2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 17°C Még több cikk.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák-Sopron 96-84

18 pontos hátrányban is volt, végül azonban egy remek második félidőnek köszönhetően 96-84-re nyert a Szedeák a Sopron ellen.
Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák-Sopron 96-84 (22-26, 16-28, 26-14, 32-16)
Férfi kosárlabda NB I A csoport. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Ádám, Király, Vétek.
Szedeák: DRAHOS 22/9, RUBIN 19/3, MOLNÁR M. 10, DUKICS 22/6, McKenzie 2. Csere: TANÁCS 15/3, Nyilas 4, Vida 2, Kiss Zs. Vezetőedző: Fodor Péter.
Sopron: Kelley 18/6, Jarvis 8/6, MOLNÁR A. 20/3, Szabó Zs. 11/9, TOWNES 16. Csere: Helmeczy, Keresztes 3, Pojbics 7/3, Gombás 1. Vezetőedző: Meszlényi Róbert.

IV. negyed (96-84)

10. perc: Rubin egy az egyben veri emberét, majd Molnár Miki ziccere 88-79. Eldőlt. Kelley nem gíy gondolja 88-82. 45 mp vissza. Rubin büntetői, majd Kelley 90-84. Nem remeg Molnár Miki keze 92-84. Sportszerűtlen Jarvisra, Nyilas dobhat. De milyen jól 94-84. Már-már sima győzelem lesz belőle. Dukics is jól dob a vonalról 96-84. Vége: a Szedeák közönségszórakoztató, izgalmas meccsen győzte le a Sopront 96-84.

9. perc: Szabó triplája rossz, labda nálunk. Rubin dobása szédül be 84-76.  Molnár András kihagyja mindkét büntetőt. De a lepattanóból Jarvis triplát szór 84-79.

8. perc: Molnár A. egy büntetője jó, Dukics dobása kettőt ér 80-76. Dukics sapkája után indulunk, Drahos bedobja a ziccert, a meccs embere 82-76.

7. perc: Drahos szed támadólepattanót sokadszor, majd bevágja 78-75.

Elverte a Szedeák a Sopront. Fotó: Schmidt Andera (galéria)

6. perc:
Rubin ziccere lejön, de kár. Szabó triplája süllyed 76-75.

5. perc: Nyilas és Jarvis hármasa jön le. Drahosé halálpontos 76-72.

4. perc: Molnár András paskolja be a lepattanót 73-72.

3. perc: Kelley kosarával 69-70. Drahos nagy passzából Dukics ziccere jó 71-70. Molnár Miklós pincérként szállít két pontot 73-70.

2. perc:
egy támadásban két triplát ront el Pojbics. Rubin bezzeg bedobja, vezet a Szedeák! 69-68!

1. perc: labdaszerzéssel kezdünk. Tanács meg kosárral 66-68.

III. negyed (64-68)

10. perc: Rubin harcol ki rutinosan faultot, felharsan a "Hajrá, Szeged!" Rubin büntetők, egy jó 64-65. Molnár András hármasa nem kellett volna 64-68. Dukics dobása lejön, negyed vége.

9. perc: Dukics-tripla futtából, remekül játszik, ismét 63-65.

8. perc: Townes megint büntetőből 58-65. Dukics "majdnemtriplájával" 60-65. Labdát is szerez a szerb.

7. perc: Kelley "focizik" kicsit, Dukics labdát szerez.

6. perc: Townes büntetők 56-62. Kelley, majd Dukics, utóbbinak jobban örülünk 58-64.

5. perc: Miklós most büntetőkből nem hibázik 50-58. Kelley, majd Tanács 52-60. Hatalmas a rohanás, Drahos Rubin passzából talál be 54-60. Sőt labdát is szerez, ez is bent, 56-60.

4. perc: Molnár Miki kihagyja, Molnár András bedobja a ziccert 48-58.

3. perc: két támadásban ötször dobtunk rá, nem ment be, Townes zsákolása igen 46-56. Dukics közelről 48-56.

2. perc: Drahosé a tripla, micsoda kezdés 46-54. Megvan a labda, időt is kér a Sopron.

1. perc: a mai legjobb kezű szegedi, Tanács dob kosarat 40-54. Labdaszerzés, Rubin-kosár, pulszbüntető 43-54.

Két negyed után a hazai oldalon Tanács 9, a vendégeknél Molnár András 12 pontjával a legjobb.

II. negyed (38-54)

10. perc: Drahos is egyet dob be. Jarvist kell ápolni. Drahos kap faultot, soproni dobások jönnek. Pojbics bevágja, Dukics is a középtávolit 38-54. Ez a félidő.

9. perc: Molnár András nem hibázik a büntetővonalról 35-48. Townes büntetőivel megvan az ötven 35-50. McKenzie löki Townest a kézilabdakapuba, szándékos szabálytalanság. Egyet bedob a soproni amerikai 35-51. Gombás büntetője is jó 35-52.

8. perc: Tanács büntetői törik meg a sort 35-43. Jarvis dob ötödjére már érvényes triplát 35-46.

7. perc: Tanács szerez labdát, Drahos hármasa nem jó. Molnár András, majd Pojbics 33-43. 12-0-ás sorozatban a Sopron.

