinak is, mármint hogy nem írhat csak jót a csapatról...”
  • 12. PickSzeged007 2013. február 12. 22:31
    „Sandman, mért érzed azt, hogy neked bele kell ugatni például egy ilyen posztba? Kit érdekel, hogy nem vagy ott a meccsen? Aki szereti ezt a csapatot, (hidd el, jó sokan vannak) azok kimennek, szétordítják a torkukat és nem csak akkor állnak a csapat mellé, amikor megy nekik. Hányingerem van az ilyen emberektől.”
  • 8. Sandman 2013. február 12. 20:35
    „Hitvány egy meccs volt! Ötlettelen, muszájból egyénieskedő játék. Szélső védekezés kritikán aluli és néha a kapusaink is bevédtek a sánc mögé!
    Ja igen! Nem is tudtam, hogy Imre Vilmos is aktív játékossá vált! 20-25-ös állásnál a kiguruló labdát ő hozta játékba csurgói részről! Szerencsére kimaradt a ziccer, mert az indításból sikerült fejbe lőni Tatait.
    A minszk ellen mi jöhet? Ha ingyen lehetne megnézni, akkor se volnék kíváncsi erre a "csapatra"!”
  • 7. TUTI 2013. február 12. 19:53
    „A tesók, reméljük nem nyúlnak bele... :) :D
    Pallag magyar, az világos.”
  • 6. roxper 2013. február 12. 19:27
    „Eddig jó, nem bealudni, mint tbányán, hajrá kell a jó eredmény a foroszok elleni meccs előtt! ;)”
  • 5. TUTI 2013. február 12. 19:02
    „Wyszzomirski lengyel és Paul szlovák, jól értem??? :)”
  • 4. laca74 2013. február 12. 12:21
    „Az volt a baj kedves Vadkerti hogy az ellenfél jobban akarta a győzelmet és nem csak a mezt vitte fel a pályára. Nem a Csurgó ellen kell(ene) javitani. Nem lenne meglepetés a zakó ott sem.”
  • 3. barca1223 2013. február 12. 12:16
    „Ma is mentek égni egy kicsikét?Sebaj hozzászoktunk már, és egy ilyen Schaffhausen elleni "produkció" után még van bőr a képén a vezetőségnek 3000 Ft-os meccs belépőt szedni a hétvégi meccsre???Komolyan mondom szánalmas az egész brigád.Jobb helyeken ilyenkor a játékosok átszokták vállalni a soron következő mérkőzés jegybevételeiből kimaradó összeget!De ti....”
  • 2. TUTI 2013. február 12. 12:04
    „+4 elég lesz!
    HAJR A PICK SZEGED!”
  • 1. Figyelő 2013. február 12. 10:02
    „Ma, Csurgón a Pick Szeged begyűjti a 2012/2013 szezon első vereségét a magyar bajnokságban!”