2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Diadal a Mecsekalján: Pécs-Pick Szeged 24-31

A második félidőben már kellő hőfokon égő Pick Szeged pécsi győzelemmel zárta második helyen az alapszakaszt.
Pécs-Pick Szeged 24-31 (12-14)
Férfi kézilabda NB I. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Bujdosó, Tomecskó.
Pécs: Bartucz - PÁSZTOR Á. 6/2, Kovács G. 1, Antal 3, Szabó T., SZÖGI 4, Iváncsik Á. 2. Csere: Jandó (kapus), Bujisics 2, Holdos 2, Szappanos, Boda, CSÁSZÁR 3, Vajda 1. Vezetőedző: Danyi Gábor.
Pick Szeged: MIKLER - Stranovsky 4, Baláz 1, Sulc 3/1, Herbert 1, Katzirz 5, Törő 4. Csere: Tóth M. (kapus), Bajorhegyi, ZUBAI 5, LÉKAI 4, BUTENKO 3, Beocsanin, Teimel 1, Grünfelder. Vezetőedző: Skaliczki László.
Hétméteresből: 4/2, ill. 1/1.
Kiállítás: 2, ill. 12 perc.

Skaliczki László: - A találkozó jól szolgálta a felkészülésünket, a második félidőben már olyan hőfokon játszottunk, amilyenben a Ferencváros ellen kell majd.

A találkozón minden szegedi játékos szerepet kapott, Tatai Péter kivételével, aki mint kiderült, kisebb bokasérüléssel bajlódik.

60. perc: Pászor, majd Teimel 23-30. Lékai is betalál a végén pedig Vajda lő gólt, 24-31 a vége.

59. perc: Lékai szerez labdát és végja be 22-29.

58. perc: Császár indulásból 22-28.

57. perc: Lékai lő a kapusba.

56. perc: Antal lövése is Tóthban hal el.

55. perc: Tóth véd. Herbert két perc.

54. perc: Császár estében 21-28. Beocsanin lövését védi Jandó.

53. perc: szegedi időkérés. Jön Tóth Mihály és Grünfelder.

52. perc: Holdos lövi át a falat 19-28. Antal találatával 20-28.

51. perc: Teimel áll be, majd kap két percet. Kettős hátrány. Lékai így is gólt szerez 18-28.

50. perc: Antal érezte meg a kaput 18-27.

49. perc: Zubai betalál, ez neki az ötödik 17-27. Herbert két perc.

48. perc: Mikler megbabonázta a hazaiakat.

47. perc: vállműtéte után először pályán a Pickben Dusan Beocsanin. Antal talál be beállóból 17-26.

46. perc: indulásból Stranovsky 15-26. Bajorhegyi két perc, hazai hetes, Pásztor bedobja 16-26.

45. perc: harmadik gólját szerzi Butenko 15-25.

44. perc: Császár is betalál 15-24.

43. perc: Lékai bombáz a jobb felsőbe, megvan a tíz 14-24.

42. perc: Beocsanin melegít intenzíven. Bartucz védi Katzirz lövését. Zubai két perc.

41. perc: nagyszerű Stranovsky passza, Zubai gólja is szép 14-23.

40. perc: megy a gólváltás, most Holdos, majd Katzirz 14-22.

39. perc: Szögi, majd Butenko 13-21.

38. perc: Mikler káprázatos védése. Zubai beállóból, már 12-20.

37. perc: Zubai tréfálkozik Bodával, belefér. Hazai időkérés.

36. perc: most is jó a szegedi blokk. Mikler-bravúr.

35. perc: eddig 5-0 ide a félidő.

34. perc: bosszúból ezt a gólt a hazaiaknak írta az eredményjelző, de ez nem téveszt meg minket. Butenko talál be 12-17. A táblát javítják, Törő gólját is jó helyre írják 12-18. Megint ő, beindult 12-19.

33. perc: Törő indul, a játékvezető "zár" neki szélpen, gól 12-16.

32. perc: Katzirz lő a jobb alsóba 12-15.

31. perc: Mikler-védéssel indul a félidő.

