2017. 06. 29. csütörtök - Péter, Pál 24°C | 33°C Még több cikk.

Dabason nyert a Mórahalom

Megszerezte első győzelmét a labdarúgó NB III Alföld csoportjában a Mórahalom együttese. A megyei rangadón a Makó idegenben lépte le a HFC-t, a Volán négyet kapott Nagykőrösön.
Makó nyert a megyei rangadón

Már az első percben vezetéshez jutott Harangozó révén a hazai alakulat, és ezek után akár el is dönthette volna a találkozót, hiszen kiválóan támadott le a HFC, de a ziccerek kimaradtak. A Makó szép lassan felébredt, és már a szünet előtt megfordította az eredményt.

A vendégeknek ennek ellenére nem volt szerencséjük, mert a második gólt szerző Erőst sérülés miatt a szünetben le kellett cserélni, aztán a helyére beálló Csákot emiatt szintén pótolni kellett. A végén már kitámadt a Hódmezővásárhely, és ezt kihasználva tovább növelte előnyét a Makó.

Remek meccset hozott a megyei rangadó. Fotó: Frank Yvette
Remek meccset hozott a megyei rangadó.
Fotó: Frank Yvette

Szűcs Róbert: – Tizenöt perc alatt eldönthettük volna a mérkőzést, ám rutintalanok voltunk, a helyzeteink is kimaradtak, ráadásul a kapusunk és a védelmünk nem állt a helyzet magaslatán. A Makó pedig van annyira rutinos csapat, hogy ezt megérezte és ki is használta. Mezőnyben egyenrangúan futballoztunk, ám hátul nagyon gólképesek voltunk.

Bány Tamás: – Hamar ránk ijesztett a Vásárhely, de a 17. másodpercben kapott gól felébresztette a csapatot, és sikerült fordítanunk. Úgy érzem, megérdemelt a győzelmünk a jó képességű Hódmezővásárhely ellen.

HFC–Makó 1–4 (1–2)

Labdarúgó NB III Alföld csoport, 3. forduló. Hódmezővásárhely, 250 néző. Vezette: Mihálik.

HFC: Gábor 4 – Juhász S. 5, Antal K. 5, Boros 5, Marton 5 – Hanyecz H. 5 (Rácz L.), Varga M. 5 – Hanyecz B. 5 (Kovács V.), Gazsó 5 (Szabó M.), Klimaj 5 – Harangozó 6. Edző: Szűcs Róbert.

Makó: Czirbus 7 – Rakonczai 6, Gellér 7, Varga Cs. 6, Zámbori 6 – Kulacsik 6 (Nagy A.), Magyar Gy. 7, Puskás Cs. 7, Horváth K. 6, Bánóczki 7 – Erős 6 (Csák, Bány). Játékos-edző: Bány Tamás.

Gólszerzők: Harangozó (1.), ill. Gellér (12.), Erős (27.), Bánóczki (72.),
Magyar Gy. (79.)

Megszerezte első győzelmét a labdarúgó NB III Alföld csoportjában az újonc Mórahalom együttese. Tóth Ákos csapata megérdemelt sikert könyvelhetett el. Az első percben már emberelőnybe kerültek a vendégek, a kiugró Domonkost rúgták fel. A kiállítás a Csongrád megyeieket zavarta meg jobban, vezetést szerzett a Dabas, amit Gahwagi egy remek akció után egalizált.
A második játékrészében is a hazai csapat jutott előnyhöz, előbb Tóth Attilaszabadrúgásból egyenlített, majd Gahwagi egy újabb remek támadás után megszerezte a vezetést, amit meg is tartott az újonc.

Tóth Ákos: – Megismétlődött a történelem, Dabason szereztük meg az első sikerünket. Úgy gondolom, hogy megérdemelten, most a Fortuna mellénk szegődött, de az előző két meccsen nem minket segített. Ez a győzelem jól jött a szombati, Tököl elleni hazai bajnoki előtt.

Dabas–Mórahalom 2–3 (1–1)

Labdarúgó NB III Alföld csoport, 3. forduló, Dabas, 200 néző. Vezette: Belanka.

Dabas: Jovon – Dévai, Markos, Takács, Danyis, Szentgyörgyi (Csendes), Buczkó, Volenszki, Körömöci, Bozsik, Kóbor (Batki). Vezetőedző: Keresztúri András.

