2017. 01. 17. kedd - Antal, Antónia -4°C | 1°C

Csúszva-mászva nyertek

A labdarúgó NB III Közép csoportjának első fordulójában a Hódmezővásárhelyi FC a Békéscsaba II. együttesét fogadta, és hátrányból fordítva 3–2-re legyőzte. A SZEOL SC ezúttal szabadnapos volt.
Két szezon. Ennyi telt el azóta, hogy a Hódmezővásárhelyi FC kiesett a labdarúgó NB III-ból. Hogy ez sok, netán kevés, nem tudni, de az biztos, hogy a korábbiakhoz képest sokan voltak kíváncsiak az újabb NB III-as bemutatkozásra a Békéscsaba „fakója" ellen. Megjeletnek az ultrák is, akik sportszerű keretek között teremtettek jó hangulatot a vásárhelyi stadionban. És ez még akkor is igaz, ha a kezdés előtti vihar alaposan eláztatta a pályát és a szurkolókat is.

A kezdés jobban sikerült a vendégeknek, hiszen az első negyedóra végén vezetéshez jutottak. A HFC a játékrész második felére felvette az osztály ritmusát, és alig negyedóra alatt három gólt szerezve fordított.
A kemény és hajtós, sok munkát hozó meccsen a csabaiak futógyorsaságban jobbak voltak, a hazaiak viszont hatalmas akarásról tettek tanúbizonyságot, amikor a második félidőben a vendégek szépítettek. A hajrában beszorultak a hazaiak, ám a siker nem maradt el.
A meccs egyetlen negatívuma, hogy az első, egyébként hatalmas vásárhelyi gól szerzője, Szilágyi még az első játékészben megsérült, a combhúzódás miatt le is kellett cserélni.

Húzták, vonták. A Makóról igazolt Tóth Attila (pirosban) szép góllal mutatkozott be a vásárhelyi közönségnek. Fotó: Frank Yvette

Bódi Attila: – Meg kell tanuljunk csúszva-mászva, egy gól különbséggel meccseket nyerni. Ez most sikerült. Jól reagáltunk a Békéscsaba vezetésére, és a szünetben már nálunk volt az előny. Tudtuk, hogy a vendégek hatalmas erőket fordítanak majd az egyenlítésre, és ugyan a végére elfáradtunk, de nyertünk. Tetszett a csapat hozzáállása, talán csak az aggaszt, hogy gyorsan fogy a keretünk.

További eredmények: Kozármisleny–Komló 1–0, Szekszárd–Bölcske 1–2, Gyula– Pénzügyőr 1–1, ESMTK–Paks II. 2–2, Dunaharaszti–Monor 0–1, Dabas–Budafok-Újbuda 0–1, Szentlőrinc–Honvéd- MFA II. 1–3. Szabadnapos: SZEOL SC.