A vártnál valamivel nehezebb meccset játszik a Pick Szeged, a hazaiak kellemetlen perceket szereztek a Skaliczki-csapatnak. Azért a második félidőben vélhetően nagyobb fórt is sikerül kiharcolni. A szünetben a helyi tánccsapat tart bemutatót - hát, azért a szegedi lányok sokkal szebbek.

30. perc: a harmadik hazai hetes bemegy, Pásztor 12-14. Időntúli szabaddobás, nincs gól. Félidő.

29. perc: Katzirz átlövése megint jó, nem csoda, ismeri a csarnokot 11-14.

28. perc: jól védekezünk.

27. perc: elképesztő mozdulat, olyan zubais: nem véletlen, éppen ő mutatta be 11-13. Pécsi időkérés.

26. perc: Zubai első gólját lövi betegsége után 11-12.

25. perc: Antalt is kiállítják. Katzirz hatalmas átlövése 11-11.

24. perc: Katzirzot szórják ki. Jön a második hazai hetes: Kovács is kihagyja, majd az ismétlést is a kapufára lövi. Beállt Zubai és Lékai.

23. perc: Pásztor Ákos eddig tarthatatlan 11-10.

22. perc: indulunk, egyenlítünk, Törő az 10-10.

21. perc: az első szegedi hetest Sulc váltja gólra 10-9.

20. perc: megint a szélről, most Pásztor Ákos, időt is két a Pick 10-8.

19. perc: Iváncsik Ádám másolja tesóit, góljával 9-8.

18. perc: jó a blokk, de az indításokkal van bajunk. Bajorhegyit állítják ki.

17. perc: Sulc embereli meg magát, hatalmas gólt lő 8-8.

16. perc: Bujisics lő közbe szépen, megint előny ott 8-7.

15. perc: Herbert egyenlít beállóból 7-7.

14. perc: Szögi kiegyenlít 6-6. Hoppá: megint ő, vezetnek 7-6.

13. perc: Bujisics lövése fér be Mikler keze és a kapufa között 5-6.

12. perc: Törő pörget a kapufára. Stranovsky mesterhármasával 4-6.

11. perc: most pontosabb Kovács átlövése 4-5.

10. perc: Kovács lövése kapufa. Pásztoré gól 3-4. Katzirz felel gyorsan 3-5.

9. perc: könnyelműen fújnak hetest a hazaiaknak, Szappanos Miklerbe lövi, de marad náluk.

8. perc: Iváncsik, majd Sulc talál be 2-4.

7. perc: Skaliczki kér gyorsabb játékot. Baláz szép átlövése 1-3.

6. perc: harmadik lövését védi Bartucz.

5. perc: Stranovsky most indulásból, látszik, hogy meggyógyult 1-2.

4. perc: érdekesség egyébként, hogy a hazaiak világos kékben, a vendégek sötét kékben játszanak, mindkét csapat nadrágja fehér.

3. perc: Katzirz lő hatalmas kapufát, Szögi kiegyenlít 1-1.

2. perc: Iváncsik ziccerét védi Mikler.

1. perc: kissé meglepő módon Stranovsky a kezdőben, sőt az első gól is az övé. Micsoda visszatérés 0-1.

18.01: kezdjük. Hajrá, Pick!

17.59: természetesen a legvérmesebb Pick-drukkerek ide is eljöttek a csapattal, talán tucatnyian lehetnek.

17.58: meglepően sokan vannak a csarnokban, legalább hatszáz néző tekinti meg az összecsapást.

17.56: a hazaiak teljes neve is megér egy bejegyzést: TM-Line PTE-Pécsi VSK. Engedelmükkel maradunk a Pécs megnevezésnél.

17.54: ennyire barátságos hangulatot nem sok meccs előtt tapasztalni, mindenki mindenkivel pacsizik, beszélget. Hát igen, annyi biztos, hogy elképesztő izgalmakra nem kell majd számítani.

17.46: a két csapat szegedi meccsén gólparádé és biztos hazai siker született: Pick Szeged-Pécs 43-24.

17.43: a szegedi keret: 12 Tatai, 16 Mikler, 2 Herbert, 3 Bajorhegyi, 6 Lékai, 11 Beocsanin, 15 Baláz, 17 Zubai, 18 Katzirz, 19 Törő, 22 Stranovsky, 29 Sulc, 77 Butenko, 13 Teimel, 1 Tóth M., 27 Grünfelder.

