2017. 06. 22. csütörtök - Paulina 18°C | 33°C Még több cikk.

Czirbussal nem bírt a Csaba

A labdarúgó NB II keleti csoportjának második fordulójában hazai pályán megszerezte évadbeli első győzelmét a Makó FC. A Maros-partiak a Békéscsabát verték egy góllal.
A múlt heti, jászberényi bemutatkozás nem volt túl sikeres makói szempontból. Magyarék ugyan nem kaptak ki, de a gólnélküli döntetlen nem számított fényes eredménynek az újonc otthonában. Még pedig azért nem, mert kicsit nagyobb figyelemmel, koncentráltsággal könnyedén három ponttal gazdagodhatott volna a Makó FC.

Ugyan a Békéscsaba is újonc az NB II-ben, ráadásul Takács Zoltán legénysége az Erdei téri sporttelepen fogadhatta a viharsarkiakat, mégis pokolian nehéz kilencven perc várt Podonyiékra. Már az első percek igazolták, a vendégek lényegesen nagyobb játékerőt képviselnek, mint a legutóbbi ellenfél, a Jászberény. Labdabiztos csapat benyomását keltették, ami annak tükrében egyáltalán nem számított meglepetésnek, hogy soraikban egykoron többen is szerepeltek az NB I-ben. Fölénybe is kerültek, mégpedig azért, mert a párharcok nagyobb részét megnyerték. Aztán negyedóra elteltével kiegyenlítetté vált a meccs, és ez hazai gólszerzési lehetőségekben is megmutatkozott.

Az első még odalett Schreiber pontatlan átadása miatt, a második után viszont ünnepelhetett a makói publikum. Történt ugyanis a 25. percben, hogy a lesre állítást gyakorló csabaiak rosszul oldották meg a feladatukat, Mórocz pompás átadásával Zakar betört a 16-oson belülre, elhúzta a labdát Such mellett, majd ballal az üres kapuba gurított, 1–0. A vezető gól után csökkent az iram, a hazaiak mintha ráültek volna az eredményre, a vendégekben pedig nem volt annyi erő, hogy feltörjék a jól záró makói reteszt. Egyszer kerülhettek volna nagy bajba, amikor a Makóban is megfordult Juhász Gy. elvitte fejjel Czirbus mellett a labdát, de Varga R. kisegítette kapusát.

– Biztos vagyok a győzelmünkben, mert a második félidőben a bejárat
A mérkőzés jegyzőkönyve

Makó FC–Békéscsaba
2–1 (1–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Makó, Erdei téri sporttelep, 600 néző. Vezette: Török K. (Tóth V., Farkas B.).
Makó: Czirbus 7 – Magyar 6, Mórocz 6, Kis K. 6 – Kulacsik 5, Varga R. 6, Bány 5, Fülöp 6, Podonyi 5 – Schreiber 6, Zakar 7. Edző: Takács Zoltán.
Békéscsaba: Such – Ferenczi, Czipó, Brlázs, Bogdán – Dobi, Tóth Gy., Valentényi, Pozsár, Juhász Gy. – Kocsis. Edző: Jakab Péter.
Gólszerzők: Zakar a 25., Tóth Gy. a 48., Bány (11-esből) az 50. percben.
Csere: Juhász Gy. helyett Lengyel a szünetben, Tóth Gy. h. Okos az 53., Fülöp h. Bakos Á. (5) az 59., Zakar h. Hadár (–) a 67., Bány h. Bakos T. (–) és Ferenczi h. Cseke a 75. percben.
Sárga lap: Czipó a 3., Tóth Gy. a 28., Czirbus a 61., Kulacsik a 72. percben.
felőli kaput ostromoljuk majd. Abba pedig mindig be szoktunk találni – mondta a szünetben Pápay József főrendező- helyettes.
A pihenő alatt csak úgy visszhangzott a vendégek öltözője. Jakab edző nem fogta vissza magát.

Eredményes munkát végzett, mert a 48. percben már 1–1-et mutatott az eredményjelző. Remek támadását mutattak be a csabaiak, annak végén pedig Kocsis forintos labdáját Tóth Gy. a tehetetlen Czirbus mellett a jobb sarokba küldte 10 méterről. Szerencsére sokáig nem örülhettek a lila-fehérek, mert két perc múlva Zakar szépen fordult le védőjéről, Suchnak pedig nem maradt más választása, minthogy elhúzza a támadó lábát, 11-es! Bány ballal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 2–1.

Ekkor még hátra volt negyven perc, amely nagyon lassan akart eltelni. Középpályán egyértelműen a hazaiak fölé nőttek a vendégek, sok helyzetet is kidolgoztak, de a csabai származású makói kapussal, Czirbussal nem bírtak. A hálóőr előbb Bogdán közeli lövésébe vetődött bele önfeláldozóan, majd Pozsár 17 m-es pazar szabadrúgását tolta a bal felső sarok elől a lécre, majd Okos 6 m-es, erősen meglőtt labdájába kapott bele káprázatos reflexszel, amely a kezéről a lécre, majd onnan a mezőnybe vágódott.

Ekkor jegyezte meg Ménesi Gábor, a Makó FC elnöke: „Néhány ősz hajszállal biztosan gazdagodom, de kit érdekel, csak legyen már vége...". A fáradó házigazdák a hajrában összeszedték minden erejüket, tartották az eredményt, sőt: ha egy kis szerencséjük van, Kulacsik, valamint Hadár jóvoltából még tovább is növelhették volna előnyüket. Amikor Török bíró hármat fújt a sípjába, a lelkes hazai drukkerek, percekig ünnepelték kedvenceiket, akik megszerezték évadbeli első győzelmüket.

Takács Zoltán: – Még mindig nem vagyunk elég pontosak, de nyertünk, és ez a lényeg.

További eredmények: Kecskemét–Nyíregyháza 1–2, Orosháza–Karcag 3–1, Vecsés–Jászberény 3–0, Szolnok–FTC 2–5, Baktalórántháza–Budafok 1–1, Jászapáti–Kazincbarcika 0–2, Bőcs–Tuzsér 2–2.

Győzelemmel búcsúztak

Győzelemmel búcsúzott Szegedtől az Európa-bajnoki selejtezőre készülő magyar női… Tovább olvasom