Mórahalom: Tombácz – Gyimesi, Sarnyai, Udavari, Mészáros, Vojnic-Zelic (Podonyi), Kothencz, Fülöp, Tóth, Gahwagi (Dürgő), Domonkos (dr. Szőke). Vezetőedző: Tóth Ákos.

Gólszerzők: Takács, Körmöci, ill. Gahwagi 2, Tóth A.

Győzött a nagykőrösi rutin

Az újonc Nagykőrös otthonában szerepelt a labdarúgó NB III Alföld csoportjának harmadik fordulójában a Tisza Volán együttese. A hazaiak a rossz bajnoki kezdés (két meccs, egy pont) hatására mozgósították valamennyi, az NB I-ben és a válogatottban megfordult játékosukat (Kurucsai M., Tóth M., Schrancz, Pintér Z., Pető Z.), így a fiatal Tisza Volán a rutinos Nagykőrös otthonában próbálta meg a pontszerzést. Ennek megfelelően a Pest megyei alakulat támadott többet, ám a hazai kapusnak is sokszor a 16-oson kívülre futva kellett mentenie. Tóth M. kapufájára Szélpál a gól nélküli első félidő utolsó percében egy ziccerrel válaszolt.

A szünet után aztán egy hétperces rövidzárlat elég volt a Nagykőrösnek, hogy többek között két lesgyanús szituációt követően 3–0-s előnyhöz jusson, miközben a szegediek kétszer eltalálták a kapufát, kiállították tőlük Farkast – hazai oldalon két piros lap és egy 11-es is elmaradt –, így hiába küzdött a Volán, nem tudott mit kezdeni az ellenféllel és a körülményekkel. Szombaton a Vecsés ellen muszáj lesz javítani.

Buchholcz Gábor: – Le a kalappal a tíz emberrel küzdő csapatom előtt, a játékosok mindent megtettek az eredmény szépítéséért. Ám Atyánszky játékvezető és a kapufák megakadályozták, hogy pontot, illetve gólt szerezzünk.

Nagykőrös–Tisza Volán 4–0 (0–0)

Labdarúgó NB III, Alföld csoport, 3. forduló. Nagykőrös, 100 néző. Vezette: Atyánszky.

Nagykőrös: Fischer – Frank, Kurucsai, Pető, Picikász (Petric), Pintér (Szebellédi), Schrancz, Szabó T., Szluka, Hegedűs, Tóth M. (Malik). Játékos-edző: Tóth Mihály.

Szeged: Dongó – Kormányos (Heredea), Pénzváltó, Farkas, Buzási, Szélpál, Annus, Szilágyi, Beretka, Rácz D. (Füle), Harmos (Kazi). Vezetőedző: Buchholcz Gábor.

Gólszerző: Hegedűs Á. (2), Tóth M., Schrancz B.

Kiállítva: Farkas M.

További eredmények: Kecskemét II.–Dunaharaszti 1–1, Tököl–Gyula 2–1, Soroksár–Üllő 1–1, Vecsés–Monor 0–2,

• 3. mur 2012. szeptember 04. 13:00
    „Minden elismerésem a fiatal vásárhelyi kapusnak,de én nem őt védtem hanem az edző önbizalom növelő nyilatkozatára reagáltam,nem elég hogy kapott 4 gól de még az edzője is belerúgott!”
  • 2. airwaves 2012. szeptember 03. 16:52
    „1. mur!
    Szöcske nem kért fel a védelmére, DE:
    Az első makói gólnál a fiatal, mindössze 16 éves vásárhelyi kapuspalánta Gábor Viktor rutintalanul egy fogható védést az előtte álló Gellér Gabinak ütötte ki.
    Kovács Krisztián pótlására szinte egy gyerek védett. Nem lehet tőle elvárni, hogy Ő nyerje meg a meccset...
    A másodiknál feleslegesen kiszaladt Erősre, aki ügyesen átemelte rajta a labdát.
    A másik két gólt a vásárhelyi védelem töketlenkedése hozta össze.”
  • 1. mur 2012. szeptember 03. 07:00
    „Kedves Szűcs Róbert szánalmas hogy a fiatal kapusukra meg a védelmükre fogja a vereséget!”

Megyeegy: kisteleki öröm

Magabiztos, 3–1-es győzelmet aratott a Kistelek labdarúgócsapata a Csongrád megyei osztályú labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában idegenben, az UTC ellen. Tovább olvasom