6. perc: Nyilas faultolja Molnár Andrást, mindkét büntető bent 33-33. Pojbics don triplát, kér érte 33-36. Vida faultolja ziccerben Molnárt, a kosár jó, jöhet a büntető. Az is jó 33-38. Kiss Zsolt lép pályára először 2011-ben Szegeden.

5. perc: Vida-dupla, 2-0 után vezetünk ismét 33-31.

4. perc: Keresztes kosár pulsz büntető, McKenziet verte meg 28-31. Tanács hármasa szédül be 31-31.

3. perc:
Jarvis kosara most szimplán rövid. Vida a pályán, Tanács kosarával egyenlő 28-28.

2. perc: Jarvis triplája jó, szerencsére kilépett, a labda nálunk. Drahos meg is köszöni 24-28. McKenzie pedig egy gyors akció végén zsákol, vastaps 26-28.

1. perc: Szabó marad egyedül 22-28.

I. negyed (22-26)

10. perc: Molnár András kosár plusz büntető, le is ül pihenni 18-26. Drahos passza után Nyilas, máris 22-26. Vége a negyednek.

9. perc: Molnár Miki helyén Nyilas. Townes egy büntetőt dob be 18-21. Kelley középtávoli 18-23.

8. perc: megint Drahosnak ütnek oda, egy büntető jó 15-18. Jarvisé kettőt ér 15-20. Dukics triplát szór, kellett 18-20.

7. perc: Drahos triplája halálpontos 14-15. nem bírunk Townesszal, megint kosár plusz büntető, most az utóbbi is jó 14-18.

6. perc:
Tanács beáll, majd büntetőzhet is, mindkettő jó 9-15. Dukics kosarával már barátságosabb a különbség 11-15.

5. perc: Townes zsákol, majd szed védőlepattanót 6-13. Szegedi időkérés. Megint Townes, fault plusz kosár, a büntető viszont nem jó 6-15. Drahos büntetőből talál be 7-15.

4. perc: érzik a triplavonalat, most Kelley 4-11. Molnár Mikitől hasonló válasz érkezik. Azaz mégsem, csak kettőt ér 6-11.

3. perc:
Szabó triplájával előny ott 2-5. Ismétel, már 2-8. McKenzie asszisztjából megint Rubin 4-8.

2. perc: Kelley egyenlít 2-2. Molnárék egymás ellen védekeznek.

1. perc: elhozzuk a labdát, Rubiné a kosár 2-0.

18.00:
mindkét Molnár a kezdőben.

17.55: zajlik a bemutatás, Molnár András kapja a legnagyobb tapsot a vendégeknél. Nem meglepő, sokan látnák Szedeák-mezben a triplaspacialistát.

17.54: egyre többen a csarnokban, a bemelegítésnél mindkét oldalon sokat "dolgoznak" a gyűrűk. Majd a meccsen jobban mennek a dobások.

17.21: már háromnegyed óra sincs hátra a kezdésig. A Sopronnak minden sikerre szüksége van, hogy egyet előrelépve jelenlegi 9. helyéről odaérjen a rájátszásba. A Szedeák itthon nem szeret kikapni, jó meccs lesz mai.

Korábban írtuk

Keserű szájízzel utazhattak haza a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák játékosai a Nyíregyháza elleni bajnokijuk után, hiszen szoros meccsen, a végjátékban maradtak alul a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.

– Nagyot hibáztunk akkor, amikor a jó kezdés után hagytuk visszajönni a Nyíregyházát a meccsbe, ráadásul ezt kétszer is elkövettük. A végjátékban aztán hiába futottunk az eredmény után, hiába hullottak be a tripláink, a hazaiak szinte hibátlanul büntetőztek, így 85–77-re megnyerték a találkozót – mondta Fodor Péter, a szegediek vezetőedzője. A mérkőzés krónikájához az is hozzátartozik, hogy a nyírségi csapat 31, a Szedeák 13 büntetőt dobhatott.

A javítási lehetőség hamar elérkezett a Szeged számára, ma ugyanis a jelenleg kilencedik Sopront fogadják az újszegedi sportcsarnokban 18 órától.

Molnár szeretni visszavágni testvérének.    Fotó: Schmidt Andrea
Molnár szeretne visszavágni testvérének.

– Motivált ellenfél érkezik, amelynek minden sikerre szüksége van a rájátszáshoz, ám igaz ez az utolsó előtti fordulóbeli ellenfelünkre, a Falcóra, és a zárókörben a Szolnoknak is kell majd a győzelem, igaz, nekik nem a nyolcba kerüléshez, hanem az első helyhez. Bízom benne, hogy ez a tét a fiúkra is jó hatással lesz, és felveszik a kesztyűt az összecsapáson – fogalmazott Fodor Péter, aki minden játékosára számíthat, egyedül a sérülése után keveset edző Simándi nem százszázalékos.

A pályán lesz egy szegedi, aki a Sopron sikeréért hajt: a válogatott játékosa, Molnár András (a szedeákos Molnár Miklós bátyja) a két csapat kisalföldi meccsén 18 ponttal járult hozzá csapata 88–83-as sikeréhez.

Megye II.: zsombói győzelem

Kedd este pótolták be a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójából elhalasztott… Tovább olvasom