2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Debrecen legyőzte Mórahalmot a Polgármesterek Kupáján

Igazi klasszisokat láthatott a közönség szombaton a mórahalmi Béróhögyi Sportközpontban, ahol a Polgármesterek Kupája salakmotorverseny keretében Mórahalom és Debrecen csapata csapott össze. Szoros pontozással a vendégek nyertek.
Remek versenyt rendeztek szombaton délután Mórahalom, a Béróhögyi Sportközpontban található salakmotorpályán. A Polgármesterek Kupáján Mórahalom és Debrecen csapatai csaptak össze, mindkét várost hét remek motoros képviselte.

Voltak itt Európa-bajnokok, mint a svéd Zetterström vagy az orosz Gafurov, magyar menők, mint Takaba József vagy a szegedi Magosi Norbert, és még mindig aktív legendák, mint Tihanyi Sándor.

Debrecen legyőzte Mórahalmot a Polgármesterek Kupáján - GALÉRIA

Körülbelül kétezer néző előtt zajlott a 15 futam, amely során csapatonként két-két motoros versengett a pozíciókért. Futamonként hat pontot osztottak ki, az első hármat, a második kettőt, a harmadik egyet kapott, a negyedik pont nélkül maradt. Így gyűltek a csapatok neve mellett futamonként a pontszámok.

A vendégek hamar vezetést szereztek, Renat Gafurov megállíthatatlan volt, az orosz csak azért nem nyerte meg mind a négy futamát, mert egyszer az élen bukott. A mórahalmiakat technikai gondok akadályozták, Nagy Patrik egy futamot feladott, egyben el sem indult motorhibája miatt, és Tihanyinak is csak bedöcögnie sikerült egyszer.

Amikor a debreceniek 30-18-ra vezettek, a Mórahalom cserélt (erre tíz pontnál nagyobb különbségnél van lehetőség), és a Nagy helyett induló dán Vissing egy második helyével közelebb is zárkóztak. Ilyenkor a csere eredménye duplán számít, így Vissing négy pontot kapott azért az eredményért.

Két futammal a vége előtt még volt esélye a fordításra Nagy Róbert csapatvezető együttesének, végül azonban az izgalmas utolsó futamokban maradt a különbség, és 49-43-ra nyertek a debreceniek. Igazi klasszisokat láthatott az idénynyitón a közönség – elmondható, hogy a Bérőhögyi Sportközpontban megint ünnepelt a salakmotorsport.

Szeged 2011: győzelem Barcikán

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 26. fordulójában a Szeged 2011 a bajnokság második idegenbeli… Tovább olvasom