17.41: a Pécs legutóbb Csurgón szenvedett 30-28-as, szoros vereséget a bajnokságban, amelynek alapszakaszából mindössze a mai találkozó van hátra.

17.38: a pécsieknél a legismertebb név a legkisebb Iváncsik testvér, Ádám, aki a Veszprémben játszó bátyjaihoz hasonlóan szélsőként kaphat szerepet.

17.35: a hazai keret: 2 Szabó T., 4 Kovács G., 7 Szögi, 8 Császár, 9 Vajda, 10 Gász, 11 Szappanos, 12 Jandó, 15 Holdos, 16 Bartucz, 17 Lévay, 19 Pásztor Á., 21 Antal, 23 Bujisics, 73 Iváncsik Á., 77 Boda.

17.29: teljes létszámmal, 15 fővel készül a meccsre a Pick. A hazaiaknál 16-an melegítenek.

17.24: a melegítő Pick-játékosok között ott van a szlovák Stranovsky és a szerb Beocsanin is, ha játszanak, mindketten hosszú sérülés után térhetnek vissza a csapatba.

17.12: az első jó hír a mai napon: a szegedi ifik 42-29-re nyertek Pécsett.

17.08: érdekes hírek láttak ma napvilágot: ahogy azt pletykálták, a Pick egykori, az FTC jelenlegi edzője, Vladan Matics lesz a következő szezontól a szlovén Celje edzője. Az nso.hu úgy tudja, Matics több magyar játékost is magával vinne új csapatábam, egyikük éppen a Szeged szlovák válogatottja, Fero Sulc. Persze az is lehet, ez csak afféle "zavarórepülés" a Pick FTC elleni elődöntője előtt.

17.04: üdvözlünk mindenkit a pécsi Lauber-sportcsarnokból. A Pick Szeged rendben megérkezett utolsó alapszakaszbeli mérkőzésének helyszínére, a játékosok nem hagyták ki, hogy a buszúton a pécsi származású Katzirz Dávidot ugrassák.

Ennek ellenére Skaliczki László csapatának motiváció lehet, hogy ezzel a mérkőzéssel is gyakorolhatnak a Ferencváros elleni elődöntőre. A zöld-fehérek elleni, két győzelemig tartó párharc időpontjai is megvannak már, az első meccset április 20-án, szerdán 20.15-kor hazai környezetben, a másodikat április 24-én, húsvétvasárnap szintén 20.15-kor vívják az együttesek. Egy esetleges harmadik mérkőzésre április 29-én, pénteken 18 órakor kerülhet sor Szegeden.

A Pick játékosai közül Katzirz Dávid számára különleges lesz a mai meccs, hiszen a csapatkapitány pécsi születésű.

A Pick kapitánya ismét Pécsett
A Pick kapitánya ismét Pécsett lép pályára.

– Nemrég jártam otthon a családomnál, ezzel is szoktam a légkört. 2001-ben még a Pécsben játszottam, majd egy év múlva dunaújvárosi játékosként tértem vissza, azóta viszont nem szerepeltem szülővárosomban. Izgalommal várom a visszatérést, biztos, hogy nagy élmény lesz ott pályára lépni, ahol megtanultam kézilabdázni – mondta Katzirz Dávid.

A csapat egyébként immár teljes kerettel készül, az edzéseken részt vesz a betegségéből felgyógyuló Zubai Szabolcs mellett Tomás Stranovsky és Dusan Beocsanin is, utóbbi kettő azonban Pécsett még nem lép pályára.

• 3. Boribona 2011. április 15. 19:44
    „köszönöm a választ :)”
  • 2. Boribona 2011. április 15. 19:37
    „Mi???Diadal? Max. győzelem.”
  • 1. Boribona 2011. április 15. 19:25
    „"53. perc: szegedi időkérés. Jön Tóth Mihály és Grünfelder"

???? igy hangolhat Tatai a Fradi elleni meccsre???”

Bronzcsata: egyenlítettünk, irány újra Egerszeg!

A bronzcsata második, hazai meccsén a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata a második negyedtől esélyt sem adott a Zalaegerszegnek. Tovább olvasom